Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении плана мер в связи с 70-й годовщиной начала насильственного вывоза мирного населения с территории оккупированной Украины на принудительные работы в годы Великой Отечественной войны

КМ Украины
План, Распоряжение КМ от 01.08.2012 № 524-р
действует с 01.08.2012

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 1 серпня 2012 р. N 524-р

Київ

Про затвердження плану заходів у зв'язку з 70-ми роковинами початку насильного вивезення мирного населення з території окупованої України на примусові роботи в роки Великої Вітчизняної війни

1. Затвердити план заходів у зв'язку з 70-ми роковинами початку насильного вивезення мирного населення з території окупованої України на примусові роботи в роки Великої Вітчизняної війни, що додається.

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям за участю інших виконавців заходів забезпечити своєчасне виконання плану заходів, затвердженого цим розпорядженням, у межах відповідних бюджетних призначень.

 

Прем'єр-міністр України

М. АЗАРОВ

Інд. 70

 

ПЛАН
заходів у зв'язку з 70-ми роковинами початку насильного вивезення мирного населення з території окупованої України на примусові роботи в роки Великої Вітчизняної війни

1. Провести:

Всеукраїнську наукову конференцію, присвячену 70-им роковинам початку насильного вивезення мирного населення з території окупованої України на примусові роботи в роки Великої Вітчизняної війни, тематичні конференції у населених пунктах України.

у навчальних закладах та закладах культури, військових частинах науково-практичні конференції, семінари, засідання, засідання за круглим столом, тематичні лекції, уроки пам'яті, бесіди, тематичні екскурсії до музеїв, зустрічі з колишніми "підневільними робітниками", інші заходи, присвячені трагічним подіям та долям людей, які були насильно вивезені з території окупованої України на примусові роботи під час Великої Вітчизняної війни.

Всеукраїнський конкурс студентських та учнівських наукових праць, присвячених трагічним подіям та долям людей, які були насильно вивезені з території окупованої України на примусові роботи під час Великої Вітчизняної війни.

2. Організувати та провести у м. Києві міжнародну пересувну виставку "Примусова праця. Німці, підневільні робітники та війна", що проходитиме з ініціативи Фонду меморіальних комплексів "Бухенвальд" та "Міттельбау-Дора".

3. Під час видання тематичної науково-документальної, науково-популярної літератури висвітлювати тему: "Примусова праця. Німці, підневільні робітники та війна".

4. Розгорнути у бібліотеках і музеях, у тому числі навчальних закладів, книжкові експозиції документальних джерел, наукових праць, мемуарної літератури, художніх творів, виставки фотографій та плакатів, кіно-, відеоматеріалів про вивезення окупантами мирного населення з території України на примусові роботи.

5. Забезпечити проведення закордонними дипломатичними установами України роботи з інформування міжнародної спільноти про події, пов'язані з масовим насильним вивезенням мирного населення з території окупованої України на примусові роботи на територію Німеччини або її союзників, що перебували у стані війни з колишнім Союзом РСР, або на територію окупованих ними інших держав у період Великої Вітчизняної війни, та трагічні наслідки цих подій для Українського народу.

6. Організувати підготовку тематичних теле- і радіопередач, широко висвітлювати заходи, що здійснюватимуться у зв'язку з 70-ми роковинами початку насильного вивезення мирного населення з території окупованої України на примусові роботи в роки Великої Вітчизняної війни.

7. Організувати усноісторичний проект "У полоні власного минулого: біографічні історії" шляхом дослідження життєвих історій різних категорій громадян, які зазнали переслідувань з боку нацистського режиму в роки Другої світової війни.

8. Налагодити постійне співробітництво з державними установами та громадськими організаціями, які опікуються проблемами колишніх примусових робітників Рейху: міжнародною громадською організацією "Міжнародний фонд "Взаєморозуміння і толерантність", Українською спілкою в'язнів - жертв нацизму, для широкого висвітлення їх діяльності.

9. Підготувати до публікації рукописи біографій та аудіоінтерв'ю представників мирного населення, які були вивезені з території окупованої України на примусові роботи в роки Великої Вітчизняної війни, що зберігаються в архіві відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії Національної академії наук.

10. Організовувати та систематично проводити за участю волонтерів, у тому числі учнівської молоді, патронажні заходи щодо надання соціально-побутової допомоги, проведення медичного огляду населення, яке вивозилося з території окупованої України на примусові роботи в роки Великої Вітчизняної війни.

____________

Опрос