Идет загрузка документа (17 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении плана первоочередных мер по преодолению коррупции

КМ Украины
План, Распоряжение КМ от 02.07.2014 № 647-р
редакция действует с 04.11.2015

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 2 липня 2014 р. N 647-р

Київ

Про затвердження плану першочергових заходів з подолання корупції

Із змінами і доповненнями, внесеними
розпорядженнями Кабінету Міністрів України
 від 17 вересня 2014 року N 1008-р
,
від 22 липня 2015 року N 761-р
,
від 4 листопада 2015 року N 1135-р

1. Затвердити план першочергових заходів з подолання корупції (далі - план заходів), що додається.

2. Міністерствам, іншим центральним та місцевим органам виконавчої влади за участю громадськості забезпечити:

своєчасне виконання плану заходів;

подання щомісяця до 5 числа Кабінетові Міністрів України інформації про хід виконання плану заходів.

3. Міністерству внутрішніх справ разом з іншими спеціально уповноваженими суб'єктами, які здійснюють заходи щодо виявлення, припинення та розслідування корупційних правопорушень, узагальнити результати роботи у сфері протидії корупції за поточний рік та подати до 30 грудня 2014 р. Кабінету Міністрів України відповідну інформацію.

4. Покласти на керівників міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади персональну відповідальність за виконання плану заходів.

 

Прем'єр-міністр України

А. ЯЦЕНЮК

Інд. 70

 

ПЛАН
першочергових заходів з подолання корупції

1. Забезпечити супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України "Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014 - 2017 роки".

2. Внести в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України проект державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2014 - 2017 роки.

3. Розробити і внести в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України законопроекти:

Про державну службу (нова редакція) та Про службу в органах місцевого самоврядування (нова редакція) на основі рекомендацій міжнародних експертів, зокрема програми ЄС та ОЕСР SIGMA.

(абзац другий пункту 3 у редакції розпорядження
 Кабінету Міністрів України від 17.09.2014 р. N 1008-р)

щодо встановлення ефективних інструментів запобігання, виявлення та врегулювання конфлікту інтересів в діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, здійснення фінансового контролю за їх майновим станом.

щодо порядку проведення перевірки на доброчесність осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

щодо створення спеціально уповноваженого органу з виявлення та розслідування корупційних правопорушень серед вищих посадових осіб, а також інших корупційних правопорушень, що становлять особливу суспільну небезпеку.

щодо усунення можливості для осіб, які вчинили корупційні злочини, бути звільненими від відповідальності та покарання, зокрема з передачею на поруки, у зв'язку з дійовим каяттям, випробуванням тощо;

щодо приведення статті 3682 Кримінального кодексу України у відповідність із статтею 20 Конвенції ООН проти корупції.

Про судоустрій і статус суддів (нова редакція);

щодо позачергової переатестації усіх суддів.

Про органи внутрішніх справ.

Абзац одинадцятий пункту 3 виключено

(згідно з розпорядженням Кабінету
 Міністрів України від 22.07.2015 р. N 761-р)

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів.

Про внесення змін до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму" (нова редакція).

щодо можливості досудового розслідування та судового провадження, а також стягнення у дохід держави (конфіскацію) майна, набутого внаслідок злочинної діяльності, у разі, коли підозрюваний (обвинувачений) ухиляється від слідства чи суду.

щодо протидії тіньовому відпливу капіталу з України через нерезидентів, що мають офшорний статус.

абзац пункту 3 виключено 

(згідно з розпорядженням Кабінету
 Міністрів України від 04.11.2015 р. N 1135-р)

4. Забезпечити супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України "Про прокуратуру" (нова редакція).

5. Забезпечити супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу" (реєстраційний номер 4930).

6. Створити та забезпечити діяльність інституту бізнес-омбудсмена, який представлятиме інтереси бізнесу в Уряді.

7. Внести на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо подальшого спрощення регуляторних процедур здійснення підприємницької діяльності.

8. Забезпечити застосування зручного для громадян механізму надання адміністративних послуг, зокрема:

внести в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України законопроект щодо оптимізації процедур надання адміністративних послуг та передачі органам місцевого самоврядування та місцевим державним адміністраціям повноважень з надання адміністративних послуг у сфері реєстрації юридичних та фізичних осіб - підприємців, речових прав, об'єднань громадян та актів цивільного стану; здійснення державної реєстрації земельних ділянок, внесення та отримання інформації з Державного земельного кадастру; реєстрації місця проживання (місця перебування) особи, оформлення документів, що посвідчують особу; реєстрації автотранспортних засобів, оформлення посвідчень водія.

вжити заходів організаційного характеру, необхідних для надання адміністративних послуг шляхом прийняття та видачі документів через центри надання адміністративних послуг.

9. Забезпечити супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України "Про документи України, що посвідчують особу та дають право виїзду за кордон" (реєстраційний номер 4751).

10. Розробити і внести в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України проект Адміністративно-процедурного кодексу України.

11. Внести в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України законопроект щодо виконання рекомендацій Групи держав проти корупції (GRECO) стосовно прозорості фінансування політичних партій та виборчих кампаній.

12. Забезпечити проведення моніторингу виконання Закону України "Про здійснення державних закупівель".

13. Внести в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції:

щодо внесення змін до Закону України "Про здійснення державних закупівель" за результатами моніторингу його виконання.

щодо забезпечення застосування прозорого механізму приватизації державного та комунального майна.

щодо надання Держфінінспекції доступу до баз даних митних та податкових органів.

14. Запровадити систему електронних державних закупівель.

15. Забезпечити супроводження у Верховній Раді України проектів Законів України:

Про внесення змін до деяких законів України щодо розширення доступу до інформації про речові права на нерухоме майно з метою запобігання корупції та захисту права власності (реєстраційний номер 4728).

Про відкритість використання публічних коштів (реєстраційний номер 2012а).

____________

Опрос