Идет загрузка документа (17 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении плана мер по реализации Концепции создания системы социальной поддержки работников предприятий угольной отрасли и населения территорий, на которых размещаются угледобывающие и углеперерабатывающие предприятия, находящиеся в стадии ликвидации (консервации)

КМ Украины
План, Распоряжение КМ от 29.04.2013 № 353-р
редакция действует с 14.05.2015

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 29 квітня 2013 р. N 353-р

Київ

Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції створення системи соціальної підтримки працівників підприємств вугільної галузі та населення територій, на яких розміщуються вугледобувні та вуглепереробні підприємства, що перебувають у стадії ліквідації (консервації)

Із змінами і доповненнями, внесеними
розпорядженнями Кабінету Міністрів України
 від 4 грудня 2013 року N 1062-р
,
від 14 травня 2015 року N 453-р

1. Затвердити план заходів щодо реалізації Концепції створення системи соціальної підтримки працівників підприємств вугільної галузі та населення територій, на яких розміщуються вугледобувні та вуглепереробні підприємства, що перебувають у стадії ліквідації (консервації) (далі - план заходів), що додається.

2. Міністерствам, іншим заінтересованим центральним та місцевим органам виконавчої влади подавати двічі на рік (до 20 липня і 20 січня) Міністерству енергетики та вугільної промисловості інформацію про стан виконання плану заходів для її узагальнення та подання до 30 числа місяця, що настає за звітним періодом, Кабінетові Міністрів України.

3. Витрати, пов'язані з виконанням плану заходів, здійснювати в межах видатків, передбачених у державному і місцевих бюджетах на зазначені цілі, та за рахунок інших джерел.

 

Прем'єр-міністр України

М. АЗАРОВ

Інд. 70

 

ПЛАН ЗАХОДІВ
щодо реалізації Концепції створення системи соціальної підтримки працівників підприємств вугільної галузі та населення територій, на яких розміщуються вугледобувні та вуглепереробні підприємства, що перебувають у стадії ліквідації (консервації)

1. Визначити перелік шахт, що належать до сфери управління Міненерговугілля, які у 2015 і 2016 роках плануються до консервації та для підготовки до ліквідації з урахуванням максимального збереження кваліфікованих працівників таких шахт шляхом забезпечення їх зайнятості.

(пункт 1 у редакції розпорядження Кабінету
 Міністрів України від 14.05.2015 р. N 453-р)

2. Сприяти розвиткові самозайнятості населення територій, на яких розміщуються вугледобувні та вуглепереробні підприємства, що перебувають у стадії ліквідації (консервації).

(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
 Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 р. N 453-р)

3. Передбачити під час реалізації Концепції Загальнодержавної програми розвитку малого і середнього підприємництва заходи щодо сприяння розвиткові малого підприємництва на територіях, на яких розміщуються вугледобувні та вуглепереробні підприємства, що перебувають у стадії ліквідації (консервації).

(пункт 3 із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
 Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 р. N 453-р)

4. Забезпечити впровадження та реалізацію ініціатив, спрямованих на розвиток малого бізнесу як підґрунтя для диверсифікації економіки регіонів, на території яких розміщуються підприємства вугільної галузі.

(пункт 4 у редакції розпорядження Кабінету
 Міністрів України від 04.12.2013 р. N 1062-р
,
із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
 Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 р. N 453-р)

5. Провести оцінку економічної ефективності та державну реєстрацію інвестиційних проектів, для реалізації яких може надаватися державна підтримка і які передбачається реалізувати в регіонах, на території яких розміщуються вугледобувні та вуглепереробні підприємства, що перебувають у стадії ліквідації (консервації), з метою створення робочих місць з належними умовами та гідним рівнем оплати праці.

(пункт 5 із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
 Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 р. N 453-р)

6. Передбачити в регіональних програмах розвитку малого підприємництва заходи щодо залучення до підприємницької діяльності працівників вугледобувних та вуглепереробних підприємств, що вивільняються у зв'язку з їх ліквідацією (консервацією), шляхом навчання основам ведення бізнесу, надання консультаційно-інформаційної та фінансово-кредитної підтримки.

(пункт 6 із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
 Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 р. N 453-р)

7. Активізувати роботу з організації виробництва та створення робочих місць в аграрному секторі економіки в регіонах, на території яких розміщуються вугледобувні та вуглепереробні підприємства, що перебувають у стадії ліквідації (консервації).

(пункт 7 із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
 Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 р. N 453-р)

8. Розробити та забезпечити виконання регіональних програм, спрямованих на відтворення соціальної інфраструктури шахтарських населених пунктів, на території яких розміщуються вугледобувні та вуглепереробні підприємства, що перебувають у стадії ліквідації (консервації).

9. Організувати надання послуг з працевлаштування працівникам підприємств вугільної галузі, що вивільняються, та населенню територій, на яких розміщуються вугледобувні та вуглепереробні підприємства, що перебувають у стадії ліквідації (консервації).

(пункт 9 із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
 Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 р. N 453-р)

10. Сприяти добровільному переселенню сімей працівників підприємств вугільної галузі, які втратили роботу, до іншої місцевості з метою працевлаштування.

(пункт 10 із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
 Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 р. N 453-р)

11. Удосконалити систему підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників підприємств вугільної галузі у професійно-технічних навчальних закладах та на виробництві для реалізації принципу навчання впродовж життя.

(пункт 11 із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
 Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 р. N 453-р)

12. Забезпечити надання відповідно до законодавства адресної допомоги і соціальної підтримки вивільненим працівникам підприємств вугільної галузі та населенню територій, на яких розміщуються вугледобувні та вуглепереробні підприємства, що перебувають у стадії ліквідації (консервації).

(пункт 12 із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
 Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 р. N 453-р)

13. Забезпечити організацію та надання в установленому порядку соціальних послуг населенню територій, на яких розміщуються вугледобувні та вуглепереробні підприємства, що перебувають у стадії ліквідації (консервації).

14. Підвищити рівень обізнаності населення з питань прав працівників, які втратили роботу.

(пункт 14 із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
 Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 р. N 453-р)

15. Активізувати роботу з виконання заходів з протидії вживанню алкоголю, наркотиків, із запобігання насильству в сім'ї, ранньому припиненню навчання в школі, злочинності, а також з охорони здоров'я населення регіонів, на території яких розміщуються вугледобувні та вуглепереробні підприємства, що перебувають у стадії ліквідації (консервації).

(пункт 15 із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
 Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 р. N 453-р)

16. Затвердити першочерговий перелік робіт з охорони навколишнього природного середовища, спрямованих на покращення екологічної ситуації в регіонах, на території яких розміщуються вугледобувні та вуглепереробні підприємства, що перебувають у стадії ліквідації (консервації), і забезпечити їх виконання.

(пункт 16 із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
 Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 р. N 453-р)

17. Здійснювати підтримку ініціатив молодіжних та жіночих громадських організацій, зокрема, спрямованих на вдосконалення системи соціальної допомоги, і впровадження програми розвитку регіонального лідерства.

(пункт 17 із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
 Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 р. N 453-р)

____________

Опрос