Идет загрузка документа (18 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обеспечении соблюдения дисциплины газоснабжения и улучшении расчетов за использованный природный газ

КМ Украины
Постановление КМ от 15.04.1999 № 594
редакция действует с 18.12.2008

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 15 квітня 1999 р. N 594

Київ

Про забезпечення додержання дисципліни газопостачання та поліпшення розрахунків за використаний природний газ

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Кабінету Міністрів України
 від 19 травня 1999 року N 843
,
 від 21 травня 1999 року N 875
,
 від 21 серпня 1999 року N 1546
,
 від 11 грудня 1999 року N 2261
,
 від 20 липня 2000 року N 1145
,
від 3 грудня 2008 року N 1082

З метою стабілізації фінансового становища підприємств нафтогазового комплексу Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Для перевірки стану додержання дисципліни газоспоживання та проведення розрахунків за спожитий природний газ утворити спеціальні робочі групи з числа працівників Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", Міністерства внутрішніх справ, Державної податкової адміністрації, Головного контрольно-ревізійного управління, Міністерства енергетики, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Першому віце-прем'єр-міністру України Куратченку В. О. затвердити в тижневий термін склад робочих груп для проведення зазначених перевірок в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі.

2. Центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям вжити термінових заходів для оплати в повному обсязі спожитого газу і повернення боргів за погодженими з власниками газу графіками, які до 10 травня 1999 р. подати Кабінетові Міністрів України.

Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" забезпечити до 1 травня 1999 р. перегляд укладених договорів між дочірньою компанією "Торговий дім "Газ України" і комерційними структурами на подальший відпуск природного газу для постачання споживачам та вжити заходів до розірвання договорів з тими структурами, які не розраховуються за відпущений газ.

3. Національній комісії регулювання електроенергетики і Міністерству енергетики передбачити в умовах видачі ліцензій на провадження діяльності з постачання природного газу:

обов'язок постачальника газу укладати договір на постачання газу із споживачами природного газу з місячним обсягом споживання до 50 млн. куб. метрів за умови відсутності у споживачів договорів з іншими постачальниками газу, а також його відповідальність за порушення зазначеного обов'язку;

відповідальність ліцензіата за невиконання умов оплати придбаного природного газу та порядок призупинення дії ліцензії чи її анулювання в разі їх невиконання;

право укладання договорів на поставку природного газу з промисловими споживачами тільки постачальниками газу, які отримують його за зовнішньоекономічними договорами (контрактами) або закуповують у газовидобувних підприємств та Державного комітету по матеріальних резервах за наявності відповідних договорів. При цьому продавці газу можуть укладати договори на його поставку зазначеним споживачам тільки від імені та за дорученням постачальників газу.

4. Установити, що власні ресурси природного газу Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" реалізуються промисловим споживачам через її дочірні компанії. 

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" може передавати природний газ іншим суб'єктам господарювання для подальшої реалізації споживачам за умови, що вони беруть участь у схемах розрахунків за газ, який надходить Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" за імпортом, та мають ліцензії (угоди).

5. Власники природного газу, закупленого на аукціонах для потреб бюджетних організацій, підприємств комунальної теплоенергетики і котелень промислових підприємств, які використовують природний газ з метою виробництва теплоносіїв для потреб населення та соціальної сфери, можуть використовувати його протягом року без сплати послуг за зберігання.

6. Встановити, що з метою поліпшення розрахунків за російський та туркменський природний газ постачання природного газу населенню, бюджетним організаціям, підприємствам комунальної теплоенергетики та котельним промислових підприємств, які відпускають теплову енергію для потреб населення і соціальної сфери, здійснює починаючи з 1 травня і до кінця 1999 року національна акціонерна компанія "Нафтогаз України".

(пункт 6 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 21.08.99 р. N 1546)

7. Національній комісії регулювання електроенергетики та Міністерству енергетики за погодженням з Міністерством економіки до 1 травня 1999 р. внести до Умов діяльності постачальників природного газу зміни, що випливають з цієї постанови.

8. Національній комісії регулювання електроенергетики, Міністерству енергетики, Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України", Укрзалізниці, Державній податковій адміністрації, Міністерству економіки та Міністерству фінансів у місячний термін розробити та затвердити механізм розрахунків за постачання та транзит електроенергії в рахунок боргів за спожитий газ підприємствами Міністерства енергетики, яким передбачити:

порядок оформлення та проведення міжвідомчих розрахунків;

особливості постачання електроенергії та розрахунків за неї підприємств, зайнятих бурінням, видобутком і транспортуванням природного газу та нафти, за наявності заборгованості підприємств Міністерства енергетики перед Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" за спожитий газ.

До запровадження зазначеного механізму підприємства Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", які забезпечують буріння, видобуток і транспортування природного газу та нафти, не підлягають відключенню від енергопостачання.

9. Пункт 9 втратив чинність.

(пункт 9 доповнено абзацом 3 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 21.05.99 р. N 875
,
 втратив чинність згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 21.08.99 р. N 1546)

10. Покласти персональну відповідальність за своєчасне укладення договорів про поставку газу та відвантаження продукції підприємств у рахунок оплати за імпортований з Російської Федерації та Туркменістану природний газ на керівників міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій згідно з додатком 2 і зобов'язати їх інформувати Кабінет Міністрів України 1, 10 та 20 числа кожного місяця про стан відвантаження продукції.

11. Запровадити для комунальних підприємств теплоенергетики, водопостачання і водовідведення, міського електротранспорту схеми розрахунків, у яких передбачити, що кошти, які надходять на рахунки теплопостачальних підприємств за теплоносії, підприємств водопостачання і водовідведення, міського електротранспорту за надані послуги, розподіляються у відсотковому відношенні вартості спожитого природного газу та електроенергії до вартості виробленої теплоенергії та наданих послуг з водопостачання і водовідведення та міського електротранспорту та спрямовуються на розподільчі рахунки газозбутових підприємств Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" і енергопостачальних компаній.

Державному комітетові будівництва, архітектури та житлової політики разом з Міністерством економіки, Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" і Міністерством палива і енергетики затвердити в двотижневий термін порядок розподілу виручки, що надходить на рахунки комунальних підприємств теплоенергетики, водопостачання і водовідведення, міського електротранспорту.

Контроль за проведенням розподілу зазначених коштів покласти на Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації.

Просити Національний банк вирішити питання щодо відкриття в установах банків комунальним підприємствам теплоенергетики, водопостачання і водовідведення, міського електротранспорту розподільчих рахунків для приймання від усіх категорій споживачів плати за теплову і електричну енергію та послуги для подальших розрахунків за спожиті енергоносії.

(пункт 11 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 11.12.99 р. N 2261,
 в редакції постанови Кабінету Міністрів
 України від 20.07.2000 р. N 1145)

12. Пункт 12 втратив чинність 

(згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 19.05.99 р. N 843)

13. Міністерству праці та соціальної політики, Міністерству економіки, Міністерству фінансів, Державній податковій адміністрації, Державному комітетові будівництва, архітектури та житлової політики, Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" вивчити питання щодо можливості та доцільності запровадження дотаційних сертифікатів для відшкодування населенням пільг та субсидій, наданих за спожитий природний газ і комунальні послуги. Висновки та пропозиції подати в місячний термін Кабінетові Міністрів України.

14. Державній податковій адміністрації за погодженням з Національним банком спростити порядок затвердження та реєстрації контрактів для закупівлі валюти підприємствами нафтогазової галузі з метою проведення розрахунків за імпортований природний газ.

15. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Першого віце-прем'єр-міністра України Куратченка В. О.

 

Прем'єр-міністр України 

В. ПУСТОВОЙТЕНКО 

Інд. 37

 

ПЕРЕЛІК
підприємств України, яким НАК "Нафтогаз України"
 здійснює постачання природного газу в 1999 році

Перелік втратив чинність
 (згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 21 серпня 1999 року N 1546)
 

СПИСОК
посадових осіб Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, на яких покладається персональна відповідальність за стан розрахунків за газ і відвантаження продукції до Російської Федерації та Туркменістану

Безазієв Лентун Романович - перший заступник Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим

Іванов Юрій Іванович - заступник голови Вінницької облдержадміністрації

Косенко Микола Тихонович - заступник голови Волинської облдержадміністрації

Гродзицький Геннадій Михайлович - заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації

Близнюк Анатолій Михайлович - перший заступник голови Донецької облдержадміністрації

Ворощук Сергій Опанасович- заступник голови Житомирської облдержадміністрації

Лінтур Василь Петрович - перший заступник голови Закарпатської облдержадміністрації

Насекан Олександр Олександрович - заступник голови Запорізької облдержадміністрації

Шкрібляк Микола Васильович - заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації

Кучай Іван Леонтійович - заступник голови Київської облдержадміністрації

Мяснянкін Володимир Іванович - заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації

Рисухін Леонід Іванович - заступник голови Луганської облдержадміністрації

Маковецький Ігор Анатолійович - заступник голови Львівської облдержадміністрації

Триколіч Володимир Петрович - заступник голови Миколаївської облдержадміністрації

Журавок Віктор Іванович - заступник голови Одеської облдержадміністрації

Гришко Володимир Васильович - заступник голови Полтавської облдержадміністрації

Абдуллаєв Ельбрус Сарманович - перший заступник голови Рівненської облдержадміністрації

Кержаков Валерій Іванович - заступник голови Сумської облдержадміністрації

Данильченко Михайло Григорович - перший заступник голови Тернопільської облдержадміністрації

Олійник Олександр Миколайович - заступник голови Харківської облдержадміністрації

Швидкий Олег Володимирович - заступник голови Херсонської облдержадміністрації

Овчарук Анатолій Онисимович - перший заступник голови Хмельницької облдержадміністрації

Льошенко Вадим Олексійович - заступник голови Черкаської облдержадміністрації

Горда Євген Львович - перший заступник голови Чернівецької облдержадміністрації

Риженко Анатолій Васильович - заступник голови Чернігівської облдержадміністрації

Падалка Віктор Михайлович - заступник голови Київської міськдержадміністрації

Борисов Валентин Михайлович - перший заступник голови Севастопольської міськдержадміністрації.

 

Перший заступник Міністра 
Кабінету Міністрів України
 

 
В. ЯЦУБА
 

 

 

Опрос