Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении плана мер по реализации Концепции реформирования государственной политики в инновационной сфере на период до 2014 года

КМ Украины
План, Распоряжение КМ от 01.04.2013 № 234-р
редакция действует с 18.11.2014

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 1 квітня 2013 р. N 234-р

Київ

Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції реформування державної політики в інноваційній сфері на період до 2014 року

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Кабінету Міністрів України
 від 5 листопада 2014 року N 597

1. Затвердити план заходів щодо реалізації Концепції реформування державної політики в інноваційній сфері на період до 2014 року, що додається.

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим держадміністраціям, відповідальним за виконання затвердженого цим розпорядженням плану заходів, та Національній академії наук подавати щороку до 15 лютого Державному агентству з питань науки, інновацій та інформатизації інформацію про стан виконання плану заходів для її узагальнення та подання до 15 березня Кабінетові Міністрів України.

3. Державному агентству з питань науки, інновацій та інформатизації разом з Міністерством освіти і науки, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством фінансів, іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади та за участю Національної академії наук розробити і подати до 1 грудня 2014 р. у встановленому порядку проект плану заходів щодо реалізації Концепції реформування державної політики в інноваційній сфері на 2015 - 2019 роки.

 

Прем'єр-міністр України

М. АЗАРОВ

Інд. 70

 

ПЛАН
заходів щодо реалізації Концепції реформування державної політики в інноваційній сфері на період до 2014 року

1. Проаналізувати діяльність відповідних структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, які здійснюють повноваження у сфері інноваційної діяльності, та в разі потреби підготувати і подати в установленому порядку пропозиції щодо включення до рекомендаційних переліків структурних підрозділів обласної, Київської та Севастопольської міської, районної, районної в мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2012 р. N 606 (Офіційний вісник України, 2012 р., N 50, ст. 1984), структурних підрозділів з питань інноваційного розвитку.

2. Розробити та подати в установленому порядку законопроекти про:

внесення змін до Закону України "Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків" щодо удосконалення правових засад функціонування технопарків та спрощення механізму державної реєстрації їх проектів.

визначення інноваційних структур, зокрема технологічних платформ та інноваційних кластерів, засад їх функціонування та особливостей публічно-приватного партнерства в інноваційній сфері.

3. Пункт 3 виключено

(згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 05.11.2014 р. N 597)

4. Розробити методичні рекомендації щодо підготовки регіональних інноваційних програм за пріоритетними напрямами інноваційної діяльності.

5. Забезпечити розроблення регіональних інноваційних програм за пріоритетними напрямами інноваційної діяльності з урахуванням відповідних методичних рекомендацій.

6. Забезпечити проведення навчання з питань реалізації міжнародних проектів науково-технічного співробітництва.

7. Розробити та подати в установленому порядку законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання суб'єктів господарювання до комерціалізації об'єктів права інтелектуальної власності з метою формування ринку таких об'єктів, в якому передбачити, зокрема, визначення механізму стимулювання підприємців до взяття на бухгалтерський облік об'єктів права інтелектуальної власності за їх ринковою вартістю та збільшення капіталізації підприємств, у тому числі шляхом запровадження податкових канікул.

8. Підготувати пропозиції щодо удосконалення системи обліку прав на об'єкти права інтелектуальної власності в процесі їх створення, капіталізації, комерціалізації та регулювання обігу нематеріальних активів, а також запобігання порушенням прав інтелектуальної власності.

9. Пункт 9 виключено

(згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 05.11.2014 р. N 597)

10. Провести громадське обговорення стану та перспектив розвитку національної інноваційної системи, за результатами якого підготувати і подати в установленому порядку Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо забезпечення розвитку інноваційної діяльності.

11. Впровадити в систему підготовки фахівців у вищих навчальних закладах спеціальні курси, семінари, тренінги тощо з метою формування та удосконалення навичок, необхідних для ефективної комерціалізації наукових розробок, управління правами інтелектуальної власності, інноваційними процесами та проектами.

12. Опрацювати питання включення модулів з питань інноваційного розвитку до програм підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

13. Запровадити програми підвищення кваліфікації керівників державних підприємств, установ та організацій з питань формування та реалізації інноваційної політики, стратегічного менеджменту, інноваційного менеджменту, стратегічного маркетингу, технологічного аудиту.

14. Провести конференції, форуми та виставки з метою налагодження державно-приватного партнерства та широкого інформування суспільства про науково-технічні досягнення.

____________

Опрос