Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О прекращении рассмотрения конституционного представления Президента Украины относительно соответствия Конституции Украины (конституционности) распоряжения Кабинета Министров Украины "Об утверждении Условий проведения конкурса по продаже пакета акций ОАО "Одеський припортовий завод"

Конституционный Суд
Определение от 08.07.2008 № 28-у/2008

УХВАЛА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

про припинення розгляду конституційного подання Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження Умов проведення конкурсу з продажу пакета акцій ВАТ "Одеський припортовий завод"

м. Київ
8 липня 2008 року
N 28-у/2008
 

Справа N 2-31/2008 

Конституційний Суд України у складі суддів:

Стрижака Андрія Андрійовича - головуючого,

Бауліна Юрія Васильовича,

Вдовіченка Сергія Леонідовича,

Головіна Анатолія Сергійовича,

Джуня В'ячеслава Васильовича,

Дідківського Анатолія Олександровича,

Домбровського Івана Петровича,

Кампа Володимира Михайловича,

Колоса Михайла Івановича,

Лилака Дмитра Дмитровича,

Маркуш Марії Андріївни - доповідача,

Нікітіна Юрія Івановича,

Овчаренка В'ячеслава Андрійовича,

Стецюка Петра Богдановича,

Ткачука Павла Миколайовича,

Шишкіна Віктора Івановича,

розглянув на засіданні питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження Умов проведення конкурсу з продажу пакета акцій ВАТ "Одеський припортовий завод" від 11 лютого 2008 року N 261-р.

Заслухавши суддю-доповідача Маркуш М. А. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України установив:

1. Суб'єкт права на конституційне подання - Президент України - звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження Умов проведення конкурсу з продажу пакета акцій ВАТ "Одеський припортовий завод" від 11 лютого 2008 року N 261-р (далі - Розпорядження).

У конституційному поданні зазначено, що за відсутності державної програми приватизації, адекватної сучасному рівню розвитку суспільних відносин, приватизація відкритого акціонерного товариства "Одеський припортовий завод" не відповідає інтересам національної безпеки у сфері приватизації, а тому Розпорядження не відповідає Конституції України, зокрема статті 17, згідно з якою забезпечення економічної безпеки держави є однією з її найважливіших функцій.

Автор клопотання вважає, що Розпорядження прийнято Кабінетом Міністрів України всупереч вимозі пункту 5 статті 116 Конституції України, оскільки не відповідає Законам України "Про управління об'єктами державної власності" та "Про приватизацію державного майна", які обмежують повноваження Кабінету Міністрів України стосовно умов приватизації об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, лише погодженням таких умов.

2. Перша колегія суддів Конституційного Суду України Ухвалою від 27 червня 2008 року відмовила у відкритті конституційного провадження у цій справі на підставі пунктів 2, 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - невідповідність конституційного подання вимогам, передбаченим Конституцією України, Законом України "Про Конституційний Суд України", та непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні.

3. Вирішуючи питання щодо відкриття конституційного провадження у справі, Конституційний Суд України виходить з такого.

До Конституційного Суду України 7 липня 2008 року надійшла письмова заява Президента України про відкликання конституційного подання щодо конституційності Розпорядження.

Відповідно до частини першої статті 44 Закону України "Про Конституційний Суд України" конституційне подання може бути відкликане за письмовою заявою суб'єкта, який його направив до Конституційного Суду України, в будь-який час до дня розгляду на пленарному засіданні Конституційного Суду України. Отже, підстав для розгляду справи Конституційним Судом України немає.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 44, 50, 52 Закону України "Про Конституційний Суд України", § 511 Регламенту Конституційного Суду України, Конституційний Суд України ухвалив:

1. Припинити розгляд конституційного подання Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження Умов проведення конкурсу з продажу пакета акцій ВАТ "Одеський припортовий завод" від 11 лютого 2008 року N 261-р на підставі статті 44 Закону України "Про Конституційний Суд України" - у зв'язку з письмовою заявою суб'єкта права на конституційне подання про відкликання подання.

2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною.

 

КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ

Опрос