Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О некоторых мерах по содействию утверждению добропорядочности в судебной системе

КМ Украины
План, Распоряжение КМ от 03.09.2014 № 828-р
действует с 03.09.2014

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 3 вересня 2014 р. N 828-р

Київ

Про деякі заходи щодо сприяння утвердженню доброчесності в судовій системі

Додатково див. рішення
 Ради суддів України
 від 14 жовтня 2014 року N 44

1. Підтримати ініціативу Міністерства юстиції щодо проведення з 22 вересня 2014 р. Всеукраїнського тижня правових знань "Подолання корупції в судовій системі".

2. Затвердити план заходів з проведення у 2014 році Всеукраїнського тижня правових знань "Подолання корупції в судовій системі" згідно з додатком.

3. Міністерству юстиції поінформувати до 1 листопада 2014 р. Кабінет Міністрів України про виконання плану заходів, затвердженого пунктом 2 цього розпорядження.

4. Державній фіскальній службі разом з Міністерством внутрішніх справ, Службою безпеки, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку за участю Генеральної прокуратури України, Національного банку, Ради суддів України провести до 1 грудня 2014 р. перевірку відомостей, зазначених у деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру суддів судів загальної юрисдикції за 2013 рік, звернувши особливу увагу на факти невідповідності офіційним доходам майна, що перебуває у власності, в оренді чи на іншому праві користування, їх чи членів їх сімей, та про результати поінформувати Кабінет Міністрів України.

5. Міністерству внутрішніх справ за участю Генеральної прокуратури України, Служби безпеки та Ради суддів України провести до 1 грудня 2014 р. перевірку дотримання суддями судів загальної юрисдикції установлених законодавством у сфері запобігання і протидії корупції обмежень, зокрема щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, та про результати поінформувати Кабінет Міністрів України.

 

Прем'єр-міністр України

А. ЯЦЕНЮК

Інд. 70

 

ПЛАН
заходів з проведення у 2014 році Всеукраїнського тижня правових знань "Подолання корупції в судовій системі"

1. Провести широке громадське та експертне обговорення з проблемних питань функціонування судової системи та проведення судової реформи, в тому числі проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів". За результатами доопрацювати та внести в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України відповідний законопроект.

2. Забезпечити:

1) можливість подання через "гарячу лінію" та електронною поштою пропозицій щодо проведення судової реформи та подолання корупції у судовій системі.

2) проведення лекцій у вищих навчальних закладах I - IV рівня акредитації щодо ролі та мотивації антикорупційної поведінки громадян у відносинах із судами.

3) надання безоплатної первинної правової допомоги населенню з питань, що можуть бути пов'язані із корупцією у судовій системі.

4) аналіз та інформування правоохоронних органів про можливі факти вчинення корупційних правопорушень у судовій системі у разі надходження такої інформації.

3. Організувати:

1) у засобах масової інформації роз'яснення порядку дій громадян у випадках вимагання від них неправомірної вигоди.

2) проведення широкої інформаційної кампанії, спрямованої на формування такої моделі поведінки, яка унеможливлювала б ініціювання корупційних проявів з боку громадян, а також активного інформування ними органів правопорядку про факти вимагання неправомірної вигоди.

____________

Опрос