Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Разъяснение относительно изменения счетов клиентов при реорганизации банка

Национальный банк
Письмо от 10.12.2008 № 25-111/2733-17445
Утратил силу

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 10.12.2008 р. N 25-111/2733-17445

Департамент платіжних систем  

Територіальним управлінням, ОПЕРУ
Національного банку України
Банкам України та їх філіям
Асоціації українських банків
Асоціації "Український кредитно-банківський союз" 

Роз'яснення щодо зміни рахунків клієнтів при реорганізації банку

Лист відкликано
(згідно з листом Національного банку України
 від 2 квітня 2018 року N 57-0009/18587)

У зв'язку з надходженням на адресу Національного банку України звернень від банків щодо застосування процедури зміни рахунків клієнтів, визначеної главою 19 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах1 (далі - Інструкція) у разі проведення реорганізації банків повідомляємо таке.

____________
1 затверджена постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 N 492

Відповідно до вимог пункту 2 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України від 14.09.2006 N 133-V "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо форми створення банків та розміру статутного капіталу" банки, створені у формі закритого акціонерного товариства або товариства з обмеженою відповідальністю, зобов'язані протягом трьох років з дня набрання чинності цим Законом2 привести свою організаційно-правову форму у відповідність з вимогами цього Закону, тобто провести реорганізацію шляхом перетворення у відкрите акціонерне товариство або кооперативний банк.

____________
2 Закон набрав чинності з 4 жовтня 2006 року

Особливості реорганізації банку за рішенням його власників регулюються Положенням про особливості реорганізації банку за рішенням його власників3 (далі - Положення), відповідно до пункту 1.3 якого банками - учасниками реорганізації є банк, що реорганізовується, і банк-правонаступник.

____________
3 затверджене постановою Правління Національного банку України від 27.06.2008 N 189

Порядок реорганізації банків згідно з вимогами законодавства України передбачає, зокрема, державну реєстрацію припинення банку, що реорганізовується, і державну реєстрацію створення банку-правонаступника. У зв'язку з цим рахунки клієнтів банку, що реорганізовується, мають бути закриті і відкриті у банку-правонаступнику.

З цією метою банки мають здійснити процедуру зміни рахунків клієнтів, визначену главою 19 Інструкції. У цьому разі банки можуть закрити рахунки клієнтів та відкрити цим клієнтам нові рахунки з тими ж самими номерами.

Відповідно до пункту 19.5 Інструкції про зміну рахунків суб'єктів господарювання банк має повідомити відповідні органи державної податкової служби в порядку, установленому Державною податковою адміністрацією України.

Порядок подання фінансовими установами органам державної податкової служби повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків визначений наказом Державної податкової адміністрації України від 01.07.2002 N 301.

У разі, якщо при проведенні реорганізації банку номери рахунків клієнтів не змінюються, для забезпечення взяття органами державної податкової служби таких рахунків на облік інформація про зміну рахунку не за ініціативою клієнта, а саме: про закриття рахунку (тип операції - 5) та відкриття нового рахунку з тим же номером (тип операції - 6) має надсилатися в одному файлі. З метою оперативного опрацювання надсилання таких повідомлень може бути попередньо узгоджене з Державною податковою адміністрацією України (відповідальна особа - Гірник Світлана Олексіївна, контактний телефон 247-36-01).

 

Заступник Голови  

П. М. Сенищ 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Заступник Голови Державної
податкової адміністрації України
 

 
В. В. Регурецький
 

Опрос