Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении плана мер по увеличению преимуществ и минимизации негативных последствий создания зоны свободной торговли с Европейским Союзом для экономики Украины

КМ Украины
План, Распоряжение КМ от 15.06.2011 № 548-р
Утратил силу

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 15 червня 2011 р. N 548-р

Київ

Про затвердження плану заходів щодо збільшення переваг та мінімізації негативних наслідків створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом для економіки України

Із змінами і доповненнями, внесеними
 розпорядженням Кабінету Міністрів України
 від 10 жовтня 2012 року N 762-р

Розпорядження втратило чинність
(згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України
 від 8 вересня 2015 року N 915-р)

1. Затвердити план заходів щодо збільшення переваг та мінімізації негативних наслідків створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом для економіки України (далі - план заходів), що додається.

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади:

забезпечити виконання плану заходів у межах відповідних бюджетних призначень, передбачених Державним бюджетом України на відповідний рік;

подавати щокварталу до 5 числа місяця, що настає за звітним періодом, Міністерству економічного розвитку і торгівлі інформацію про стан виконання плану заходів для її узагальнення і подання щокварталу до 25 числа місяця, що настає за звітним періодом, Кабінетові Міністрів України.

 

Прем'єр-міністр України 

М. АЗАРОВ 

Інд. 52

 

ПЛАН
заходів щодо збільшення переваг та мінімізації негативних наслідків створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом для економіки України

1. З метою створення сприятливих умов для діяльності суб'єктів господарювання продовжити процес адаптації законодавства України до законодавства ЄС.

2. З метою забезпечення безпечності та якості харчових продуктів та промислової продукції, в тому числі тих, що імпортуються, продовжити:

1) приведення національних ветеринарних, санітарних, фітосанітарних, екологічних норм, стандартів, технічних регламентів і умов у відповідність з європейськими та міжнародними стандартами.

2) розроблення технічних регламентів промислової продукції на основі директив ЄС, якими запроваджуються процедури проведення оцінки відповідності із застосуванням модулів.

3) перегляд переліку продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні, у частині виключення з нього продукції, на яку поширюється дія технічних регламентів або обов'язкова сертифікація якої не передбачена законом.

4) модернізацію лабораторної бази Держветфітослужби, Держсанепідслужби та Держсільгоспінспекції і приведення її у відповідність з міжнародними стандартами.

(підпункт 4 пункту 2 у редакції розпорядження
 Кабінету Міністрів України від 10.10.2012 р. N 762-р)

5) проведення робіт з облаштування пунктів пропуску через державний кордон, зокрема для здійснення державного фіто-, ветеринарно-санітарного і санітарно-епідеміологічного контролю.

3. З метою підвищення рівня інформаційного забезпечення вітчизняних суб'єктів господарювання, які провадять зовнішньоекономічну діяльність, продовжити:

1) проведення моніторингу зовнішніх ринків.

2) сприяння налагодженню інформаційної системи у сфері зовнішньої торгівлі для задоволення потреб суб'єктів господарювання, які здійснюють експорт товарів, робіт і послуг.

3) надання інформаційної та консультаційно-методичної підтримки для забезпечення участі вітчизняних суб'єктів господарювання у здійсненні заходів із закупівлі товарів, робіт та послуг в іноземних державах;

4) сприяння участі вітчизняних суб'єктів господарювання у виставкових заходах в іноземних державах.

4. З метою збільшення обсягів іноземних інвестицій в економіку України продовжити:

1) удосконалення законодавства щодо створення сприятливих умов для залучення інвестицій в економіку України.

2) надання державної підтримки у реалізації інвестиційних та інноваційних проектів.

5. З метою підвищення ефективності діяльності митних органів продовжити процес гармонізації митних процедур України із законодавством ЄС.

6. З метою підвищення конкурентоспроможності українських підприємств на внутрішніх та зовнішніх ринках забезпечити:

1) розроблення стратегій розвитку, переоснащення та модернізації державних підприємств.

2) підготовку та реалізацію національних проектів, у тому числі пов'язаних з наданням підтримки розвитку експорту.

(підпункт 2 пункту 6 із змінами, внесеними згідно з
 розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.10.2012 р. N 762-р)

3) створення умов для поступового переходу вітчизняними виробниками з експорту сировини на експорт готової продукції.

4) підпункт 4 пункту 6 виключено

(згідно з розпорядженням Кабінету
 Міністрів України від 10.10.2012 р. N 762-р)

7. Забезпечити використання можливостей у рамках ініціативи ЄС "Східне партнерство", інших ініціатив ЄС для сприяння взаємодії суб'єктів господарювання України та ЄС.

8. Забезпечити проведення моніторингу торговельних відносин з ЄС та аналізу наслідків створення зони вільної торгівлі з ЄС.

(план доповнено пунктом 8 згідно з розпорядженням
 Кабінету Міністрів України від 10.10.2012 р. N 762-р)

____________

Опрос