Идет загрузка документа (14 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мероприятиях по увековечению памяти защитников Украины на период до 2020 года

КМ Украины
План, Распоряжение КМ от 23.09.2015 № 998-р
действует с 23.09.2015

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 23 вересня 2015 р. N 998-р

Київ

Про заходи з увічнення пам'яті захисників України на період до 2020 року

1. Затвердити план заходів з увічнення пам'яті захисників України на період до 2020 року, що додається.

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним та Київській міській держадміністраціям подавати щороку до 10 липня і 10 грудня Державній службі у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції інформацію про стан виконання плану заходів, затвердженого цим розпорядженням, для її узагальнення та подання до 25 липня і 25 грудня Кабінетові Міністрів України.

3. Обласним та Київській міській держадміністраціям розробити і затвердити у місячний строк регіональні плани заходів з увічнення пам'яті захисників України та забезпечити їх виконання.

4. Українському інституту національної пам'яті і Державній службі у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції забезпечити координацію здійснення центральними та місцевими органами виконавчої влади заходів з увічнення пам'яті захисників України.

5. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 березня 2011 р. N 199 "Про заходи з увічнення пам'яті про події Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років та її учасників на 2011 - 2015 роки".

 

Прем'єр-міністр України

А. ЯЦЕНЮК

Інд. 73

 

ПЛАН
заходів з увічнення пам'яті захисників України на період до 2020 року

1. Проаналізувати стан роботи з увічнення пам'яті воїнів, які брали участь у захисті України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції.

2. Створити:

1) базу даних щодо поховань загиблих (померлих) осіб, які брали участь у захисті України під час проведення антитерористичної операції.

2) в Інтернеті веб-сторінку, на якій розміщуватиметься інформація про Національний меморіал "Герої не вмирають", із зазначенням у ньому віртуальних місць поховань воїнів, які брали участь у захисті України під час проведення антитерористичної операції.

3. Розглянути питання щодо:

1) розроблення та затвердження єдиного зразка надгробка на могилі особи, яка брала участь у захисті України під час проведення антитерористичної операції, та порядку його спорудження.

2) увічнення пам'яті воїнів, які виявили героїзм у захисті України під час проведення антитерористичної операції, шляхом установлення пам'ятних знаків (пам'ятників, меморіальних дощок тощо); найменування (перейменування) на їх честь об'єктів місцевої інфраструктури (площ, вулиць, провулків), навчальних закладів; створення музеїв; установлення іменних нагород, премій та стипендій.

3) організації патронату навчальними закладами, військовими частинами, закладами культури місць поховань (могил) захисників України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції.

4) спорудження Українського національного пантеону у м. Києві.

5) спорудження Національного військового меморіального кладовища.

4. Забезпечити:

1) упорядження та утримання в належному стані меморіальних комплексів, пам'ятників і меморіальних дощок в честь захисників України, а також місць поховання загиблих (померлих) осіб, які брали участь у захисті України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції.

2) запобігання актам вандалізму та руйнуванню меморіальних комплексів, пам'ятників та меморіальних дощок в честь захисників України, а також місць поховання загиблих (померлих) осіб, які брали участь у захисті України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції.

3) збір і зіставлення зразків ДНК родичів зниклих безвісти учасників антитерористичної операції та неідентифікованих останків загиблих під час проведення антитерористичної операції з їх подальшою ідентифікацією і переданням рідним.

4) проведення тематичних виставок творів мистецтва, документів, фотографій і плакатів, присвячених пам'яті воїнів, які брали участь у захисті України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції.

5) проведення у навчальних закладах, військових частинах, закладах культури тематичних уроків, бесід, присвячених героїзму захисників України.

6) запобігання торгівлі державними нагородами України, бойовими нагородами та іншими відзнаками часів Другої світової війни.

7) відвідування військових поховань і військових пам'ятників ветеранами війни та членами сімей загиблих (померлих) воїнів, які брали участь у захисті України.

5. Організувати роботу з підготовки та видання Книги пам'яті захисників України, що загинули під час проведення антитерористичної операції.

6. Сприяти:

1) проведенню пошукових робіт з метою встановлення невідомих місць поховань та імен осіб, які загинули (пропали безвісти) в роки Другої світової війни.

2) забезпеченню проведення пошукових робіт з метою встановлення невідомих місць поховань та імен осіб, загиблих, померлих (зниклих безвісти) під час проведення антитерористичної операції, перепоховання їх останків.

3) здійсненню громадськими об'єднаннями заходів з увічнення пам'яті воїнів, які брали участь у захисті України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції.

4) провадженню науково-дослідницької діяльності з увічнення пам'яті воїнів, які брали участь у захисті України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції.

5) виданню художньої, документальної та мемуарної літератури про героїзм воїнів, які брали участь у захисті України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції.

6) виробництву художніх та документальних фільмів про героїзм воїнів, які брали участь у захисті України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції.

7) широкому висвітленню у державних засобах масової інформації прикладів героїзму воїнів, які брали участь у захисті України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції.

____________

Опрос