Идет загрузка документа (19 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении плана мер по подготовке объектов топливно-энергетического комплекса к осенне-зимнему периоду 2015/16 года и его прохождению

КМ Украины
План, Распоряжение КМ от 05.08.2015 № 809-р
действует с 05.08.2015

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 5 серпня 2015 р. N 809-р

Київ

Про затвердження плану заходів з підготовки об'єктів паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2015/16 року та його проходження

1. Затвердити план заходів з підготовки об'єктів паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2015/16 року та його проходження, що додається.

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади:

забезпечити виконання затвердженого цим розпорядженням плану заходів;

подавати щомісяця до 5 числа Міненерговугіллю інформацію про стан виконання зазначеного плану заходів для її узагальнення та подання до 10 числа Кабінетові Міністрів України.

 

Прем'єр-міністр України

А. ЯЦЕНЮК

Інд. 21

 

ПЛАН ЗАХОДІВ
з підготовки об'єктів паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2015/2016 року та його проходження

1. Підготувати та подати на розгляд Кабінету Міністрів України проект постанови Кабінету Міністрів України про утворення Міжвідомчої робочої групи з підготовки об'єктів паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2015/16 року та його проходження (далі - Міжвідомча робоча група) та Положення про неї.

2. Забезпечити виконання вимог Положення про порядок оцінки готовності об'єктів електроенергетики до роботи в осінньо-зимовий період, затвердженого наказом Мінпаливенерго від 7 липня 2006 р. N 231, зареєстрованим Мін'юстом 21 вересня 2006 р. N 1064/12938, а також приписів Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж та Держенергонагляду.

3. Підготувати та подати проект розпорядження Кабінету Міністрів України щодо надання дозволу Державній інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж та Держенергонагляду на проведення перевірок об'єктів паливно-енергетичного комплексу щодо забезпечення підготовки до осінньо-зимового періоду 2015/16 року та його проходження (далі - підготовка об'єктів до осінньо-зимового періоду).

4. Інформувати відповідно до компетенції Міжвідомчу робочу групу щодо проблемних питань, які виникають у процесі підготовки об'єктів до осінньо-зимового періоду.

5. Розробити графік накопичення вугілля на складах теплових електростанцій та теплоелектроцентралей станом на 1 жовтня 2015 р. в обсязі 3,2 млн. тонн (1,4 млн. тонн вугілля марок "А" і "П", а також 1,8 млн. тонн вугілля марок "Г" і "Д").

6. Забезпечити накопичення необхідних запасів вугілля в обсягах відповідно до графіка накопичення вугілля на складах теплових електростанцій та теплоелектроцентралей.

7. Визначити відповідно до компетенції можливості зберігання мазуту як резервного палива на теплових електростанціях, теплоелектроцентралях та котельнях в обсязі, необхідному для забезпечення роботи протягом десяти днів, у розрізі кожного об'єкта.

8. Визначити обсяги мазуту як резервного палива, необхідні для забезпечення роботи протягом десяти днів теплових електростанцій та теплоелектроцентралей, відповідно до Положення про порядок оцінки готовності об'єктів електроенергетики до роботи в осінньо-зимовий період.

9. Визначити обсяги мазуту як резервного палива, необхідні для забезпечення роботи котелень протягом десяти днів.

10. Забезпечити накопичення необхідних обсягів мазуту як резервного палива.

11. Узагальнити відповідно до компетенції інформацію про рівень готовності теплових електростанцій, теплоелектроцентралей, котелень та теплових мереж до осінньо-зимового періоду та подати її на розгляд Міжвідомчої робочої групи.

12. Визначити можливості термінового придбання, транспортування та постачання палива у разі настання критичної ситуації в об'єднаній енергетичній системі України.

13. Забезпечувати виконання планових ремонтних робіт обладнання теплових електростанцій, теплоелектроцентралей, котелень та теплових мереж.

14. Визначити необхідність забезпечення резервного електропостачання насосів у мережах теплопостачання.

15. Рекомендувати суб'єктам господарювання паливно-енергетичного комплексу у разі використання ними мазуту як резервного палива отримати в установленому законодавством порядку дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (у разі їх відсутності).

16. Забезпечити в установлений законодавством строк розгляд документів та видачу дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (у разі відсутності таких дозволів) суб'єктам господарювання паливно-енергетичного комплексу.

17. Вживати заходів до погашення заборгованості споживачів за спожиту електричну енергію.

18. Вживати заходів до погашення заборгованості споживачів за спожиту теплову енергію.

19. Вживати заходів до погашення заборгованості за електричну енергію, яку закуплено в державного підприємства "Енергоринок".

20. Вживати заходів до погашення заборгованості споживачів за спожитий природний газ.

21. Забезпечити закачування у підземні сховища природного газу в обсязі не менш як 17 млрд. куб. метрів для сталого проходження осінньо-зимового періоду.

22. Проаналізувати можливості збільшення строків канікул в осінньо-зимовий період у всіх навчальних закладах.

23. Підготувати план заходів щодо ефективного розподілу обсягів природного газу між регіонами і переходу теплових електростанцій та теплоелектроцентралей на мазут як резервний вид палива у разі встановлення обмежень або нестачі природного газу протягом осінньо-зимового періоду.

24. Підготувати перелік пріоритетів щодо захищених споживачів на випадок часткового відключення тепломереж і план заходів з обмеження обсягів постачання та відключення електроенергії.

25. Забезпечити встановлення прозорих тарифів на теплову енергію для всіх теплопостачальних організацій, які не є ліцензіатами НКРЕКП, з відображенням в них усіх складових витрат.

26. Забезпечити об'єкти соціальної сфери (навчальні заклади, заклади охорони здоров'я) додатковими джерелами енергопостачання.

27. Подати пропозиції щодо можливості зниження мінімально допустимої температури у житлових приміщеннях з 18° C до 16° C.

28. Підготувати необхідні першочергові енергозберігаючі заходи та розробити рекомендації щодо їх виконання.

29. Забезпечити здійснення заходів із завершення будівництва повітряних ліній електропередачі напругою 750 кВ (Рівненська АЕС - Київська; Запорізька АЕС - Каховська).

30. З метою синхронізації Луганської ТЕС з об'єднаною енергетичною системою України розглянути питання щодо можливості проведення аварійно-відновлювальних робіт на таких магістральних лініях електропередачі: ПЛ 330 кВ "Вуглегірська ТЕС - Михайлівка"; ПЛ 220 кВ "Луганська ТЕС - Ювілейна"; ПЛ 220 кВ "Луганська ТЕС - Михайлівка N 1, N 2, N 3, N 4"; ПЛ 220 кВ "Михайлівка 330 - Лисичанська"; ПЛ 220 кВ "Михайлівка - Ювілейна".

31. Вивчити питання щодо можливості відновлення повітряної лінії електропередачі напругою 330 кВ Вуглегірська - Центральна N 1 та N 2 з метою збільшення видачі потужності в об'єднаній енергетичній системі України до 700 МВт та подати відповідну інформацію Міжвідомчій робочій групі.

32. Вжити заходів до перефіксації трьох додаткових енергоблоків Бурштинської теплової електростанції на роботу в об'єднаній енергетичній системі України.

33. Забезпечити здійснення заходів з виконання Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2011 р. N 1270.

34. Проаналізувати інформацію державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" про добові графіки навантаження електромережі та вивчити питання щодо можливості переведення енергоємних підприємств на роботу в періоди мінімального навантаження в об'єднаній енергетичній системі України.

35. Рекомендувати енергоємним підприємствам перейти на режим роботи в періоди мінімального навантаження в об'єднаній енергетичній системі в осінньо-зимовий період.

36. Розробити інформаційно-роз'яснювальні матеріали щодо ефективного і економічно доцільного використання теплової та електричної енергії, природного газу для інформування населення через засоби масової інформації.

37. Інформувати населення через засоби масової інформації про ефективне і економічно доцільне використання теплової та електричної енергії, природного газу.

38. Інформувати Мінрегіон і Міненерговугілля про виявлені порушення у технічному стані та організації експлуатації електричних та теплових мереж, які впливають на надійне електро- та теплопостачання споживачів.

39. Прийняти рішення про надання ПАТ "Укртрансгаз" повноважень щодо укладення Договору про сполучення транскордонних газопроводів із системним оператором Словацької Республіки щодо забезпечення реверсного потоку з ЄС.

____________

Опрос