Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О приостановлении действия некоторых распоряжений председателя Киевской городской госадминистрации по вопросам установления (согласования) тарифов на жилищно-коммунальные услуги в г. Киеве

КМ Украины
Распоряжение КМ от 17.07.2009 № 842-р
действует с 17.07.2009

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 17 липня 2009 р. N 842-р

Київ

Про зупинення дії деяких розпоряджень голови Київської міської держадміністрації з питань встановлення (погодження) тарифів на житлово-комунальні послуги в м. Києві

Головою Київської міської держадміністрації видані розпорядження від 29 квітня 2009 р. N 516 "Про встановлення та погодження тарифів на комунальні послуги з централізованого постачання холодної води і водовідведення холодної та гарячої води для населення", N 518 "Про встановлення та погодження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій", N 520 "Про затвердження тарифів на теплову енергію, встановлення та затвердження тарифів на комунальні послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води для населення", якими збільшено розмір тарифів на житлово-комунальні послуги для населення.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Зазначені розпорядження видані з порушенням Конституції та законів України.

Розпорядженнями голови Київської міської держадміністрації від 29 квітня 2009 р. N 516, 518 і 520 затверджені, зокрема, тарифи на теплову енергію, встановлені тарифи на комунальні послуги з централізованого постачання холодної води і водовідведення холодної та гарячої води, з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, з централізованого опалення і постачання гарячої води, що не узгоджується із Законом України "Про житлово-комунальні послуги", згідно з яким встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги віднесено до повноважень органів місцевого самоврядування (пункт 2 статті 7), а до повноважень Київської міської держадміністрації віднесено лише здійснення взаємодії з органами місцевого самоврядування з питань надання житлово-комунальних послуг та регулювання тарифів, контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів у сфері житлово-комунальних послуг (пункти 4 і 6 статті 6). Отже, зазначені розпорядження видані з перевищенням повноважень голови Київської міської держадміністрації.

Розпорядження голови Київської міської держадміністрації не враховують базові принципи реалізації державної політики у сфері житлово-комунальних послуг, передбачені, зокрема, статтями 2 і 30 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", щодо регулювання цін/тарифів з урахуванням досягнутого рівня соціально-економічного розвитку, природних особливостей відповідного регіону, технічних можливостей, а також випередження зростання доходів населення над зростанням цін/тарифів на житлово-комунальні послуги.

Крім того, не враховано вимоги частини другої статті 5 Закону України "Про ціни і ціноутворення", згідно з якою в разі виникнення заборгованості з виплати заробітної плати, стипендій, пенсій та інших соціальних виплат забороняється до погашення такої заборгованості підвищення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги та послуги громадського транспорту, що надаються громадянам України.

За даними Держкомстату, у м. Києві існує заборгованість з виплати заробітної плати. При цьому реальні доходи населення в умовах фінансової кризи не збільшуються, що не дає підстав для підвищення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги.

Розпорядження від 29 квітня 2009 р. N 516, 518 і 520 оформлені як розпорядження Київської міської держадміністрації, що суперечить статті 6 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", згідно з якою актами місцевих державних адміністрацій є, зокрема, розпорядження голови місцевої держадміністрації.

З урахуванням викладеного та відповідно до статті 118 Конституції України, пункту четвертого частини другої статті 24 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" та статті 9 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Зупинити дію розпоряджень голови Київської міської держадміністрації від 29 квітня 2009 р. N 516 "Про встановлення та погодження тарифів на комунальні послуги з централізованого постачання холодної води і водовідведення холодної та гарячої води для населення", N 518 "Про встановлення та погодження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій", N 520 "Про затвердження тарифів на теплову енергію, встановлення та затвердження тарифів на комунальні послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води для населення".

2. Звернутися до Президента України з пропозицією щодо скасування розпоряджень голови Київської міської держадміністрації від 29 квітня 2009 р. N 516, 518 і 520.

 

Прем'єр-міністр України 

Ю. ТИМОШЕНКО 

Інд. 21

Опрос