Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения об определении стоимости непродовольственных товаров и услуг и стоимости содержания жилья при формировании границы малообеспеченности

КМ Украины
Постановление КМ от 01.03.1999 № 310

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 1 березня 1999 р. N 310

Київ

Про затвердження Положення про визначення вартості непродовольчих товарів і послуг та вартості утримання житла при формуванні межі малозабезпеченості

Відповідно до статті 2 Закону України "Про межу малозабезпеченості" Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Положення про визначення вартості непродовольчих товарів і послуг та вартості утримання житла при формуванні межі малозабезпеченості (додається).

2. Державному комітету статистики забезпечувати Міністерство праці та соціальної політики необхідними інформаційними даними для формування величини вартості межі малозабезпеченості.

 

Прем'єр-міністр України

В. ПУСТОВОЙТЕНКО

Інд. 26

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 1 березня 1999 р. N 310

ПОЛОЖЕННЯ
про визначення вартості непродовольчих товарів і послуг та вартості утримання житла при формуванні межі малозабезпеченості

1. Це Положення визначає порядок обчислення вартості непродовольчих товарів і послуг та вартості утримання житла для формування величини вартості межі малозабезпеченості.

2. Вартість непродовольчих товарів і послуг та вартість утримання житла, які входять до складу величини вартості межі малозабезпеченості, визначаються виходячи з фактичних витрат сімей з низькими доходами.

3. Сім'ями з низькими доходами вважаються сім'ї, в яких середньодушовий сукупний дохід на місяць за період, що передує розрахунковому, менший, ніж встановлена величина вартості межі малозабезпеченості в цьому періоді.

4. Розрахунок фактичних витрат на придбання непродовольчих товарів та оплату послуг (крім вартості утримання житла) в сім'ях з низькими доходами здійснюється на підставі даних вибіркового обстеження доходів та витрат сімей, яке проводиться органами державної статистики за переліком видів непродовольчих товарів і послуг, зазначених у додатку.

5. На підставі даних про фактичні витрати обстежених сімей з низькими доходами та кількісний склад цих сімей визначаються середні фактичні витрати одного члена сім'ї на придбання непродовольчих товарів та оплату послуг (крім вартості утримання житла) в розрахунку на місяць, які включаються до складу величини вартості межі малозабезпеченості.

6. Витрати, зазначені у пункті 5 цього Положення, що включаються до складу величини вартості межі малозабезпеченості, в подальшому щомісяця переглядаються відповідно до зростання індексу цін на споживчі товари і послуги.

7. Вартість непродовольчих товарів не може становити менше 15 відсотків вартості продуктового набору.

8. Вартість утримання житла - це витрати громадян на оплату житлово-комунальних послуг у межах норм володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування комунальними послугами (водо-, теплопостачання, водовідведення, газ, електроенергія), що застосовуються під час призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Вартість утримання житла визначається виходячи з установленого законодавством обов'язкового відсотка платежу за житлово-комунальні послуги від сукупного доходу сімей, у яких середньомісячний сукупний дохід на одного проживаючого в житловому приміщенні (будинку) не перевищує величини вартості межі малозабезпеченості.

 

 

Додаток
до Положення

ПЕРЕЛІК
видів непродовольчих товарів і послуг, вартість яких враховується у витратах сімей при формуванні межі малозабезпеченості на непрацездатну особу

Непродовольчі товари

Готовий одяг (швейні та трикотажні вироби)

Взуття

Господарчо-побутові товари

Культтовари

Медикаменти, предмети санітарії та гігієни

Синтетичні миючі засоби

Послуги

Побутові послуги:

пошиття та ремонт одягу і взуття

ремонт меблів і побутової техніки

Культурно-освітні послуги

Послуги зв'язку

Ритуальні послуги

Медичні послуги.

 

Опрос