Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка предоставления права на бесплатный проезд и перевозку багажа ветеранам военной службы и членам их семей при переезде к выбранному месту постоянного жительства после увольнения с военной службы

КМ Украины
Постановление КМ от 27.10.1999 № 1983
редакция действует с 25.05.2006

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 27 жовтня 1999 р. N 1983

Київ

Про затвердження Порядку надання права на безоплатний проїзд і перевезення багажу ветеранам військової служби та членам їхніх сімей у разі переїзду до вибраного місця постійного проживання після звільнення з військової служби

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Кабінету Міністрів України
 від 4 вересня 2003 року N 1402
,
 від 25 травня 2006 року N 726

Відповідно до статті 6 Закону України "Про статус ветеранів військової служби та їх соціальний захист" Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

Затвердити Порядок надання права на безоплатний проїзд і перевезення багажу ветеранам військової служби та членам їхніх сімей у разі переїзду до вибраного місця постійного проживання після звільнення з військової служби (додається).

 

Прем'єр-міністр України 

В. ПУСТОВОЙТЕНКО 

Інд. 69

 

ПОРЯДОК
надання права на безоплатний проїзд і перевезення багажу ветеранам військової служби та членам їхніх сімей у разі переїзду до вибраного місця постійного проживання після звільнення з військової служби

1. Право на безоплатний проїзд і перевезення багажу у разі переїзду до вибраного місця постійного проживання після звільнення з військової служби надається в межах України ветеранам військової служби Збройних Сил, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, військ Цивільної оборони, внутрішніх військ МВС, інших військових формувань, створених відповідно до законів України, та членам їхніх сімей.

(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 04.09.2003 р. N 1402,
 від 25.05.2006 р. N 726)

2. До членів сімей ветеранів військової служби, яким надаються зазначені у цьому Порядку пільги, належать дружина (чоловік), неповнолітні діти, повнолітні діти - інваліди першої та другої групи, непрацездатні батьки ветеранів військової служби та їхніх дружин (чоловіків), а також брати, сестри, онуки, дідусі та бабусі, які перебувають на утриманні ветеранів військової служби.

3. Ветеранам військової служби та членам їхніх сімей надається право:

1) на безоплатний проїзд:

а) особам вищого офіцерського складу та членам їхніх сімей:

залізничним транспортом - у вагонах з двомісним купе будь-якої категорії поїзда;

автомобільним транспортом - в автобусах з м'якими сидіннями;

б) особам старшого і молодшого офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, а також військовослужбовцям надстрокової служби, військовослужбовцям, які проходили службу за контрактом, та членам їхніх сімей:

залізничним транспортом - у купейних вагонах будь-якої категорії поїзда;

автомобільним транспортом - в автобусах з м'якими сидіннями;

2) на безоплатне перевезення багажу залізничним транспортом із розрахунку:

а) для одиноких ветеранів військової служби - у тритонному контейнері;

б) для сім'ї, що складається з 2 - 3 осіб, - у п'ятитонному контейнері або двох тритонних;

в) для сім'ї, що складається з чотирьох осіб і більше, - у тритонному і п'ятитонному контейнерах.

Багаж може перевозитися вантажними вагонами і дрібними відправленнями залізницею або іншими видами транспорту. Витрати на такі види перевезення відшкодовуються в межах вартості їх перевезення в універсальних контейнерах залізничним транспортом на таку ж відстань.

Доставка багажу від місця служби або місця проживання сім'ї до контейнерної станції і від контейнерної станції до вибраного місця постійного проживання здійснюється автотранспортом Збройних Сил та інших військових формувань або автотранспортом державних підприємств за рахунок Міноборони, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, військ Цивільної оборони, внутрішніх військ МВС, інших військових формувань, створених відповідно до законів України.

(абзац пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
 
постановами Кабінету Міністрів України від 04.09.2003 р. N 1402,
 від 25.05.2006 р. N 726)

4. Право на безоплатний проїзд та перевезення багажу надається ветеранам військової служби та членам їхніх сімей у разі переїзду до вибраного місця постійного проживання після звільнення з військової служби один раз протягом шести місяців з дня видання наказу про виключення військовослужбовців із списків військової частини.

Якщо це право не було використано ветеранами військової служби та членами їхніх сімей протягом зазначеного періоду у зв'язку з відсутністю житла за вибраним місцем постійного проживання, то термін його продовжується військовим комісаріатом до часу одержання житла.

5. Безоплатний проїзд і перевезення багажу ветеранів військової служби та членів їхніх сімей у разі переїзду до вибраного місця постійного проживання після звільнення з військової служби здійснюється транспортом загального користування в межах України від місця служби або місця проживання сім'ї до вибраного місця постійного проживання згідно з військовими перевізними документами або за власний рахунок з наступним відшкодуванням, передбаченим пунктом 6 цього Порядку.

Ветеранам військової служби, які проходили службу у військових формуваннях, де для розрахунків із транспортними організаціями не передбачається видача військових перевізних документів, ці військові формування видають кошти на проїзд і перевезення багажу у розмірі фактичних витрат згідно з установленими тарифами та нормами.

6. Якщо проїзд і перевезення багажу ветеранів військової служби та членів їхніх сімей здійснюється без використання військових перевізних документів, відшкодування їм витрат провадиться військовими комісаріатами за новим місцем проживання згідно з нормами, передбаченими пунктом 3 цього Порядку, за умови пред'явлення ними невикористаних військових перевізних документів, а також проїзних документів, квитанцій та інших документів, що підтверджують фактичні витрати.

7. Усі витрати, пов'язані з реалізацією ветеранами військової служби та членами їхніх сімей права на безоплатний проїзд та перевезення багажу, відшкодовуються за фактичними витратами згідно з установленими тарифами і нормами за рахунок коштів Міноборони, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, військ Цивільної оборони, внутрішніх військ МВС, інших військових формувань, створених відповідно до законів України.

(пункт 7 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 04.09.2003 р. N 1402,
 від 25.05.2006 р. N 726)

____________

Опрос