Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно проведения 27.03.2009 г. аукциона по продаже иностранных валют за гривни

Национальный банк
Уведомление от 25.03.2009 № 13-421/1870-4421

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ПОВІДОМЛЕННЯ

від 25.03.2009 р. N 13-421/1870-4421

Департамент валютного регулювання 

Керівникам комерційних банків
Територіальним управлінням НБУ
Департаменту інформатизації
Департаменту платіжних систем
Департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку
Операційному управлінню та Центральній розрахунковій палаті Національного банку України 

Національний банк України оголошує проведення аукціону з продажу іноземних валют за гривні.

Дата проведення аукціону: 27 березня 2009 року.

Іноземна валюта, за якою укладатимуться угоди на аукціоні: долари США.

Тип операції: продаж.

Мета продажу іноземної валюти: задоволення потреб клієнтів банків - фізичних осіб - резидентів, а також фізичних осіб - резидентів - суб'єктів підприємницької діяльності (малий бізнес) (далі - підприємці), які обумовлені необхідністю погашення ними заборгованості за кредитами, отриманими в іноземній валюті. Банки здійснюють купівлю іноземної валюти для забезпечення виконання фізичними особами та підприємцями платежів за кредитними угодами (включаючи прострочену заборгованість). Дозволяється купівля уповноваженими банками іноземної валюти для дострокового погашення клієнтами заборгованості за кредитними угодами. Загальна сума купівлі іноземної валюти, включаючи суму для дострокового погашення за однією угодою, не може перевищувати 50 тис. дол. США.

Банки формують Реєстри кредитних угод (далі Реєстри) за платежами (відсотки та сума основного боргу) окремо по фізичних особах і по підприємцях, які є підставою для формування узагальненої довідки і купівлі іноземної валюти на валютному аукціоні.

Узагальнену довідку стосовно суми купівлі іноземної валюти на аукціоні банки подають електронною поштою територіальному управлінню Національного банку України у встановлений ним термін. Зазначена довідка в паперовій формі підписується керівником банку та головним бухгалтером і залишається на зберіганні в банку.

Територіальні управління надають Національному банку України до 10 години 27.03.2009 (за адресою: Департамент з управління валютним резервом та здійснення операцій на валютному ринку Національного банку України, 38WREZ@U0H0) інформацію про загальну суму купівлі валюти в розрізі кожного банку.

Куплена на валютному аукціоні іноземна валюта повинна бути використана за цільовим призначенням.

Мінімальна сума заявки: 50 тис. дол. США.

Заявки мають бути подані в електронній формі за допомогою програмного комплексу "Система підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України" до 10-00 за київським часом у день проведення аукціону. Заявки подаються за формою, визначеною пунктом 2.5 Правил функціонування Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України та перерахування (зарахування) коштів за окремими операціями з іноземною валютою і банківськими металами, затверджених постановою Правління Національного банку України від 10.08.2005 N 281, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 29.08.2005 за N 951/11231 (зі змінами).

У колонці цієї заявки щодо мети купівлі іноземної валюти зазначаються такі слова - "Участь в аукціоні". Курс гривні до іноземної валюти зазначається в заявці з точністю до двох знаків після коми.

Не допускаються до участі в аукціоні заявки під зобов'язання щодо купівлі іноземної валюти з метою:

1) виконання зобов'язань поручителів за кредитними договорами;

2) з метою погашення кредитних траншів, що надаються клієнтам відповідно до договорів про відкриття кредитних ліній

3) з метою погашення заборгованості за овердрафтом.

Розмір грошового забезпечення в національній валюті для оплати іноземної валюти (у відсотках): 100 %.

Грошове забезпечення в національній валюті для оплати іноземної валюти перераховується на рахунок Національного банку України 47444992702 з призначенням платежу "Участь у валютному аукціоні" до 18 години 26 березня 2009 року.

Рекомендуємо банкам залучати від клієнтів грошове забезпечення в національній валюті до проведення валютного аукціону.

Куплена на валютному аукціоні іноземна валюта повинна бути використана за цільовим призначенням протягом п'яти робочих днів з дня зарахування цієї валюти на кореспондентський рахунок уповноваженого банку. Невикористану за призначенням іноземну валюту в сумі, що перевищує 1000 дол. США, банк зобов'язаний продати Національному банку України. Залишок іноземної валюти у сумі до 1000 дол. США може бути використаний банком на інші цілі.

Заявки на продаж невикористаної за призначенням іноземної валюти мають бути подані в електронній формі за допомогою програмного комплексу "Система підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України" до 10-00 за київським часом у день проведення інтервенції.

Система підтвердження угод 27 березня 2009 року буде функціонувати з 9-00 до 16-00.

Вимагаємо від керівників уповноважених банків організувати проведення постійної роз'яснювальної роботи з клієнтами банків щодо порядку та умов проведення Національним банком України цільових валютних аукціонів та механізму погашення кредитів в іноземній валюті фізичними особами. Усі роз'яснення із зазначених питань надаються клієнтам банків безпосередньо фахівцями банків.

 

Перший заступник Голови 

А. В. Шаповалов 

Опрос