Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Соглашения (в форме обмена нотами) о возобновлении действия Соглашения между Украиной и Европейским Сообществом о научном и технологическом сотрудничестве

Комментарий к проекту закона Украины от 19.10.2011 № 230
Дата рассмотрения: 19.10.2011 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про ратифікацію Угоди (у формі обміну нотами) про відновлення дії Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про наукове і технологічне співробітництво" від 19 жовтня 2011 року за N 230, внесений Президентом України (перше читання)

Історія питання

Угода між Україною та Європейським Співтовариством про наукове і технологічне співробітництво була ратифікована Законом України N 368-IV від 25 грудня 2002 року. Відповідно до статті 12 Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про наукове і технологічне співробітництво вона набуває чинності з дати отримання останнього письмового повідомлення про виконання Сторонами всіх внутрішніх процедур, необхідних для набуття нею чинності. Угода між Україною та Європейським Співтовариством про наукове і технологічне співробітництво укладається на початковий період до 31 грудня 2002 року та буде продовжуватися за взаємною згодою сторін на наступні п'ятирічні періоди.

Згідно статті 1 Угоди про відновлення Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про наукове і технологічне співробітництво від 7 жовтня 2003 року (ратифікована Законом України N 1964-IV від 1 липня 2004 року) Угода між Україною та Європейським Співтовариством про наукове і технологічне співробітництво, яка була підписана в Копенгагені 4 липня 2002 року, і термін дії якої закінчився 31 грудня 2002 року, відновлюється на додатковий п'ятирічний період. Угода про відновлення Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про наукове і технологічне співробітництво від 7 жовтня 2003 року набуває чинності з дати отримання останнього письмового повідомлення про виконання Сторонами всіх внутрішніх процедур, необхідних для набуття нею чинності. Отже 8 листопада 2009 року Угода між Україною та Європейським Співтовариством про наукове і технологічне співробітництво втратила чинність.

У зв'язку з вищезазначеним, була укладена Угода (у формі обміну нотами) про відновлення дії Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про наукове і технологічне співробітництво (надалі - Угода). Угода складається з Ноти Представництва України при Європейському Союзі N 3111/31-290-2046 від 8 жовтня 2010 року та Ноти Генерального секретаріату Ради ЄС N SGS10/14897 від 24 листопада 2010 року.

Конституцією України (пункт 32 статті 85) визначено, що Верховна Рада України надає згоду на обов'язковість міжнародних договорів України. І відповідно до статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України" Угода підлягає ратифікації. Тому її надано на розгляд Верховної Ради України.

Сутність законопроекту

Законопроектом пропонується ратифікувати Угоду.

Сутність Угоди

Опрос