Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Уведомление [относительно проведения аукционов по продаже иностранных валют за гривни]

Национальный банк
Уведомление, Письмо от 03.04.2009 № 13-421/2106-5331

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 03.04.2009 р. N 13-421/2106-5331

Департамент валютного регулювання 

Керівникам комерційних банків
Територіальним управлінням НБУ
Департаменту інформатизації Департаменту платіжних систем
Департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку
Операційному управлінню та Центральній розрахунковій палаті Національного банку України 

Повідомлення

Національний банк України оголошує проведення аукціонів з продажу іноземних валют за гривні.

Дата проведення аукціонів: 8 і 10 квітня 2009 року.

Іноземна валюта, за якою укладатимуться угоди на аукціонах: долари США.

Тип операції: продаж.

Мета продажу іноземної валюти: задоволення потреб клієнтів банків - фізичних осіб - резидентів, а також фізичних осіб - резидентів - суб'єктів підприємницької діяльності (малий бізнес) (далі - підприємці), які обумовлені необхідністю погашення ними заборгованості за кредитами, отриманими в іноземній валюті. Банки здійснюють купівлю іноземної валюти для забезпечення виконання фізичними особами та підприємцями платежів за кредитними угодами. Дозволяється купівля уповноваженими банками іноземної валюти для погашення клієнтами поточних платежів, простроченої заборгованості, платежів з дострокового погашення заборгованості за кредитними угодами. Загальна сума купівлі іноземної валюти за зазначеними платежами не може перевищувати 50 тис. дол. США на календарний місяць за однією кредитною угодою.

Банки формують Реєстри кредитних угод (далі - Реєстри) за платежами (відсотки та сума основного боргу) окремо по фізичних особах і по підприємцях, які є підставою для формування узагальненої довідки і купівлі іноземної валюти на валютному аукціоні.

Узагальнену довідку стосовно суми купівлі іноземної валюти на аукціоні банки подають електронною поштою територіальному управлінню Національного банку України у встановлений ним термін. Зазначена довідка в паперовій формі підписується керівником банку та головним бухгалтером і залишається на зберіганні в банку.

Територіальні управління надають Національному банку України до 10 години 08.04.2009 та 10.04.2009 (за адресою: Департамент з управління валютним резервом та здійснення операцій на валютному ринку Національного банку України, 38WREZ@U0H0) інформацію про загальну суму купівлі валюти в розрізі кожного банку.

Мінімальна сума заявки: 50 тис. дол. США.

Заявки мають бути подані в електронній формі за допомогою програмного комплексу "Система підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України" до 10 години за київським часом у дні проведення аукціонів. Заявки подаються за формою, визначеною пунктом 2.5 Правил функціонування Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України та перерахування (зарахування) коштів за окремими операціями з іноземною валютою і банківськими металами, затверджених постановою Правління Національного банку України від 10.08.2005 N 281, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 29.08.2005 за N 951/11231 (зі змінами).

У колонці цієї заявки щодо мети купівлі іноземної валюти зазначаються такі слова: "Участь в аукціоні". Курс гривні до іноземної валюти зазначається в заявці з точністю до двох знаків після коми.

Не допускаються до участі в аукціоні заявки щодо купівлі іноземної валюти з метою:

1) виконання зобов'язань поручителів за кредитними договорами;

2) погашення заборгованості за договорами про відкриття кредитних ліній, включаючи відсотки та інші витрати, пов'язані з обслуговуванням цієї заборгованості;

3) погашення заборгованості за овердрафтом.

Розмір грошового забезпечення в національній валюті для оплати іноземної валюти (у відсотках): 100 %.

Грошове забезпечення в національній валюті для оплати іноземної валюти перераховується на рахунок Національного банку України 47444992702 з призначенням платежу "Участь у валютному аукціоні" до 18 години 7 та 9 квітня 2009 року відповідно.

Національний банк України попереджує, що до участі в аукціонах не будуть допущені банки, які не внесли грошове забезпечення в національній валюті і не подали заявки у встановлені терміни.

Рекомендуємо банкам залучати від клієнтів грошове забезпечення в національній валюті до проведення валютного аукціону.

Куплена на валютному аукціоні іноземна валюта повинна бути використана за цільовим призначенням протягом п'яти робочих днів з дня зарахування цієї валюти на кореспондентський рахунок уповноваженого банку. Невикористану за призначенням іноземну валюту в сумі, що перевищує 1000 дол. США, банк зобов'язаний продати Національному банку України. У разі, коли загальний залишок невикористаної іноземної валюти не перевищує 1000 дол. США, банк може використати її на інші цілі.

Заявки на продаж невикористаної за призначенням іноземної валюти мають бути подані в електронній формі за допомогою програмного комплексу "Система підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України" до 10 години за київським часом у дні проведення інтервенції.

Система підтвердження угод 8 та 10 квітня 2009 року буде функціонувати з 9-00 до 16-00.

 

Перший заступник Голови 

А. В. Шаповалов 

Опрос