Идет загрузка документа (12 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении плана первоочередных мер по обустройству государственной границы вдоль береговой линии и обеспечения охраны территориального моря Украины в пределах Донецкой, Запорожской, Херсонской и Николаевской областей

КМ Украины
План, Распоряжение КМ от 13.10.2015 № 1068-р
действует с 13.10.2015

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 13 жовтня 2015 р. N 1068-р

Київ

Про затвердження плану першочергових заходів з облаштування державного кордону вздовж берегової лінії та забезпечення охорони територіального моря України в межах Донецької, Запорізької, Херсонської та Миколаївської областей

1. Затвердити план першочергових заходів з облаштування державного кордону вздовж берегової лінії та забезпечення охорони територіального моря України в межах Донецької, Запорізької, Херсонської та Миколаївської областей, що додається.

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, відповідальним за виконання плану першочергових заходів, затвердженого цим розпорядженням:

забезпечити фінансування зазначеного плану заходів у межах видатків, передбачених у Державному бюджеті України на відповідний рік, а також за рахунок міжнародної технічної допомоги та інших джерел, не заборонених законодавством;

подавати щомісяця до 5 числа Адміністрації Державної прикордонної служби інформацію про стан виконання плану заходів з метою її узагальнення та подання Кабінетові Міністрів України.

 

Прем'єр-міністр України

А. ЯЦЕНЮК

Інд. 72

 

ПЛАН
першочергових заходів з облаштування державного кордону вздовж берегової лінії та забезпечення охорони територіального моря України в межах Донецької, Запорізької, Херсонської та Миколаївської областей

1. Вжити дієвих заходів до раннього виявлення загроз вздовж берегової лінії та забезпечення охорони територіального моря України в межах Донецької, Запорізької, Херсонської та Миколаївської областей (далі - берегова лінія), а саме:

активізувати узгоджені оперативні заходи, збір та обмін інформацією у разі збройної агресії, можливих провокацій та інших дій з дестабілізації обстановки.

створити зону суцільного технічного та візуального спостереження на береговій лінії шляхом встановлення нових постів технічного спостереження, проведення ремонту функціонуючих радіолокаційних станцій, їх заміни на сучасне обладнання, а також поетапного розгортання системи оптико-електронного спостереження.

провести модернізацію кораблів, катерів і суден забезпечення Морської охорони Держприкордонслужби щодо встановлення автоматизованих систем ідентифікації суден, заміни функціонуючого радіотехнічного озброєння на сучасне обладнання.

опрацювати питання щодо застосування на морі безпілотних плавальних засобів та можливості їх встановлення на кораблях, катерах і суднах забезпечення Морської охорони Держприкордонслужби та Військово-Морських Сил Збройних Сил.

активізувати роботу із застосування літаків і вертольотів Держприкордонслужби, у тому числі сучасних зразків безпілотних літальних апаратів, для удосконалення процедури проведення моніторингу надводної обстановки.

забезпечити використання потенціалу первинного національного Контактного пункту Військово-Морських Сил Збройних Сил в єдиній системі моніторингу надводної обстановки.

здійснити заходи щодо залучення міжнародної технічної допомоги для створення системи радіотехнічного, тепловізійного та візуального спостереження на береговій лінії і підвищення спроможності Морської охорони Держприкордонслужби для протидії диверсійним силам агресора.

2. Забезпечити здійснення своєчасного міжвідомчого обміну інформацією шляхом:

утворення функціональних груп з обміну в режимі реального часу інформацією про надводну обстановку.

підготовки узгоджених пропозицій щодо створення захищеної системи передачі даних від кораблів, катерів і суден забезпечення Морської охорони Держприкордонслужби та Військово-Морських Сил Збройних Сил до берегових постів спостереження, центрів управління службою та командних пунктів.

здійснення загальної координації щодо обміну інформацією про надводну обстановку.

3. Удосконалити порядок проведення заходів з реагування на виявлені загрози шляхом:

забезпечення постійної готовності до відповідного реагування на загрози наявними силами та засобами.

визначення чергових сил і засобів та окремих резервів для вчинення дій на загрозливих напрямках, забезпечення їх мобільності та спроможності відповідно реагувати на загрози.

обладнання сучасним озброєнням і засобами протиповітряної оборони кораблів та катерів Морської охорони Держприкордонслужби.

системного постачання артилерійського боєзапасу для кораблів та катерів Морської охорони Держприкордонслужби із складів Міноборони.

злагодження сил та засобів, які залучаються до охорони берегової лінії, шляхом проведення спільних навчань підрозділів Збройних Сил, Національної гвардії, Держприкордонслужби та інших правоохоронних органів щодо дій в умовах загострення обстановки.

4. Удосконалити систему контрольних та режимних заходів на береговій лінії шляхом:

запровадження додаткових тимчасових обмежень на в'їзд і проведення робіт у контрольованих прикордонних районах та випуску плавзасобів у територіальне море і внутрішні води України.

посилення режимних заходів за перебуванням і переміщенням кораблів, катерів і суден в межах морських портів, на якірних (рейдових) стоянках.

підвищення ефективності діяльності існуючих та участь у створенні нових громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону.

проведення через засоби масової інформації роз'яснювальної роботи серед громадян щодо наявних загроз та впровадження режимних обмежень на береговій лінії.

5. У рамках виконання завдань територіальної оборони:

визначити обсяги завдань з облаштування берегової лінії та забезпечення її охорони.

подати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо відведення земельних ділянок для розташування об'єктів військової інфраструктури та виконання інженерних робіт з облаштування берегової лінії, розміщення сил та засобів.

провести інженерне та фортифікаційне облаштування берегової лінії з урахуванням можливостей дій резервів і чергових сил.

створити на напрямках можливої висадки морського десанту систему вогневого ураження та інженерних загороджень - як на морі, так і на узбережжі.

удосконалити систему базування та інфраструктурного забезпечення кораблів і катерів Морської охорони Держприкордонслужби (у пунктах базування мм. Бердянська, Генічеська, Маріуполя, Очакова, Скадовська).

визначити перелік судноремонтних підприємств незалежно від форми власності, які можуть проводити ремонтно-відновлювальні роботи на кораблях, катерах і суднах забезпечення Морської охорони Держприкордонслужби та Військово-Морських Сил Збройних Сил.

____________

Опрос