Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно формирования и использования резерва для возмещения возможных потерь по кредитным операциям

Национальный банк
Письмо от 26.03.1999 № 43-211/509-2659

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 26.03.99 р. N 43-211/509-2659

Департамент пруденційного нагляду
Департамент бухгалтерського обліку 

Обласні управління НБУ
Кримське республіканське управління НБУ
Операційне управління НБУ
Центральна розрахункова палата
Комерційні банки
Асоціація українських
банків  

 
На запити комерційних банків щодо формування і використання резерву для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями надаємо роз'яснення. 

1. Згідно з Порядком бухгалтерського обліку формування і використання резервів, списання та повернення раніше списаних безнадійних активів у комерційних банках України, затвердженим Постановою Правління Національного банку України від 16.12.98 N 520, комерційні банки повинні формувати резерви на покриття можливих втрат за усіма видами активів. Сформовані резерви на покриття можливих втрат не є грошовими коштами, які можна придбати або продати, а є лише визнанням витрат. Балансова вартість активу визначається шляхом вирахування суми сформованого резерву від номіналу активу, тобто сформовані резерви коригують вартість відповідних активів до їх реальної вартості (при правильному розрахунку).

2. Комерційним банкам необхідно здійснити аналіз залишку за балансовим рахунком N 5020 "Загальні резерви". У разі обліку за цим рахунком резервних (страхових) фондів банку, що створюються згідно із законодавством (стаття 14 Закону України "Про господарські товариства") та капіталізованих дивідендів, залишки слід перенести за призначенням на балансовий рахунок N 5021 "Резервні фонди" та N 5003 "Дивіденди, які направлені на збільшення статутного капіталу" відповідно.

3. До внесення змін та доповнень до Положення про порядок формування і використання резерву для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями комерційних банків, затвердженого постановою Правління НБУ від 27.03.98 N 122:

3.1. Резерв під стандартну заборгованість за кредитами, сформований за станом на 01.01.99 р., що обліковується за балансовим рахунком N 5020, залишається на балансі головного банку до кінця року і враховується у розрахунку про фактично сформовану суму резерву;

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос