Идет загрузка документа (17 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении плана мер на период до 2014 года по реализации Концепции реформирования системы повышения квалификации государственных служащих, должностных лиц местного самоуправления и депутатов местных советов

КМ Украины
План, Распоряжение КМ от 18.07.2012 № 480-р
Утратил силу

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 18 липня 2012 р. N 480-р

Київ

Про затвердження плану заходів на період до 2014 року щодо реалізації Концепції реформування системи підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад

Із змінами і доповненнями, внесеними
 розпорядженням Кабінету Міністрів України
 від 11 вересня 2013 року N 698-р

Розпорядження втратило чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 13 травня 2020 року N 366)

1. Затвердити план заходів на період до 2014 року щодо реалізації Концепції реформування системи підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад (далі - план заходів), що додається.

2. Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, іншим суб'єктам, відповідальним за виконання плану заходів, подавати щороку до 15 лютого Національному агентству з питань державної служби інформацію про стан виконання плану заходів.

3. Національному агентству з питань державної служби подавати щороку до 15 березня Кабінетові Міністрів України узагальнені дані про виконання плану заходів.

 

Прем'єр-міністр України

М. АЗАРОВ

Інд. 19

 

ПЛАН ЗАХОДІВ
на період до 2014 року щодо реалізації Концепції реформування системи підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад

(У тексті плану заходів у складі виконавців слово "МОНмолодьспорт" замінено словом "МОН" згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 року N 698-р)

1. Удосконалити з урахуванням вимог законодавства про державну службу нормативно-правову базу з питань підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад.

2. Оновити програми підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад відповідно до пріоритетів державної політики щодо визначення перспектив розвитку людських ресурсів та основних напрямів Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" із залученням викладачів навчальних закладів, що належать до системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад (далі - навчальні заклади системи підвищення кваліфікації) та провести їх випробування у таких закладах.

3. Забезпечити впровадження новітніх інтерактивних методів навчання у процес підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад.

4. Передбачити включення до професійних програм підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, до програм тематичних постійно діючих та короткострокових семінарів модуля з питань електронного урядування з метою підготовки слухачів до роботи в інформаційно-телекомунікаційній системі органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

5. Забезпечити організацію підвищення кваліфікації державних службовців за профілями компетентності посад із запровадженням дисциплін прикладного характеру, зокрема формування лідерства, мистецтво ведення переговорів, технології публічного виступу, взаємодія з громадськістю тощо.

6. Розробити та здійснити заходи щодо упорядкування мережі навчальних закладів системи підвищення кваліфікації з урахуванням поліпшення їх освітньої і наукової діяльності, кадрового та методичного потенціалу.

7. Затвердити вимоги до змісту програм підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад та обсягу навчальних годин.

8. Створити веб-портал Нацдержслужби з питань підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад за дистанційною формою навчання за рахунок міжнародної технічної допомоги.

9. Розробити порядок та забезпечити проведення державного моніторингу якості процесу підвищення кваліфікації навчальними закладами системи підвищення кваліфікації, а також забезпечити його методичне та аналітичне супроводження.

10. Розробити та здійснити заходи щодо удосконалення інформаційного та науково-методичного забезпечення навчального процесу підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад.

11. Забезпечити щорічне вивчення та визначення потреб у підвищенні кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад з урахуванням планування їх кар'єри та результатів роботи на відповідних посадах.

12. Створити належні умови:

для розвитку конкурентного середовища на ринку надання освітніх послуг навчальними закладами системи підвищення кваліфікації, забезпечити підвищення ефективності їх діяльності.

для залучення науково-педагогічних і наукових працівників, працівників державних органів та органів місцевого самоврядування до роботи в навчальних закладах системи підвищення кваліфікації.

13. Запровадити інноваційні методи оцінювання результатів підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад.

14. Забезпечити:

організацію та координацію проведення наукових досліджень з питань підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, з вивчення зарубіжного досвіду та кращих практик підвищення кваліфікації.

проведення науково-методичних та науково-практичних конференцій, засідань за круглим столом, симпозіумів, семінарів з питань підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад.

підвищення кваліфікації та стажування керівників і науково-педагогічних працівників навчальних закладів системи підвищення кваліфікації.

підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад шляхом стажування в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

зміцнення взаємозв'язку між органами державної влади, органами місцевого самоврядування та навчальними закладами системи підвищення кваліфікації.

здійснення дистанційного навчання з метою вивчення досвіду та кращих практик регіонів України та інших країн світу; організацію консультативної та інформаційної підтримки, надання методичної допомоги в навчанні, насамперед у питаннях взаємодії з громадськістю, технологій публічного виступу та ведення переговорів, моніторингу змін законодавства з питань місцевого самоврядування, вивчення бюджетного законодавства в частині формування місцевих бюджетів, здійснення контролю за дотриманням вимог бюджетного законодавства; підготовку та розміщення на офіційних веб-сайтах органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування навчально-методичних програм і навчально-методичної літератури з питань підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад.

(пункт 14 доповнено абзацом згідно з розпорядженням
 Кабінету Міністрів України від 11.09.2013 р. N 698-р)

розміщення Державним фондом сприяння місцевому самоврядуванню в Україні на спеціалізованому веб-порталі інтерактивних матеріалів з підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад.

(пункт 14 доповнено абзацом згідно з розпорядженням
 Кабінету Міністрів України від 11.09.2013 р. N 698-р)

____________

Опрос