Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении плана мер по реализации Концепции управления рисками возникновения чрезвычайных ситуаций техногенного и природного характера на 2015 - 2020 годы

КМ Украины
План, Распоряжение КМ от 25.03.2015 № 419-р
действует с 25.03.2015

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 25 березня 2015 р. N 419-р

Київ

Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції управління ризиками виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2015 - 2020 роки

1. Затвердити план заходів щодо реалізації Концепції управління ризиками виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2015 - 2020 роки, що додається.

2. Міністерствам, іншим заінтересованим центральним органам виконавчої влади подавати двічі на рік (до 20 червня і до 20 грудня) Державній службі з надзвичайних ситуацій інформацію про стан виконання затвердженого цим розпорядженням плану заходів для її узагальнення та подання до 30 числа місяця, що настає за звітним періодом, Кабінетові Міністрів України.

 

Прем'єр-міністр України

А. ЯЦЕНЮК

Інд. 33

 

ПЛАН ЗАХОДІВ
щодо реалізації Концепції управління ризиками виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2015 - 2020 роки

1. Провести науково-практичний семінар з питань впровадження в Україні системи управління ризиками виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру (далі - ризик) у рамках проведення XIV Міжнародного виставкового форуму "Технології захисту / ПожТех - 2015".

2. Забезпечити інформаційне висвітлення та роз'яснення методів і технологій управління у сфері техногенної та природної безпеки на основі ризик-орієнтованого підходу у відомчих засобах масової інформації.

3. Провести аналіз наявних нормативно-правових актів у сфері техногенної та природної безпеки і розробити пропозиції щодо внесення до них змін з урахуванням положень Концепції управління ризиками виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

4. Розробити і прийняти національні стандарти у сфері управління ризиками, які відповідають міжнародним стандартам у зазначеній сфері.

5. Розробити положення про організацію управління ризиками.

6. Розробити галузеві нормативні документи щодо застосування ризик-орієнтованих підходів під час провадження діяльності з питань регулювання безпеки у галузі виробництва.

7. Розробити методики проведення оцінки ризиків та карти ризиків за окремими видами надзвичайних ситуацій.

8. Розробити рекомендації щодо застосування методів, стандартів і програм визначення ризиків.

9. Визначити прийнятні рівні ризику, діапазони високого, середнього і низького рівня ризиків у галузях виробництва та алгоритми їх зменшення до рівнів, що використовуються в економічно розвинутих державах та зазначені у Концепції управління ризиками виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

10. Провести аналіз стану техногенної та природної безпеки в Україні та на основі його результатів здійснити районування територій з урахуванням наявності потенційно небезпечних об'єктів і небезпечних геологічних, гідрогеологічних та метеорологічних явищ і процесів, а також ризиків, пов'язаних з такими явищами і процесами.

11. Розробити комплекс економічних механізмів державного регулювання у сфері управління ризиками, у тому числі таких, що передбачатимуть впровадження системи обов'язкового страхування від ризиків.

12. Організувати разом з підприємцями проведення семінарів, засідань за круглим столом з питань застосування у своїй діяльності методів та технологій управління ризиками.

13. Розробити навчальний курс "Управління ризиками у сфері техногенної та природної безпеки" та забезпечити підготовку фахівців у сфері управління ризиками з числа керівного складу і працівників центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій в Інституті державного управління у сфері цивільного захисту, територіальних навчально-методичних установах у сфері цивільного захисту.

____________

Опрос