Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно возврата средств ликвидатором акционерам банка "Україна"

Национальный банк
Письмо от 27.06.2003 № 44/215/1249

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 27.06.2003 р. N 44/215/1249

Акція відповідно до статті 4 Закону України "Про цінні папери і фондову біржу" є цінним папером без установленого строку обігу, який засвідчує пайову участь у статутному капіталі акціонерного товариства (у даному випадку - банку) та право на участь в управлінні ним: дає право на одержання частини прибутку (дивіденду), а також дозволяє брати участь у розподілі майна при ліквідації акціонерного товариства. Тобто акціонер є власником, а не кредитором банку.

Як зазначено у статті 96 Закону України "Про банки і банківську діяльність", майно банку, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, передається власникам.

Пунктом 19.6 статті 19 Статуту Акціонерного комерційного агропромислового банку "Україна" передбачено, що грошові кошти банку, включаючи виручку від розпродажу його майна у разі ліквідації, після розрахунків по оплаті праці осіб, які працюють на умовах найму, та виконання зобов'язань перед бюджетом, банками та іншими кредиторами, розподіляються ліквідаційною комісією між акціонерами пропорційно частці їх акцій.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос