Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении плана мер по организации совместной оперативной охраны государственной границы с государствами - членами Европейского Союза - Республикой Польша, Словацкой Республикой, Румынией и Венгрией, а также с Республикой Молдова

КМ Украины
План, Распоряжение КМ от 08.07.2015 № 695-р
действует с 08.07.2015

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 8 липня 2015 р. N 695-р

Київ

Про затвердження плану заходів з організації спільної оперативної охорони державного кордону з державами - членами Європейського Союзу - Республікою Польща, Словацькою Республікою, Румунією та Угорщиною, а також з Республікою Молдова

1. Затвердити план заходів з організації спільної оперативної охорони державного кордону з державами - членами Європейського Союзу - Республікою Польща, Словацькою Республікою, Румунією та Угорщиною, а також з Республікою Молдова (далі - план заходів), що додається.

2. Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, відповідальним за виконання плану заходів, подавати щомісяця до 5 числа Адміністрації Державної прикордонної служби інформацію про стан його виконання.

3. Адміністрації Державної прикордонної служби подавати у строки, визначені планом заходів, Кабінетові Міністрів України узагальнені дані про стан його виконання.

 

Прем'єр-міністр України

А. ЯЦЕНЮК

Інд. 72

 

ПЛАН ЗАХОДІВ
з організації спільної оперативної охорони державного кордону з державами - членами Європейського Союзу - Республікою Польща, Словацькою Республікою, Румунією та Угорщиною, а також з Республікою Молдова

1. Забезпечити укладення міжнародних договорів між Кабінетом Міністрів України та урядами Словацької Республіки, Румунії та Угорщини про співробітництво під час здійснення контролю осіб, товарів і транспортних засобів, які перетинають спільний державний кордон України із зазначеними державами.

2. Ініціювати перед Молдовською Стороною проведення переговорів з узгодження проекту нової Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Молдова про співробітництво під час здійснення спільного контролю осіб, товарів і транспортних засобів на українсько-молдовському державному кордоні.

3. Забезпечити залучення технічної, у тому числі експертної, допомоги Європейської агенції з питань управління оперативним співробітництвом на зовнішніх кордонах держав - членів Європейського Союзу (FRONTEX), Групи Європейської Комісії з підтримки України, Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (EUAM) та Місії Європейської Комісії з надання допомоги в питаннях кордону в Україні та Республіці Молдова (EUBAM).

4. Укласти:

1) Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про спільне патрулювання українсько-румунського державного кордону.

2) Протокол між Адміністрацією Державної прикордонної служби України та Міністерством внутрішніх справ Румунії щодо виконання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про спільне патрулювання українсько-румунського державного кордону.

5. Удосконалити спільне патрулювання державного кордону з прикордонними органами Республіки Польща, Словацької Республіки, Угорщини та Республіки Молдова шляхом:

1) визначення порядку спільного обстеження державного кордону, зокрема з використанням технічних засобів;

2) підвищення інтенсивності служби спільних патрулів;

3) проведення спільних навчань, тренінгів та курсів підготовки інструкторів для учасників спільного патрулювання;

4) активізації діяльності прикордонного представництва із забезпечення координованості дій спільного патрулювання.

6. Вжити заходів щодо:

1) вивчення можливості залучення до роботи контактних (консультаційних) пунктів на державному кордоні працівників МВС, ДМС та ДФС;

2) вивчення питання доцільності утворення нових контактних (консультаційних) пунктів на державному кордоні із Словацькою Республікою, Румунією та Угорщиною.

7. Ініціювати приєднання Української Сторони до Угоди між Урядом Румунії та Урядом Республіки Молдова про створення та функціонування Спільного контактного центру "Галац" від 31 травня 2011 року.

8. Забезпечити укладення:

1) міжурядової угоди про обмін інформацією щодо осіб, товарів і транспортних засобів, що перетинають українсько-молдовський державний кордон.

2) протоколу між прикордонними та митними органами України і Республіки Молдова про утворення та функціонування контактних (консультаційних) пунктів на українсько-молдовському державному кордоні.

9. Забезпечити:

1) оснащення контактних (консультаційних) пунктів на державному кордоні за рахунок проектів та програм міжнародної технічної допомоги у рамках Ініціативи ЄС "Східне партнерство", програм транскордонного співробітництва.

2) приєднання власних інформаційно-телекомунікаційних систем до баз даних та інформаційних платформ Європейської агенції з питань управління оперативним співробітництвом на зовнішніх кордонах держав - членів Європейського Союзу (FRONTEX), Міжнародної організації кримінальної поліції - Інтерполу (INTERPOL), Європейського поліцейського офісу (EUROPOL) тощо.

10. Укласти Протокол між Адміністрацією Державної прикордонної служби України та Генеральним інспекторатом Прикордонної поліції Міністерства внутрішніх справ Румунії про порядок обміну статистичною та аналітичною інформацією про обстановку на державних кордонах України і Румунії.

11. Забезпечити разом з прикордонними органами Республіки Польща, Словацької Республіки, Румунії, Угорщини, Республіки Молдова удосконалення:

1) порядку і форм обміну відкритою статистичною інформацією;

2) проведення аналізу ризиків та загроз прикордонній безпеці.

12. Запровадити проведення разом з прикордонними органами Республіки Польща, Словацької Республіки, Румунії, Угорщини, Республіки Молдова:

1) аналізу ризиків на територіальному рівні;

2) обміну інформаційними повідомленнями про види характерних правопорушень на державному кордоні;

3) тематичного аналізу ризиків за характерними загрозами прикордонній безпеці.

____________

Опрос