Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Некоторые вопросы реформирования системы функционирования учреждений исполнения наказаний и следственных изоляторов

КМ Украины
Распоряжение КМ от 07.10.2015 № 1066-р
действует с 07.10.2015

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 7 жовтня 2015 р. N 1066-р

Київ

Деякі питання реформування системи функціонування установ виконання покарань та слідчих ізоляторів

З метою приведення умов тримання осіб, узятих під варту, та осіб, які відбувають покарання, у відповідність з вимогами Європейських пенітенціарних правил, враховуючи висновки та рекомендації Європейського комітету по запобіганню тортурам та нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню і наголошуючи на необхідності дотримання вимог безпеки та дисципліни під час поводження з ув'язненими з одночасним забезпеченням створення умов їх тримання, які не порушують гідність людини та надають ув'язненим можливість займатися змістовною діяльністю, а також недопущення порушень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, що констатуються у рішеннях Європейського суду з прав людини:

1. Погодитись з пропозицією Державної пенітенціарної служби щодо ліквідації Чернівецької установи виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби в Чернівецькій області (N 33) у зв'язку з аварійним станом будівель і споруд, у яких розміщена зазначена установа, та її розташуванням у безпосередній близькості до історичного центру м. Чернівців, об'єктів, що належать до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, та навчальних закладів.

Державній пенітенціарній службі відповідно до законодавства розробити та затвердити план заходів з ліквідації Чернівецької установи виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби в Чернівецькій області (N 33).

2. Міністерству юстиції у двомісячний строк (на першому етапі реформування) внести пропозиції щодо доцільності перенесення за межі мм. Києва, Львова, Одеси і Хмельницького слідчих ізоляторів та установ виконання покарань Державної пенітенціарної служби.

3. Міністерству юстиції разом з Міністерством економічного розвитку і торгівлі та Міністерством фінансів з урахуванням ініціатив (у разі наявності) органів місцевого самоврядування у тримісячний строк внести пропозиції щодо шляхів та джерел фінансування будівництва сучасних європейських слідчих ізоляторів та установ виконання покарань, зокрема шляхом проведення відкритих конкурсів із залучення приватних партнерів у рамках реалізації засад державно-приватного партнерства відповідно до Закону України "Про державно-приватне партнерство" із застосуванням принципів прозорості, об'єктивності та недискримінаційності.

4. Міністерству юстиції, Державній пенітенціарній службі, Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру разом з обласними державними адміністраціями опрацювати питання щодо пошуку земельних ділянок для будівництва сучасних слідчих ізоляторів та установ виконання покарань Державної пенітенціарної служби.

5. Міністерству юстиції та Міністерству внутрішніх справ забезпечити реалізацію пункту 1 цього розпорядження в межах затверджених для них бюджетних призначень на відповідний рік.

 

Прем'єр-міністр України

А. ЯЦЕНЮК

Інд. 72

Опрос