Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении плана мер на 2018 год по реализации Национальной стратегии содействия развитию гражданского общества в Украине на 2016 - 2020 годы

КМ Украины
План, Распоряжение КМ от 10.05.2018 № 297-р
действует с 10.05.2018

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 10 травня 2018 р. N 297-р

Київ

Про затвердження плану заходів на 2018 рік щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 - 2020 роки

1. Затвердити план заходів на 2018 рік щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 - 2020 роки, що додається.

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади забезпечити інформування щокварталу до 10 числа наступного місяця Кабінету Міністрів України про виконання затвердженого цим розпорядженням плану заходів.

 

Прем'єр-міністр України

В. ГРОЙСМАН

Інд. 17

 

ПЛАН ЗАХОДІВ
на 2018 рік щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 - 2020 роки

Створення сприятливих умов для формування та розвитку інститутів громадянського суспільства

1. Розробити із залученням інститутів громадянського суспільства та подати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо спрощення механізму ліквідації громадської організації із статусом юридичної особи.

2. Розробити та подати Кабінетові Міністрів України законопроект щодо внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань захисту найменування та символіки громадських об'єднань і міжнародних організацій.

3. Запровадити реєстрацію та внесення змін в реєстраційні документи громадських об'єднань та благодійних організацій в режимі он-лайн за допомогою електронних сервісів Мін'юсту.

Сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної, регіональної політики, вирішенні питань місцевого значення

4. Розробити за участю представників інститутів громадянського суспільства та внести в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України проект постанови Кабінету Міністрів України з питань удосконалення механізму формування та організації діяльності громадських рад при органах виконавчої влади.

5. Розробити за участю представників інститутів громадянського суспільства та подати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо запровадження електронних процедур проведення конкурсів з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка.

Стимулювання участі інститутів громадянського суспільства в соціально-економічному розвитку України

6. Забезпечити проведення широкої інформаційної кампанії з питання надання соціальних послуг, у тому числі створення за участю представників інститутів громадянського суспільства та міжнародних організацій і поширення через засоби масової інформації соціальної реклами, організацію роботи відповідних телефонних "гарячих ліній".

Створення сприятливих умов для міжсекторальної співпраці

7. Налагодити співпрацю між поліцейськими та представниками благодійних організацій і громадських об'єднань з урахуванням досвіду, набутого протягом 2017 року, з метою запобігання шахрайству під час публічного збору благодійних пожертв на вулицях, площах, у парках, скверах, на стадіонах, вокзалах, в аеропортах, морських та річкових портах, інших публічних місцях.

8. Сприяти благодійним організаціям у разі їх звернення у проведенні інформаційної та роз'яснювальної роботи серед населення із запобігання шахрайству під час публічного збору благодійних пожертв.

9. Забезпечити розроблення навчальних програм підвищення кваліфікації з питань громадянської освіти та формування громадянських компетентностей у державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування з подальшою організацією відповідного навчання.

10. Провести роз'яснювальну роботу в рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту "Я маю право", який спрямований на формування правової культури та правової свідомості у суспільстві, підвищення рівня знань громадян щодо гарантованих їм Конституцією та законами України прав у різних сферах життя та консолідацію громадянського суспільства, шляхом організації виступів у засобах масової інформації, конференцій, форумів, засідань за круглим столом, надання безоплатної правової допомоги.

11. Сприяти проведенню навчання державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування за дистанційним он-лайн курсом "Розумна взаємодія" (безоплатно), створеним за ініціативи Британської Ради в Україні та спрямованим на налагодження ефективної міжсекторальної співпраці з громадянами з використанням сучасних технологій.

12. Розробити та оприлюднити щорічну доповідь про стан розвитку громадянського суспільства в Україні.

____________

Опрос