Идет загрузка документа (17 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Комплексных мерах борьбы с туберкулезом

КМ Украины
Постановление КМ от 23.04.1999 № 667
редакция действует с 04.09.2003

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 23 квітня 1999 р. N 667

Київ

Про Комплексні заходи боротьби з туберкульозом

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Кабінету Міністрів України
 від 4 вересня 2003 року N 1402

На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та з метою активізації боротьби із захворюванням на туберкульоз Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Комплексні заходи боротьби з туберкульозом (додаються).

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям розробити і затвердити відомчі та територіальні програми щодо реалізації зазначених Комплексних заходів боротьби з туберкульозом.

3. Витрати на виконання Комплексних заходів боротьби з туберкульозом, які у 1999 році повинні здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету, провадити в межах асигнувань, передбачених відповідним міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади на наукові дослідження, розробки і виконання державних програм.

Рекомендувати Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям вирішити питання про виділення в установленому порядку з республіканського бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів коштів на здійснення зазначених заходів.

Міністерству фінансів щороку під час формування показників проекту Державного бюджету України передбачати, виходячи з можливостей бюджету, додаткові цільові асигнування на здійснення цих заходів.

4. Координацію робіт, пов'язаних із здійсненням Комплексних заходів боротьби з туберкульозом, а також контроль за цільовим використанням коштів, виділених на їх реалізацію, покласти на Міністерство охорони здоров'я.

 

Прем'єр-міністр України 

В. ПУСТОВОЙТЕНКО 

Інд. 28

 

КОМПЛЕКСНІ ЗАХОДИ
боротьби з туберкульозом

Утворити в м. Києві Український науково-практичний центр позалегеневого туберкульозу.

Здійснювати заходи щодо поширення досвіду боротьби з туберкульозом у м. Києві.

Забезпечити реорганізацію мережі протитуберкульозних закладів шляхом створення спеціалізованих територіальних медичних об'єднань (СТМО) "Фтизіатрія" відповідно до Типового положення про них, розробленого МОЗ.

Запровадити систему державного централізованого оперативного контролю за здійсненням лікувально-профілактичними закладами протитуберкульозних заходів.

Запровадити необхідну статистичну звітність про здійснення протитуберкульозних заходів.

Розробити санітарні правила розміщення та забезпечення протиепідемічного режиму диспансерів, лікарень для лікування хворих з активною формою туберкульозу.

Розробити і запровадити норми і правила для якісного проведення профілактики, виявлення, діагностики, лікування та диспансеризації хворих на туберкульоз.

Розробити систему профілактики, виявлення та лікування туберкульозу серед соціально дезадаптованих груп населення (біженців, мігрантів, осіб, яким надано притулок в Україні, тощо).

(абзац восьмий Комплексних заходів із змінами, внесеними згідно
 з постановою Кабінету Міністрів України від 04.09.2003 р. N 1402)

Забезпечувати надання МОЗ інформації про захворюваність на туберкульоз на етапі первинної діагностики. Здійснювати спільні заходи щодо недопущення поширення туберкульозу за межі сільськогосподарських тваринницьких господарств, зараження населення. Координацію проведення робіт з цього питання покласти на МОЗ.

(абзац дев'ятий Комплексних заходів із змінами, внесеними згідно
 з постановою Кабінету Міністрів України від 04.09.2003 р. N 1402)

Придбати лікувально-діагностичну апаратуру, прилади, запасні частини тощо та провести модернізацію і своєчасний ремонт рентгенівської техніки в протитуберкульозних закладах.

Здійснювати координацію наукових розроблень, ресинтезу і випуску в Україні, закупівлю за кордоном і безперервне забезпечення лікувально-профілактичних закладів протитуберкульозними (рифампіцин, піразинамід, етамбутол, етіонамід, ізоніазід, стрентоміцин, канаміцин), патогенетичними, імунобіологічними препаратами, реактивами тощо для профілактики, діагностики і лікування туберкульозу.

Впровадити у вітчизняне виробництво стаціонарний флюорограф, вузли та прилади (рентгенівські трубки в металокерамічному корпусі, підсилювач рентгенівського зображення, високочастотне джерело живлення) для модернізації рентгенівських апаратів.

Забезпечити протитуберкульозні заклади пересувними флюорографами.

Укомплектовувати протитуберкульозні заклади лікарями, середніми медичними працівниками (згідно із заявками) та надавати їм житлову площу згідно із законодавством.

Удосконалювати післядипломну підготовку і перепідготовку фахівців з легеневого і позалегеневого туберкульозу.

Проводити поіменний комп'ютерний облік населення, що підлягає щепленню, ревакцинації, туберкулінодіагностиці та флюорографії.

Охоплювати щепленням, ревакцинацією БЦЖ, туберкулінодіагностикою всіх дітей та вживати заходів до матеріального забезпечення їх проведення.

Забезпечувати проведення хіміопрофілактики та протирецидивного лікування осіб групи ризику, хворих на туберкульоз.

Охоплювати флюорографічним обстеженням населення відповідно до нормативно-правових актів.

Розробити та затвердити порядок масового профілактичного бактеріоскопічного обстеження на наявність мікобактерій туберкульозу і забезпечити його проведення серед дорослого населення.

Забезпечувати оптимальне і неухильне використання етапної системи лікування хворих на туберкульоз (стаціонарне, санаторне, амбулаторне).

Розробити заходи щодо залучення до обов'язкового флюорографічного обстеження на туберкульоз та лікування осіб, хворих на туберкульоз, які зловмисно ухиляються від цього, та організувати спеціальні відділення для лікування цих хворих.

Поліпшувати санітарно-освітню роботу, спрямовану на підвищення знань населення про захворювання на туберкульоз, та включити до програм навчальних закладів теми про профілактику туберкульозу та пропаганду здорового способу життя.

Здійснювати контроль за забезпеченням термічного знезараження м'ясо-молочних продуктів від тварин, інфікованих збудником туберкульозу.

Забезпечувати в установленому порядку надання хворим на активну форму туберкульозу житлової площі, звернувши особливу увагу на осіб, що проживають у гуртожитках, комунальних і густонаселених квартирах.

Розширити мережу мікробіологічних лабораторій за рахунок організації районних (міжрайонних) лабораторій, здійснити їх матеріально-технічне забезпечення, зміцнити кадровий потенціал та забезпечити їх сучасними технологіями масової експрес-діагностики туберкульозу.

Забезпечувати проведення комплексного курсу короткострокової хіміотерапії для хворих на туберкульоз згідно з рекомендаціями ВООЗ (ДОТС-терапія) та запровадити посади патронажних медсестер для лікування.

Забезпечити диспансеризацію контингентів протитуберкульозних закладів згідно з вимогами МОЗ.

Розробити та здійснити невідкладні заходи щодо профілактики, виявлення та лікування туберкульозу в місцях позбавлення волі.

Розвивати наукові розроблення щодо ефективної боротьби з туберкульозом.

Розробити систему моніторингу епідеміологічних факторів поширення туберкульозу серед різних вікових, соціальних та інших груп населення в Україні та методику прогнозування. Створити профілактичні програми для різних верств населення.

Забезпечити співробітництво з міжнародними організаціями та урядами іноземних держав, ВООЗ та її підрозділами, іноземними неурядовими організаціями, фірмами і об'єднаннями у вирішенні актуальних питань, пов'язаних із захворюванням на туберкульоз.

____________

 

Опрос