Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении плана мер по проведению в 2013 году Дня скорби и почтения памяти жертв войны в Украине

КМ Украины
План, Распоряжение КМ от 05.06.2013 № 375-р
действует с 05.06.2013

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 5 червня 2013 р. N 375-р

Київ

Про затвердження плану заходів з відзначення у 2013 році Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

1. Затвердити план заходів з відзначення у 2013 році Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні (далі - план заходів), що додається.

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям подати до 1 липня Державній службі з питань інвалідів та ветеранів інформацію про виконання плану заходів для її узагальнення та подання до 20 липня Кабінетові Міністрів України.

3. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям розробити і затвердити до 12 червня регіональні плани заходів щодо відзначення Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні та забезпечити їх виконання.

 

Прем'єр-міністр України

М. АЗАРОВ

Інд. 26

 

ПЛАН
заходів з відзначення у 2013 році Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

1. Провести:

1) пам'ятні заходи з нагоди Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні, зокрема покладання 22 червня вінків і квітів до пам'ятників загиблим у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 років, меморіалів та військових поховань.

2) о 10 годині хвилину мовчання на знак вшанування пам'яті про загиблих у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 років шляхом зупинення у зазначений час роботи в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях (крім тих, де встановлено безперервний режим роботи), руху громадського та приватного транспорту з подаванням відповідних звукових сигналів.

2. Забезпечити:

1) приспущення Державного Прапора України із чорними стрічками на будинках органів державної влади, державних підприємств, установ і організацій.

2) обмеження трансляції розважальних програм шляхом внесення відповідних змін до програм радіо і телебачення, а також переривання о 10 годині трансляції радіо- і телепередач на знак вшанування пам'яті про загиблих у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 років.

3) несення почесної варти біля Вічного вогню, могил Невідомого солдата та Невідомого матроса у містах-героях Києві, Керчі, Одесі, Севастополі, м. Сімферополі, обласних центрах, інших містах і населених пунктах.

4) запобігання актам вандалізму та руйнуванню військових меморіалів, пам'ятників та місць поховань осіб, які загинули під час Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років.

5) упорядкування та утримання у належному стані меморіалів, пам'ятників, братських могил та інших місць поховань загиблих захисників Вітчизни, меморіальних дощок, музеїв, кімнат бойової слави.

6) у місцях проведення заходів з відзначення Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні:

медичне супроводження та належний санітарно-епідеміологічний нагляд.

охорону громадського порядку та дотримання правил дорожнього руху.

3. Організувати:

1) відвідування представниками органів виконавчої влади ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років (далі - ветерани війни) за місцем їх проживання, у госпіталях, лікарнях, інтернатних закладах системи соціального захисту з метою вивчення стану їх соціально-побутового забезпечення, медичного обслуговування та повсякденних потреб.

2) проведення зустрічей керівників органів виконавчої влади із представниками громадських об'єднань ветеранів війни з метою з'ясування проблемних питань та вжиття заходів до підтримки статутної діяльності таких організацій.

3) поїздки ветеранів війни та членів їх сімей, представників громадських об'єднань ветеранів до місць поховань воїнів, які загинули у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 років.

4) екскурсії учнівської та студентської молоді до музеїв історії Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років.

5) проведення у музеях тематичних виставок творів мистецтва, документів, фотографій та плакатів воєнних років, присвячених Дню скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні.

4. Сприяти:

1) широкому висвітленню у державних засобах масової інформації подій Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років, показу художніх та документальних творів про початок війни, присвячених героїзму та патріотизму воїнів, які вступили в бій з фашистськими загарбниками у перші дні війни.

2) висвітленню у державних засобах масової інформації офіційних заходів у зв'язку з Днем скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні.

____________

Опрос