Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О представлении реестров по покупке и/или перечислению валюты (файл #2C)

Национальный банк
Письмо от 22.09.2015 № 25-03001/68257
Утратил силу

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.09.2015 р. N 25-03001/68257

Департамент фінансового моніторингу

Головному управлінню Національного банку по м. Києву і Київській області,
територіальним управлінням Національного банку України,
Центральній розрахунковій палаті Національного банку України,
Департаменту інформаційних технологій Національного банку України,
банкам України та їх філіям

Про надання реєстрів з купівлі та/або перерахування валюти (файл #2C)

Лист втратив чинність з 27 листопада 2015 року
(згідно з листом Національного банку України
 від 23 листопада 2015 року N 25-03001/90924)

Національний Банк України згідно із вимогами статей 6, 7, 44, 56 Закону України "Про Національний банк України" та керуючись статтями 66, 67 Закону України "Про банки і банківську діяльність" і положеннями розділів II та III Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" у зв'язку із набранням чинності постановою Правління Національного банку від 03.09.2015 N 581 "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України" (зі змінами) (далі - Постанова N 581) надає нову редакцію порядку формування уповноваженими банками реєстрів операцій за дорученням клієнтів із купівлі іноземної валюти / перерахування за межі України іноземної валюти / перерахування коштів у гривнях на користь нерезидентів через кореспондентські рахунки банків-нерезидентів у гривнях, відкриті в уповноважених банках "Інформація про намір купівлі та/або перерахування безготівкової валюти в розрізі суб'єктів" (далі - Реєстри).

Реєстри подаються у вигляді звітного файлу #2C за формою, наведеною у додатку 1, електронною поштою банками - юридичними особами в регіональному розрізі Центральній розрахунковій палаті Національного банку України (далі - ЦРП) за адресою INF_1HC@U1H0 до 20:00 дня отримання банком заяв клієнтів про купівлю іноземної валюти та платіжних доручень на переказ. Повідомлення про прийом файлу буде надходити від ЦРП до банків після 8:00 наступного робочого дня.

Інформація щодо намірів купівлі та/або перерахування іноземної валюти за межі України за авансовими платежами банків та їх клієнтів за імпорт товару включається до Реєстру відповідно до вимог постанови Правління Національного банку України від 23.02.2015 N 124 "Про особливості здійснення деяких валютних операцій" (зі змінами) (далі - Постанова N 124). Інформація щодо намірів купівлі та/або перерахування за межі України іноземної валюти клієнтами банку, що не пов'язані з виконанням авансових платежів за імпорт товару, а також інформація щодо перерахування коштів у гривнях за дорученнями клієнтів-резидентів на користь нерезидентів через кореспондентські рахунки банків-нерезидентів у гривнях, відкриті в уповноважених банках, включається до Реєстру відповідно до вимог Постанови N 581.

При цьому за операціями з купівлі іноземної валюти клієнтами банків, які менші (на дату заяви) еквівалента 50000 доларів США та не пов'язані з виконанням авансових платежів за імпорт товару за зовнішньоекономічними договорами (контрактами), інформація надається одним рядком за одним кодом наміру, кодом валюти, кодом регіону та однією підставою для купівлі іноземної валюти, замість назви клієнта у колонці 5 зазначається кількість заяв, а в колонках 4, 6, з 8 до 13 (включно), 18 - 19 зазначається нуль. Документи, які є підставою для здійснення таких операцій, банком не надаються. Інформація за платіжними дорученнями в іноземній валюті на переказ коштів за межі України, які менші (на дату платіжного доручення) еквівалента 50000 доларів США та не пов'язані з виконанням авансових платежів за імпорт товару за зовнішньоекономічними договорами (контрактами) до Реєстру не включається.

За операціями з купівлі / перерахування іноземної валюти клієнтами банків, які дорівнюють або більші (на дату заяви / платіжного доручення) еквівалента 50000 доларів США та не пов'язані з виконанням авансових платежів за імпорт товару за зовнішньоекономічними договорами (контрактами), інформація надається окремими рядками. Банк подає разом із Реєстром копії документів (у сканованому вигляді), які є підставою для здійснення цих операцій.

За операціями з купівлі іноземної валюти клієнтами банків, які пов'язані з виконанням авансових платежів за імпорт товару за зовнішньоекономічними договорами (контрактами), загальна вартість яких не перевищує 50000 доларів США (еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на день укладення договору), інформація надається одним рядком за одним кодом валюти, кодом регіону та однією підставою для купівлі іноземної валюти, замість назви клієнта у колонці 5 зазначається кількість заяв, а в колонках 4, 6, з 8 до 13 (включно), 18 - 19 зазначається нуль. У колонці 14 "Код наміру" при цьому зазначається "2". Документи, які є підставою для здійснення таких операцій, банком не надаються.

За операціями з купівлі / перерахування іноземної валюти, які пов'язані з виконанням авансових платежів за імпорт товару за зовнішньоекономічними договорами (контрактами), загальна вартість яких перевищує 50000 доларів США (еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на день укладення договору)1, інформація надається окремим рядком. Банк подає разом із Реєстром копії документів (у сканованому вигляді), які є підставою для здійснення цих операцій.

Опрос