Идет загрузка документа (13 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об образовании Организационного комитета и утверждении плана мероприятий по подготовке и празднованию 150-летия со дня рождения Михаила Грушевского

КМ Украины
План, Распоряжение КМ от 04.06.2015 № 586-р
редакция действует с 22.07.2016

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 4 червня 2015 р. N 586-р

Київ

Про утворення Організаційного комітету та затвердження плану заходів з підготовки та відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського

Із змінами і доповненнями, внесеними
 розпорядженням Кабінету Міністрів України
 від 22 липня 2016 року N 514-р

1. Утворити Організаційний комітет з підготовки та відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського у складі згідно з додатком.

Надати голові Організаційного комітету право затвердити його персональний склад та вносити в разі потреби до нього зміни.

2. Затвердити план заходів з підготовки та відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського, що додається.

3. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним та Київській міській держадміністраціям забезпечити виконання затвердженого цим розпорядженням плану заходів.

 

Прем'єр-міністр України

А. ЯЦЕНЮК

Інд. 73

 

СКЛАД
Організаційного комітету з підготовки та відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського

Віце-прем'єр-міністр України, голова Оргкомітету

Міністр культури, заступник голови Оргкомітету

Міністр освіти і науки

Заступник Міністра закордонних справ

Заступник Міністра молоді та спорту

Міністр фінансів

Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі

Міністр юстиції

Міністр інфраструктури

Голова Держкомтелерадіо

Голова Укрдержархіву

Голова Українського інституту національної пам'яті

Голова Київської міськдержадміністрації

Голова Львівської облдержадміністрації

Представник Національної академії наук (за згодою)

Директор Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського Національної академії наук (за згодою)

Директор Історико-меморіального музею Михайла Грушевського (за згодою)

(склад із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
 Кабінету Міністрів України від 22.07.2016 р. N 514-р)

 

ПЛАН ЗАХОДІВ
з підготовки та відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського

1. Провести в м. Києві та інших населених пунктах за участю керівництва держави, народних депутатів України, представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості та науковців урочистості з нагоди 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського.

2. Розробити та затвердити регіональні плани заходів з підготовки та відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського та забезпечити їх виконання.

3. Провести у м. Львові урочисті та науково-просвітницькі заходи, присвячені життю і діяльності голови Наукового товариства імені Т. Шевченка у Львові (1897 - 1913 роки), завідувача кафедри історії Національного університету "Львівська політехніка" (1894 - 1914 роки) Михайла Грушевського.

4. Організувати покладення квітів до пам'ятника Михайлу Грушевському у м. Києві, а також до пам'ятних знаків, установлених на честь видатного українця в інших населених пунктах.

5. Надати в установленому порядку підтримку ініціативам громадськості щодо вшанування пам'яті та популяризації наукової і державотворчої спадщини Михайла Грушевського.

6. Забезпечити проведення тематичних конференцій, засідань за круглим столом, наукових читань, інших заходів, присвячених популяризації наукової, державної та історико-культурної спадщини Михайла Грушевського.

7. Організувати виставки архівних документів та фотоматеріалів, присвячених діяльності Михайла Грушевського, зокрема на посаді Голови Центральної Ради Української Народної Республіки, його науковій діяльності.

8. Організувати у музеях України відкриття нових та оновлення існуючих тематичних музейних експозицій, присвячених діяльності Михайла Грушевського у відповідний період української історії.

9. Провести у навчальних закладах просвітницькі заходи, спрямовані на вивчення ролі історичної постаті Михайла Грушевського в історії українського державотворення та науки.

10. Створити електронний архів документів про життя і діяльність Михайла Грушевського для збереження та систематизації всього масиву джерел та літератури про нього.

11. Провести урочисте засідання Верховної Ради України на пошану Михайла Грушевського за участю Президента України, членів Кабінету Міністрів України, громадськості, духовенства, представників органів місцевого самоврядування, молоді, дипломатичного корпусу іноземних держав.

12. Ініціювати встановлення законом Державної історичної премії України імені М. С. Грушевського за найкращі наукові та науково-популярні видання з історії України.

13. Створити документальний фільм, присвячений життю і діяльності Михайла Грушевського, з наступною його публічною демонстрацією.

14. Провести Міжнародну наукову конференцію, присвячену життю і діяльності Михайла Грушевського, з подальшим виданням збірника її матеріалів.

15. Провести конкурс учнівських робіт, присвячених життю і діяльності Михайла Грушевського, з підбиттям підсумків та нагородженням переможців 29 вересня 2016 року.

16. Виготовити та розмістити соціальну рекламу, присвячену 150-річчю від дня народження Михайла Грушевського.

17. Організувати покладення квітів представниками дипломатичного корпусу України до меморіальних дощок, присвячених видатному діячеві Михайлу Грушевському, та проведення інших офіційних заходів за участю української громадськості за кордоном.

18. Організувати упорядження могили видатного українця на Байковому кладовищі у м. Києві та відповідно оформлення об'єктів, пов'язаних із життям і діяльністю Михайла Грушевського та його родини, в тому числі за кордоном.

19. Забезпечити:

карбування та введення в обіг в установленому порядку ювілейної монети на відзнаку 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського.

випуск поштової марки та конверта на відзнаку 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського, спецпогашення поштової марки.

20. Забезпечити проведення заходів з відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського закордонними дипломатичними установами України в Республіці Польща, Грузії, Чеській Республіці та Республіці Австрія за участю представників української громадськості за кордоном та вжити заходів до залучення дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні, до участі у відповідних заходах, які будуть проводитися в Україні.

21. Сприяти висвітленню заходів з підготовки та відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського, забезпечити трансляцію тематичних інформаційно-пізнавальних передач, демонстрацію документальних та художніх фільмів.

22. Забезпечити охорону громадського порядку, дотримання правил дорожнього руху та запобігання можливим провокаціям під час проведення масових заходів.

____________

Опрос