Идет загрузка документа (13 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении плана кратко- и среднесрочных мер по сокращению объема потребления природного газа на период до 2017 года

КМ Украины
План, Распоряжение КМ от 16.10.2014 № 1014-р
редакция действует с 13.10.2015

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 16 жовтня 2014 р. N 1014-р

Київ

Про затвердження плану коротко- та середньострокових заходів щодо скорочення обсягу споживання природного газу на період до 2017 року

Із змінами і доповненнями, внесеними
 розпорядженням Кабінету Міністрів України
 від 13 жовтня 2015 року N 1089-р

Затвердити план коротко- та середньострокових заходів щодо скорочення обсягу споживання природного газу на період до 2017 року, що додається.

 

Прем'єр-міністр України

А. ЯЦЕНЮК

Інд. 21

 

ПЛАН
коротко- та середньострокових заходів щодо скорочення обсягу споживання природного газу на період до 2017 року

1. Забезпечити щорічне подання на розгляд органів місцевого самоврядування пропозицій щодо передбачення в місцевих бюджетах коштів для фінансування в першочерговому порядку інвестиційних проектів, спрямованих на переведення споживачів з природного газу на інші види палива та енергії, а також залучення інвестиційних коштів на ці цілі;

звітувати щокварталу Міненерговугіллю та Держенергоефективності про хід реалізації зазначених проектів.

2. Подавати щокварталу Кабінетові Міністрів України узагальнену інформацію з питань залучення інвестиційних коштів для фінансування інвестиційних проектів, спрямованих на переведення споживачів з природного газу на інші види палива та енергії.

3. Подати Кабінетові Міністрів України:

пропозиції щодо передбачення в Державному бюджеті України на 2015 - 2017 роки коштів для відшкодування частини суми кредитів, наданих суб'єктам господарювання для закупівлі енергозберігаючого обладнання, в тому числі теплогенеруючого, що працює з використанням інших видів палива, ніж природний газ, та населенню для придбання енергоефективного обладнання та матеріалів;

проекти актів Кабінету Міністрів України щодо затвердження порядків використання зазначених коштів.

4. Забезпечити щорічне подання на розгляд органів місцевого самоврядування пропозицій щодо передбачення в місцевих бюджетах коштів на цілі, зазначені у пункті 3 цього плану.

5. Розробити проекти нормативно-правових актів щодо застосування під час розрахунку тарифу на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, виробленої із застосуванням інших видів палива, ніж природний газ, за умови реалізації інвестиційних проектів, спрямованих на переведення теплогенеруючого обладнання на альтернативні види палива:

механізму прискореної амортизації обладнання;

граничного рівня регуляторної норми доходів для таких проектів не нижче 25 відсотків.

6. Розробити та внести на розгляд Кабінету Міністрів України проекти нормативно-правових актів щодо спрощення порядку передачі у концесію, оренду та зняття заборони на приватизацію об'єктів теплоенергетики комунальної форми власності.

7. Підготувати та подати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо імплементації терміна "біомаса" у національне законодавство відповідно до Директиви 2009/28/EC.

8. Пункт 8 виключено

(згідно з розпорядженням Кабінету
 Міністрів України від 13.10.2015 р. N 1089-р)

9. Розробити та внести на розгляд Кабінету Міністрів України проект акта Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Енергетичної стратегії України на період до 2030 року в частині скорочення обсягу споживання природного газу, збільшення обсягу використання енергоносіїв, отриманих з відновлюваних джерел енергії, та альтернативних видів палива.

(пункт 9 із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
 Кабінету Міністрів України від 13.10.2015 р. N 1089-р)

10. Розробити та внести на розгляд Кабінету Міністрів України проект акта Кабінету Міністрів України щодо схвалення Національного плану дій з енергоефективності до 2020 року як складової частини зобов'язань України перед Енергетичним Співтовариством.

11. Розробити та внести на розгляд Кабінету Міністрів України проекти нормативно-правових актів, спрямованих на врегулювання питання щодо укладення теплогенеруючими організаціями, які виробляють теплову енергію на теплогенеруючому обладнанні, що працює з використанням альтернативних видів палива, довгострокових (строком до п'яти років) договорів у сфері теплопостачання.

12. Подати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо спрощення процедури землевідведення для будівництва об'єктів з виробництва теплової та/або електричної енергії з використанням інших видів палива, ніж природний газ, у тому числі відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, шляхом видачі дозволів на:

розміщення таких об'єктів на земельних ділянках усіх категорій земель без зміни їх цільового призначення;

надання земельних ділянок із земель державної або комунальної форми власності у користування власникам зазначених об'єктів за відсутності плану зонування або детального плану території.

13. Розробити механізми стимулювання заміщення природного газу у сфері теплопостачання, у тому числі спрямовані на скорочення строків видачі та зменшення кількості дозвільних документів, необхідних для реалізації проектів, що пов'язані із заміщенням споживання природного газу.

14. Розробити та внести на розгляд Кабінету Міністрів України проект закону України щодо забезпечення енергоефективності будівель, що передбачатиме, зокрема, механізми стимулювання здійснення енергозберігаючих заходів у будівлях.

15. Розробити та внести на розгляд Кабінету Міністрів України проект закону України щодо внесення змін до Законів України "Про теплопостачання" і "Про природні монополії" стосовно стимулювання впровадження енергоефективних технологій та здійснення енергозберігаючих заходів, переходу до використання альтернативних видів палива, переходу суб'єктів господарювання, що провадять діяльність у сфері теплопостачання, до стимулюючого регулювання.

16. Пункт 16 виключено

(згідно з розпорядженням Кабінету
 Міністрів України від 13.10.2015 р. N 1089-р)

17. Забезпечити підготовку проектів заміщення природного газу на теплоелектроцентралях шляхом переведення на вугілля та інші види палива вітчизняного виробництва.

18. Пункт 18 виключено

(згідно з розпорядженням Кабінету
 Міністрів України від 13.10.2015 р. N 1089-р)

19. Вжити заходів до поширення досвіду суб'єктів господарювання в частині виробництва і споживання інших видів палива, ніж природний газ, шляхом проведення:

інформаційних кампаній у засобах масової інформації стосовно переваг енергоефективних технологій та використання відновлюваних джерел енергії;

семінарів і тренінгів для представників центральних та місцевих органів виконавчої влади з питань розвитку енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії.

____________

Опрос