Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Уведомление для банков о банкноте номиналом 100 гривен образца 2014 года

Национальный банк
Письмо от 30.12.2014 № 45-111/79039

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 30.12.2014 р. N 45-111/79039

Департамент грошового обігу

Територіальним управлінням Національного банку України (крім Головного управління Національного банку України в Автономній Республіці Крим, управлінь Національного банку України в Донецькій та Луганській областях)
Операційному департаменту
Центральному сховищу
Банкам України та їх філіям
Асоціації українських банків
Асоціації "Український кредитно-банківський союз"
Незалежній асоціації банків України

Повідомлення для банків про банкноту номіналом 100 гривень зразка 2014 року

Національний банк України з 09 березня 2015 року вводить в обіг банкноту номіналом 100 гривень зразка 2014 року. Розмір банкноти - (75 х 142) мм. Переважаючий колір банкноти - жовто-оливковий.

Лицьовий бік банкноти

У центральній частині лицьового боку банкноти розміщено портретне зображення Тараса Шевченка, напис "ТАРАС ШЕВЧЕНКО" та уривок з його твору. У верхній частині банкноти праворуч від портрета розміщено зображення малого Державного Герба України та напис "УКРАЇНА"; у верхній частині поля водяного знака надрукований напис "НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ", під ним розміщено підпис Голови Національного банку України та слово "ГОЛОВА". Усі зазначені елементи дизайну виконані фарбою темно-оливкового кольору.

Праворуч від портрета Тараса Шевченка на фоні пейзажу розміщено оптично-змінне зображення палітри живописця, що має кінематичний ефект. При зміні кута нахилу банкноти на ділянках зображення спостерігаються поступові переходи від золотистого кольору до зеленого.

Ліворуч від підпису Голови Національного банку України розміщено частину наскрізного елемента - зображення цифрового позначення номіналу "100" гірчичного кольору.

Біля лівого краю банкноти, у нижньому куті, розміщено елемент для людей з послабленим зором у вигляді квадрату сірого кольору.

Опрос