Идет загрузка документа (12 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О совершенствовании механизма осуществления контроля за международными воздушными перевозками товаров военного назначения и двойного использования

КМ Украины
Распоряжение КМ от 20.11.2003 № 690-р
редакция действует с 28.11.2018

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 20 листопада 2003 р. N 690-р

Київ

Про вдосконалення механізму здійснення контролю за міжнародними повітряними перевезеннями товарів військового призначення та подвійного використання

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Кабінету Міністрів України
 від 25 травня 2006 року N 726
,
від 14 травня 2008 року N 464
,
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 28 листопада 2018 року N 921-р

(У тексті розпорядження слова "Комітет з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю при Президентові України" в усіх відмінках замінено словами "Міжвідомча комісія з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю" у відповідному відмінку згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 14 травня 2008 року N 464)

(У тексті розпорядження слово "Мінтранс" в усіх відмінках замінено словом "Державіаслужба" у відповідному відмінку згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 листопада 2018 року N 921-р)

1. Державіаслужбі:

а) затверджувати один раз на рік та надсилати до Адміністрації Держприкордонслужби, ДФС, МЗС, СБУ, Служби зовнішньої розвідки і Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю:

(абзац перший підпункту "а" пункту 1 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2006 р. N 726
,
розпорядженням Кабінету Міністрів
 України від 28.11.2018 р. N 921-р)

списки екіпажів та переліки повітряних суден повітряних перевізників, яким згідно із законодавством надані повноваження на право здійснення експорту послуг з повітряних перевезень товарів військового призначення;

переліки українських та іноземних повітряних перевізників, які можуть бути залучені для супутньої доставки на регулярних рейсах товарів військового призначення (за винятком озброєнь, боєприпасів, вибухових, вогненебезпечних речовин та товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю). Зазначені переліки також надсилати Держекспортконтролю;

(абзац третій підпункту "а" пункту 1 у редакції
 розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.11.2018 р. N 921-р)

б) у разі внесення змін до зазначених списків та переліків надсилати у двотижневий строк заінтересованим центральним органам виконавчої влади відповідну інформацію;

в) один раз на квартал інформувати СБУ, Службу зовнішньої розвідки, Держекспортконтроль і Міжвідомчу комісію з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю про надані дозволи на виліт повітряних суден для здійснення міжнародних перевезень товарів військового призначення та подвійного використання;

(підпункт "в" пункту 1 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2006 р. N 726)

г) рекомендувати повітряним перевізникам:

включати до договорів оренди зобов'язання орендарів, які не мають відповідних повноважень, не використовувати повітряні судна для міжнародних перевезень товарів військового призначення та подвійного використання і погоджувати з орендодавцями питання про передачу повітряних суден у суборенду та про регіон польотів з метою недопущення експлуатації повітряних суден у державах, щодо яких Радою Безпеки ООН установлено ембарго на експорт товарів, а також право орендодавців проводити перевірку виконання орендаторами умов договорів стосовно використання повітряних суден.

абзац третій підпункту "г" пункту 1 виключено

(згідно з розпорядженням Кабінету
 Міністрів України від 28.11.2018 р. N 921-р)

2. МЗС подавати у триденний строк Державіаслужбі інформацію про держави, щодо яких Радою Безпеки ООН установлено (скасовано) ембарго на експорт товарів.

3. Міноборони, Мінекономрозвитку, ДКА, Держекспортконтролю, СБУ, ДФС, Адміністрації Держприкордонслужби в межах своїх повноважень розробляти і здійснювати заходи щодо забезпечення контролю за міжнародними повітряними перевезеннями товарів військового призначення, а Державіаслужбі - щодо забезпечення контролю за виконанням польотів повітряними суднами, які здійснюють міжнародні перевезення товарів військового призначення та подвійного використання.

(пункт 3 із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
 Кабінету Міністрів України від 28.11.2018 р. N 921-р)

4. Пункт 4 виключено

(згідно з розпорядженням Кабінету
 Міністрів України від 28.11.2018 р. N 921-р)

5. Пункт 5 виключено

(згідно з розпорядженням Кабінету
 Міністрів України від 28.11.2018 р. N 921-р)

6. Суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності, яким згідно із законодавством надано повноваження на право здійснення міжнародних передач товарів військового призначення, подавати щокварталу до 15 числа наступного місяця СБУ та Державіаслужбі звіти про використання повітряних суден для міжнародних перевезень товарів військового призначення та подвійного використання.

(пункт 6 у редакції розпорядження Кабінету
 Міністрів України від 28.11.2018 р. N 921-р)

7. Українським повітряним перевізникам, які мають повноваження на право здійснення експорту послуг з повітряних перевезень товарів військового призначення, подавати один раз на квартал Державіаслужбі звіт про здійснення таких перевезень.

(пункт 7 із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
 Кабінету Міністрів України від 28.11.2018 р. N 921-р)

8. Державіаслужбі разом з СБУ у разі отримання інформації про можливі порушення повітряними перевізниками вимог законодавства під час здійснення ними міжнародних повітряних перевезень товарів військового призначення та подвійного використання проводити перевірки повітряних перевізників на маршрутах та у місцях завантаження/розвантаження таких товарів.

Про виявлені порушення повітряними перевізниками вимог законодавства під час здійснення ними міжнародних повітряних перевезень товарів військового призначення та подвійного використання, а також про виконання таких перевезень до держав, щодо яких Радою Безпеки ООН установлено ембарго на експорт товарів, інформувати СБУ та Держекспортконтроль.

(пункт 8 у редакції розпорядження Кабінету
 Міністрів України від 28.11.2018 р. N 921-р)

9. Визнати такими, що втратили чинність:

розпорядження Кабінету Міністрів України від 9 грудня 1999 р. N 1376 (Офіційний вісник України, 1999 р., N 50, ст. 2477);

пункт 4 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2003 р. N 1313 (Офіційний вісник України, 2003 р., N 34, ст. 1827).

 

Прем'єр-міністр України 

В. ЯНУКОВИЧ 

Інд. 29

Опрос