Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Дополнительного протокола к Европейской хартии местного самоуправления о праве участия в делах органа местного самоуправления

Комментарий к проекту закона Украины от 23.10.2012 № 288
Дата рассмотрения: 23.10.2012 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про ратифікацію Додаткового протоколу до Європейської хартії місцевого самоврядування про право участі у справах органу місцевого самоврядування" від 23 жовтня 2012 року за N 288, внесений Президентом України (перше читання)

Історія питання

Європейська хартія місцевого самоврядування була підписана від імені України 6 листопада 1996 року у Страсбурзі та ратифікована Законом України N 452/97-ВР від 15 липня 1997 року.

Додатковий протокол до Європейської хартії місцевого самоврядування про право участі у справах органу місцевого самоврядування (надалі - Протокол) був учинений 16 листопада 2009 року в Утрехті.

Конституцією України (пункт 32 статті 85) визначено, що Верховна Рада України надає згоду на обов'язковість міжнародних договорів України. І відповідно до Закону України "Про міжнародні договори України" (стаття 9) Протокол підлягає ратифікації. Тому його надано на розгляд Верховної Ради України.

Сутність законопроекту

Законопроектом пропонується ратифікувати Протокол.

Сутність Протоколу

Опрос