Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О неисполнении банком требований банковского законодательства в части расчетно-кассового обслуживания

Национальный банк
Письмо от 06.07.2015 № 20-06007/46492

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.07.2015 р. N 20-06007/46492

Про невиконання банком вимог банківського законодавства в частині розрахунково-касового обслуговування

Національний банк України розглянув звернення <...>, яке надіслане народним депутатом України Продан О. П. з листом від 16.06.2015 N 003/3782, щодо невиконання АТ "Банк "Фінанси та Кредит" вимог банківського законодавства в частині розрахунково-касового обслуговування та повідомляє таке.

Статтею 55 Закону України "Про банки і банківську діяльність" встановлено, що відносини банку з клієнтом регулюються законодавством України, нормативно-правовими актами Національного банку України та угодами (договорами) між клієнтом та банком.

Відповідно до статті 1074 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) обмеження прав клієнта щодо розпоряджання грошовими коштами, що знаходяться на його рахунку, не допускається, крім випадків обмеження права розпоряджання рахунком за рішенням суду або в інших випадках, встановлених законом, а також у разі зупинення фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, передбачених законом.

Загальні засади функціонування платіжних систем і систем розрахунків в Україні, поняття та загальний порядок проведення переказу коштів у межах України, відповідальність суб'єктів переказу встановлені Законом України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" (далі - Закон).

Строки виконання платіжних доручень встановлені статтею 8 Закону.

Опрос