Идет загрузка документа (20 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мероприятиях по празднованию в 2015 году 70-й годовщины Победы над нацизмом в Европе и 70-й годовщины завершения Второй мировой войны

КМ Украины
План, Распоряжение КМ от 22.04.2015 № 386-р
действует с 22.04.2015

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 22 квітня 2015 р. N 386-р

Київ

Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни

1. Затвердити план заходів з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни, що додається.

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним та Київській міській держадміністраціям подати до 10 липня і 10 грудня 2015 р. Державній службі у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції інформацію про стан виконання плану заходів, затвердженого цим розпорядженням, для її узагальнення та подання до 25 липня і 25 грудня 2015 р. Кабінетові Міністрів України.

3. Державній службі у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції забезпечити координацію здійснення центральними і місцевими органами виконавчої влади заходів з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни.

4. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 травня 2013 р. N 360 "Про затвердження плану заходів на 2013 - 2015 роки з підготовки і відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 років".

 

Прем'єр-міністр України

А. ЯЦЕНЮК

Інд. 26

 

ПЛАН
заходів з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни

Увічнення безсмертного подвигу Українського народу у Другій світовій війні

1. Забезпечити:

1) фінансування в установленому порядку заходів з підготовки і відзначення пам'ятних дат історичних подій Другої світової війни.

2) виготовлення та випуск в обіг пам'ятної монети на відзнаку 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі.

3) випуск в обіг поштової марки і конверта, присвячених 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі, та здійснення спецпогашення поштової марки.

4) проведення:

заходів з упорядження військових поховань, ремонту та реставрації меморіалів, пам'ятників, обелісків, пам'ятних знаків полеглим співвітчизникам.

заходів з патріотичного виховання молоді, зокрема вивчення героїчних сторінок історії українського народу у Другій світовій війні.

у загальноосвітніх навчальних закладах уроків, присвячених 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-й річниці завершення Другої світової війни, за участю ветеранів війни, учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань, учасників антитерористичної операції.

наукових конференцій, присвячених історичним подіям Другої світової війни, ролі Українського народу у визвольній боротьбі, його визначному внеску у перемогу антигітлерівської коаліції.

зустрічей керівників органів виконавчої влади з представниками громадських організацій ветеранів війни, учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань, учасників антитерористичної операції з метою виявлення проблемних питань соціального захисту та вжиття заходів для їх вирішення.

5) підготовку брошури про внесок Українського народу в Перемогу над нацизмом та її переклад на іноземні мови.

2. Провести заходи із:

1) запобігання актам вандалізму та руйнування військових меморіалів, пам'ятників та місць поховань полеглих співвітчизників, торгівлі бойовими нагородами та іншими відзнаками часів Другої світової війни.

2) активізації науково-дослідницьких та пошукових робіт із залученням громадських об'єднань з метою встановлення невідомих поховань та непохованих останків воїнів, мирного населення, які загинули або пропали безвісти під час Другої світової війни.

3. Сприяти:

1) проведенню у Верховній Раді України урочистого засідання, присвяченого 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі, місцю та ролі Українського народу у Другій світовій війні.

2) проведенню у вищих навчальних закладах науково-практичних конференцій, присвячених 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-й річниці завершення Другої світової війні.

3) встановленню у загальноосвітніх навчальних закладах дощок (стендів) пошани з метою увічнення пам'яті випускників, які загинули за незалежність та територіальну цілісність України, а також присвоєнню цим навчальним закладам імен загиблих героїв.

4) відвідуванню делегаціями ветеранів Другої світової війни та членами їх сімей, близькими родичами загиблих військовослужбовців, представниками громадських організацій ветеранів війни місць поховань воїнів, які загинули під час Другої світової війни на території України, а також участі ветеранів війни у заходах, що проводяться у рамках святкування 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни.

5) проведенню за участю громадських організацій, зокрема організацій ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань, студентської та учнівської молоді урочистостей, присвячених 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-й річниці завершення Другої світової війни.

Забезпечення соціального захисту та медичного обслуговування ветеранів війни, учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань, нинішніх захисників Вітчизни і шанобливого ставлення до них

4. Забезпечити:

1) надання належної кваліфікованої медичної допомоги ветеранам війни, учасникам українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертвам нацистських переслідувань, нинішнім захисникам Вітчизни, зокрема диспансеризацію та госпіталізацію, приділивши особливу увагу тим, що проживають у сільських населених пунктах.

2) зміцнення та розвиток матеріально-технічної бази госпіталів, відділень, палат для ветеранів війни, учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань, будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, геріатричних пансіонатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці.

3) надання громадським організаціям ветеранів війни, учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань фінансової підтримки, передбачивши поступове збільшення її обсягу.

4) проведення обстеження матеріальних та соціально-побутових умов проживання ветеранів війни, учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань та сімей загиблих воїнів з метою надання їм за рахунок місцевих бюджетів матеріальної та іншої допомоги.

Організаційне забезпечення урочистих заходів

5. Забезпечити підготовку та проведення:

1) урочистостей з нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни.

2) покладення вінків, квітів з нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни до пам'ятників і меморіалів у столиці України - місті-герої Києві, обласних центрах, інших населених пунктах.

3) виставки архівних матеріалів "Родинну пам'ять про війну збережено".

4) меморіально-мистецької акції "Перша хвилина миру".

5) урочистих заходів на території Меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років", передбачивши марш військових оркестрів та прийняття присяги новобранцями на вірність Батьківщині.

6) заходів закордонними дипломатичними установами України з нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни.

7) урочистих заходів з відзначення ювілеїв видатних земляків - героїв Другої світової війни.

6. Забезпечити:

1) запрошення до участі в заходах в Україні, присвячених пам'ятним датам історичних подій Другої світової війни, представників іноземних держав та дипломатичного корпусу, міжнародних організацій, української діаспори.

2) здійснення заходів з інформування закордонними дипломатичними установами України міжнародної спільноти, у тому числі у мм. Берліні, Вашингтоні, Лондоні, Парижі, про звитяги Українського народу у Другій світовій війні, передбачивши проведення фотовиставок, лекцій тощо.

3) широке висвітлення у державних засобах масової інформації заходів з підготовки і відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни.

4) відвідування представниками органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також учнівською молоддю ветеранів війни, учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань, учасників антитерористичної операції, у тому числі тих, що перебувають на лікуванні.

5) у місцях проведення заходів з нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни:

охорону громадського порядку та безпеку дорожнього руху.

медичне супроводження та належний державний санітарно-епідеміологічний нагляд.

7. Організувати:

показ художніх та документальних фільмів, присвячених подвигу Українського народу у Другій світовій війні, виступи у засобах масової інформації учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань, учасників антитерористичної операції та представників ветеранського руху.

проведення виставок фото- та архівних документів, присвячених 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-й річниці завершення Другої світової війни.

8. Опрацювати питання щодо трансляції в Україні заходів з відзначення у державах - членах ЄС Дня пам'яті та примирення.

____________

Опрос