Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно определения перечня документов, удостоверяющих личность

Национальный банк
Письмо от 09.08.2012 № 18-311/4607-7991
Утратил силу

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 09.08.2012 р. N 18-311/4607-7991

Юридичний департамент

Територіальним управлінням НБУ,
банкам України, Асоціації українських банків,
Українському кредитно-банківському союзу,
Незалежній асоціації банків України

Лист відкликано
(згідно з листом Національного банку України
 від 23 серпня 2018 року N 18-0007/46046)

Національний банк України, використовуючи закріплене у пункті 1 статті 66 Закону України "Про банки і банківську діяльність" право адміністративного регулювання та у зв'язку із запитами банків України щодо визначення переліку документів, що посвідчують особу, на підставі яких банки зобов'язані здійснювати ідентифікацію фізичних осіб - резидентів, під час встановлення ділових відносин, а саме під час відкриття рахунків, вважає за необхідне висловити наступні рекомендації.

Відповідно до частини першої статті 9 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму" (далі - Закон про легалізацію) банки як суб'єкти первинного фінансового моніторингу відповідно до законодавства зобов'язані на підставі поданих офіційних документів або засвідчених в установленому порядку їх копій здійснювати ідентифікацію клієнтів, які проводять фінансові операції. Додаткові дані для вивчення клієнта також можуть бути одержані від клієнта, а також з інших джерел, якщо така інформація є публічною (відкритою).

Загальні вимоги щодо здійснення ідентифікації фізичних осіб - резидентів визначено пунктом 1 частини одинадцятої статті 9 Закону про легалізацію. Так, з метою ідентифікації резидентів суб'єкти первинного фінансового моніторингу для фізичної особи встановлюють: прізвище, ім'я та по батькові, дату народження, серію і номер паспорта (або іншого документа, що посвідчує особу), дату видачі та орган, що його видав. Під час ідентифікації з'ясовують місце проживання або місце перебування фізичної особи, ідентифікаційний номер згідно з Державним реєстром фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів або серію та номер паспорта, в якому проставлено відмітку органів державної податкової служби про відмову від одержання ідентифікаційного номера.

Опрос