Идет загрузка документа (14 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении плана мер по подготовке и празднованию 24-й годовщины независимости Украины

КМ Украины
План, Распоряжение КМ от 05.08.2015 № 788-р
действует с 05.08.2015

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 5 серпня 2015 р. N 788-р

Київ

Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення 24-ї річниці незалежності України

1. Затвердити план заходів з підготовки та відзначення 24-ї річниці незалежності України, що додається.

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним та Київській міській держадміністраціям забезпечити виконання затвердженого цим розпорядженням плану заходів у межах відповідних бюджетних призначень.

 

Прем'єр-міністр України

А. ЯЦЕНЮК

Інд. 71

 

ПЛАН
заходів з підготовки та відзначення 24-ї річниці незалежності України

1. Провести урочистості з нагоди Дня незалежності України та Дня Державного Прапора України за участю Президента України, керівників органів державної влади, представників органів місцевого самоврядування, громадськості, науковців, творчої інтелігенції, представників іноземних держав та дипломатичного корпусу, міжнародних організацій, української діаспори, духовенства, передбачивши, зокрема, організацію:

проведення у населених пунктах України, а також дипломатичних представництвах України в іноземних державах церемоній урочистого підняття Державного Прапора України.

церемонії урочистого підняття Державного Прапора України за участю Президента України, керівників органів державної влади на Софійській площі у м. Києві та відкриття виставки бойових прапорів частин Збройних Сил, Національної гвардії України, Держприкордонслужби, які брали участь в антитерористичній операції.

церемонії поховання на території Парку Вічної Слави у м. Києві останків воїна, що загинув під час проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях, та перепоховання останків воїна часів Другої світової війни.

загальнонаціональної хвилини мовчання в пам'ять про загиблих воїнів - захисників України.

проведення в Національній опері України до Дня Державного Прапора України мистецького заходу "Ніхто, крім нас".

покладення квітів до пам'ятників, пам'ятних знаків та місць поховань видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України у XX столітті, загиблих осіб під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції в Донецькій і Луганській областях.

проведення урочистого заходу "Парад незалежності" з нагоди 24-ї річниці незалежності України на вул. Хрещатику та майдані Незалежності у м. Києві, передбачивши, зокрема, передачу Президентом України бойових прапорів представникам підрозділів (частин), проходження зведених колон Збройних Сил, Національної гвардії України, Держприкордонслужби, а також відповідне оформлення вул. Хрещатика та майдану Незалежності.

звернення до релігійних організацій з пропозицією провести молитви за Україну в храмах усіх конфесій, а також молитовний захід у Соборі Святої Софії Національного заповідника "Софія Київська".

проведення в Національній опері України мистецького заходу "Європейська симфонія - Українській Незалежності", присвяченого 24-й річниці незалежності України.

проведення на вул. Хрещатику у м. Києві мистецького заходу "Європейська симфонія - Українській Незалежності", присвяченого 24-й річниці незалежності України.

проведення на території Національного заповідника "Софія Київська" урочистого прийняття від імені Президента України.

2. Вжити заходів для залучення до участі в урочистостях з нагоди 24-ї річниці незалежності України представників іноземних держав, дипломатичного корпусу, міжнародних організацій, української діаспори, а також забезпечити проведення закордонними дипломатичними установами України святкових заходів за участю представників української громадськості за кордоном.

3. Сприяти проведенню закордонними дипломатичними установами України протокольних урочистостей, заходів із вшанування пам'яті, засідань за круглим столом, концертів, фестивалів, виставок та благодійних ярмарків із залученням громадських організацій та української діаспори.

4. Забезпечити:

проведення просвітницьких, культурно-мистецьких та інших тематичних заходів, присвячених державним символам України, їх популяризації у світі.

проведення тематичних наукових, науково-просвітницьких, спортивних та культурно-мистецьких заходів з можливим залученням творчих колективів, виконавців з-за кордону, а також виставок фото- та архівних документів.

проведення на майдані Незалежності у м. Києві виставки копій найважливіших державних актів та фотодокументів із скарбниці української пам'яті - Національного архівного фонду, що висвітлюють процес здобуття Україною незалежності.

організацію та урочисте оголошення в День незалежності України конкурсу "Як зробити історію України цікавою для молоді", залучивши до складу журі конкурсу представників громадськості, зокрема молодіжних організацій, із підбиттям підсумків та нагородженням переможців до 25-ї річниці незалежності України у 2016 році.

5. Сприяти проведенню за ініціативою громадських об'єднань, молодіжних та фізкультурно-спортивних організацій всеукраїнських і регіональних акцій, спрямованих на зміцнення державності, консолідацію українського народу, національно-патріотичне виховання молоді та формування здорового способу життя.

6. Вжити додаткових заходів до надання державної підтримки борцям за незалежність України у XX столітті, родинам загиблих осіб, які брали участь у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції в Донецькій і Луганській областях, а також особам, які стали інвалідами внаслідок участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., антитерористичній операції в Донецькій і Луганській областях.

7. Організувати інформаційну підтримку державними засобами масової інформації подій, приурочених до 24-ї річниці незалежності України, підготовку циклу документальних фільмів, теле- та радіопередач, телемостів у різних регіонах України, присвячених історії державотворення та боротьби за незалежність України, подіям в Україні під час масових акцій громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., та подвигу осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції в Донецькій і Луганській областях, у боротьбі із зовнішньою агресією.

8. Забезпечити:

висвітлення урочистих заходів з нагоди 24-ї річниці незалежності України у галузевих засобах масової інформації.

розповсюдження рекламної, патріотичної друкованої продукції, присвяченої відзначенню 24-ї річниці незалежності України, на об'єктах транспорту.

розроблення та виконання регіональних планів заходів з підготовки та відзначення 24-ї річниці незалежності України.

9. Забезпечувати:

підготовку та розповсюдження тематичної соціальної реклами, відповідних відеоматеріалів;

створення медійних проектів про історію та сьогодення України, діяльність видатних українців;

проведення заходів з популяризації українського кіно в Україні та за її межами.

10. Вжити додаткових заходів із забезпечення громадського порядку та безпеки громадян під час проведення масових заходів з нагоди Дня Державного Прапора України та 24-ї річниці незалежності України.

11. Провести роботу із забезпечення благоустрою населених пунктів, упорядження об'єктів культурної спадщини, пам'ятників, пам'ятних знаків та місць поховань видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України у XX столітті, загиблих осіб під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції в Донецькій і Луганській областях.

____________

Опрос