Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении плана мер по усилению социальной защиты бывших политических узников, репрессированных и членов их семей на период до 2015 года

КМ Украины
План, Распоряжение КМ от 19.12.2012 № 1052-р
действует с 19.12.2012

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 19 грудня 2012 р. N 1052-р

Київ

Про затвердження плану заходів щодо посилення соціального захисту колишніх політичних в'язнів, репресованих та членів їх сімей на період до 2015 року

1. Затвердити план заходів щодо посилення соціального захисту колишніх політичних в'язнів, репресованих та членів їх сімей на період до 2015 року, що додається.

2. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям розробити і затвердити до 29 грудня 2012 р. регіональні плани заходів щодо посилення соціального захисту колишніх політичних в'язнів, репресованих та членів їх сімей на період до 2015 року.

3. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям, Національній академії наук (за згодою) подавати щороку до 20 січня Міністерству соціальної політики інформацію про стан виконання плану заходів, затвердженого цим розпорядженням, для її узагальнення та подання у місячний строк Кабінетові Міністрів України.

 

Прем'єр-міністр України

М. АЗАРОВ

Інд. 26

 

ПЛАН
заходів щодо посилення соціального захисту колишніх політичних в'язнів, репресованих та членів їх сімей на період до 2015 року

1. Провести моніторинг виконання актів законодавства з питань соціального захисту колишніх політичних в'язнів, репресованих та членів їх сімей.

2. Провести обстеження матеріально-побутових умов проживання колишніх політичних в'язнів і репресованих та членів їх сімей, за результатами якого забезпечити надання в установленому порядку матеріальної та іншої допомоги.

3. Запровадити диспансеризацію колишніх політичних в'язнів і репресованих з метою надання необхідної медичної допомоги та у разі потреби організувати направлення на лікування до закладів охорони здоров'я.

4. Продовжити роботу з надання у разі потреби приміщень і забезпечення телефонним зв'язком громадських об'єднань колишніх політичних в'язнів і репресованих та інших громадських об'єднань, що здійснюють вивчення причин і наслідків політичних репресій в Україні.

5. Продовжити роботу із забезпечення відповідно до законодавства колишніх політичних в'язнів і репресованих, які є інвалідами внаслідок репресій, автомобілями.

6. Організувати забезпечення колишніх політичних в'язнів і репресованих, які є інвалідами внаслідок репресій, санаторно-курортними путівками, виплату грошової компенсації замість такої путівки і компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування відповідно до законодавства.

7. Забезпечити надання соціальних послуг одиноким колишнім політичним в'язням, репресованим та членам їх сімей, які є громадянами похилого віку або інвалідами, з урахуванням вимог Закону України "Про соціальні послуги".

8. Вжити заходів до забезпечення житлом реабілітованих громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

9. Сприяти висвітленню в державних засобах масової інформації причин і наслідків політичних репресій в Україні, проблем життєзабезпечення колишніх політичних в'язнів, репресованих та членів їх сімей.

10. Забезпечити об'єктивне висвітлення у програмах навчальних закладів причин і наслідків політичних репресій в Україні починаючи з 1917 року і до 90-х років XX століття.

11. Сприяти виданню історичної літератури про події, пов'язані з політичними репресіями в Україні.

12. Забезпечити проведення книжкових виставок про події часів репресій в Україні.

13. Вжити заходів до оприлюднення розсекречених архівних документів про політичні репресії в Україні.

____________

Опрос