Идет загрузка документа (118 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Программы обеспечения безопасности дорожного движения и экологической безопасности транспортных средств

КМ Украины
Постановление КМ от 06.04.1998 № 456

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 6 квітня 1998 р. N 456

Київ

Про затвердження Програми забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Програму забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів (далі - Програма), що додається.

2. Міністерствам, іншим центральним та місцевим органам виконавчої влади затвердити відповідні галузеві та регіональні Програми.

3. Контроль за виконанням Програми покласти на Міністерство внутрішніх справ.

4. Міністерству економіки та Міністерству фінансів починаючи з 1999 року під час формування проектів Державної програми економічного і соціального розвитку України і Державного бюджету України передбачати в межах можливості кошти на фінансування Програми.

 

 

Прем'єр-міністр України

В. ПУСТОВОЙТЕНКО

Інд. 34

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 квітня 1998 р. N 456

ПРОГРАМА
забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів

Загальна частина

Внаслідок дорожньо-транспортних пригод (ДТП) суспільству завдаються непоправні збитки. За останні п'ять років в Україні зареєстровано 204195 ДТП, в яких загинуло 35171 і травмовано 222342 чоловіки. При цьому в 1997 році кількість загиблих на 100 травмованих становила 15 чоловік, а матеріальні збитки - майже 500 млн. гривень.

Тільки у 1997 році зареєстровано майже 30 тис. наїздів на пішоходів, зіткнень та перевертань транспортних засобів, що становить 78 відсотків усіх ДТП. Через недотримання дітьми Правил дорожнього руху сталося 5973 наїзди на них, при цьому загинуло 386 та травмовано 5994 дитини. 522 автотранспортні пригоди сталися з вини водіїв автобусів, в яких загинуло 93 і травмовано 709 чоловік.

На теперішній час зареєстровано 5,6 тис. місць концентрації ДТП, з яких 1800 - на регульованих перехрестях, де мають місце надмірні затримки автотранспорту, що спричиняє перевищення допустимих рівнів викидів забруднюючих речовин у довкілля.

Складність забезпечення безпеки дорожнього руху та охорони довкілля обумовлюється насамперед нескоординованістю роботи відомчих служб безпеки дорожнього руху, незабезпеченістю належного фінансування проведення навчання населення Правил дорожнього руху та медичного огляду водіїв, необхідністю посилення контролю за експлуатаційним станом автомобілів і удосконалення організації дорожнього руху, а також відсутністю коштів на проведення непершочергових заходів.

Всупереч Закону України "Про дорожній рух" ліквідуються служби безпеки руху в автогосподарствах. Не дотримуються терміни проведення міжремонтних робіт на дорогах і вулицях, не виконуються вимоги державного стандарту щодо обов'язкового нанесення на них у повному обсязі ліній розмітки. Майже на 80 відсотках перехресть не замінено апаратуру світлофорного регулювання, термін експлуатації якої вичерпався.

Крім того, більшість професійно-технічних закладів та загальноосвітніх шкіл не має належної матеріально-технічної бази для поглибленого засвоєння дітьми Правил дорожнього руху та підготовки водіїв.

Відбірні комісії медичних закладів не мають необхідних приладів та апаратури для проведення медичного огляду водіїв транспортних засобів. Медичні заклади, розташовані поблизу доріг, не оснащено належним чином обладнанням і транспортом для термінового надання першої медичної допомоги потерпілим у ДТП.

Враховуючи ситуацію, яка склалася із забезпеченням безпеки дорожнього руху, та вимоги статті 4 Закону України "Про дорожній рух" розроблена зазначена Програма, яка передбачає розроблення і впровадження організаційних та інженерно-технічних заходів, спрямованих на забезпечення збереження життя і майна громадян, поліпшення умов руху.

Мета та головні напрями Програми забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів

Метою Програми є забезпечення безпеки дорожнього руху на автомобільних дорогах, вулицях і залізничних переїздах, дотримання екологічних вимог експлуатації транспортних засобів та поглиблення інтеграції в транспортну мережу Європейського співтовариства шляхом здійснення комплексу взаємопов'язаних заходів за такими напрямами:

1) створення органів управління у сфері безпеки дорожнього руху;

2) удосконалення профілактичної та освітньої діяльності у сфері безпеки дорожнього руху;

3) удосконалення конструкції транспортних засобів, засобів технологічного зв'язку, поліпшення стану доріг, вулиць і залізничних переїздів;

4) медичне забезпечення безпеки дорожнього руху та удосконалення системи збереження життя і здоров'я потерпілих у ДТП;

5) забезпечення розроблення, виробництва, проведення науково-дослідних випробувань і впровадження технічних засобів та апаратури автоматизованих систем гнучкого керування дорожнім рухом, контролю швидкісних режимів та екологічного стану довкілля;

6) інформаційне, науково-технічне і нормативно-правове забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів.

Головні напрями Програми та обсяги фінансування основних видів робіт подано в додатку N 1 до цієї Програми.

Створення органів управління у сфері безпеки дорожнього руху

З метою забезпечення належної організаційної роботи підприємств, установ та організацій, широкого залучення трудових колективів і громадськості до забезпечення безпеки дорожнього руху Програмою передбачається створення спеціалізованих служб в апаратах Ради міністрів Автономної Республіки Крим та місцевих державних адміністрацій.

Водночас передбачається створення Українського медичного центру безпеки дорожнього руху з його філіями для організації та здійснення медичного забезпечення безпеки дорожнього руху.

Основні заходи щодо реалізації цього напряму подано в додатку N 2 до цієї Програми.

Удосконалення профілактичної та освітньої діяльності у сфері безпеки дорожнього руху

Основна мета цього напряму полягає у формуванні у різних груп учасників дорожнього руху усвідомлення необхідності дотримання належної дисципліни та в удосконаленні процесу навчання правил поведінки на дорогах і підготовки водіїв, підвищення рівня їх кваліфікації на оновленій матеріально-освітній базі та за допомогою сучасних навчально-методичних матеріалів.

Профілактична діяльність спрямовуватиметься переважно на підготовку та випуск цільових спеціалізованих інформаційних програм на базі використання існуючих систем радіотрансляції і телебачення, видання та розповсюдження літератури та іншої друкованої продукції з питань безпеки дорожнього руху тощо.

Основні заходи щодо реалізації цього напряму подано в додатку N 3 до цієї Програми.

Удосконалення конструкції транспортних засобів, засобів технологічного зв'язку і приладів контролю за рівнем викидів забруднюючих речовин у довкілля, поліпшення стану доріг, вулиць і залізничних переїздів

Метою цього напряму є створення досконалих конструкцій транспортних засобів, приладів контролю за рівнем викидів забруднюючих речовин у довкілля та засобів технологічного зв'язку, приведення у належний стан доріг, вулиць, залізничних переїздів.

Програмою передбачається розроблення експериментальних схем розвитку магістральної вулично-дорожньої мережі з елементами удосконалення організації руху транспорту і пішоходів у містах з населенням від 100 тис. чоловік і більше.

Дійовими заходами забезпечення безпечних та комфортних умов руху на дорогах загального користування буде проведення на аварійно-небезпечних ділянках і в місцях концентрації ДТП дорожніх робіт для нанесення шорсткого покриття на 53 тис. км доріг, встановлення та заміна майже 350 тис. дорожніх знаків, нанесення ліній дорожньої розмітки з використанням високоякісних матеріалів на всіх дорогах державного значення та на 25 відсотках інших доріг, заміна і поновлення 550 км транспортних та пішохідних огороджень, влаштування і ремонт 750 км тротуарів та велодоріжок уздовж доріг загального користування в населених пунктах, поновлення функціонування електроосвітлення та технологічного зв'язку.

Основні заходи щодо реалізації цього напряму подано в додатку N 4 до цієї Програми.

Медичне забезпечення безпеки дорожнього руху та удосконалення системи збереження життя і здоров'я потерпілих у ДТП

Метою цього напряму є реорганізація системи проведення медичного огляду водіїв транспортних засобів шляхом визначення психофізіологічних параметрів та розроблення критеріїв психофізіологічного добору водіїв із внесенням відповідних змін та доповнень до нормативів проведення медичних оглядів.

Передбачається також змінити існуючий порядок медичного навчання та перепідготовки водіїв транспортних засобів і працівників ДАІ в частині відпрацювання навичок надання першої медичної допомоги потерпілим у ДТП.

З цією метою необхідно остаточно визначити медичні заклади, розташовані поблизу доріг, персонал яких виїжджатиме на місця ДТП та надаватиме першу медичну допомогу потерпілим у ДТП, а також оснастити їх реанімобілями травматичного профілю, необхідним медичним обладнанням та засобами радіозв'язку. При цьому передбачається організувати в Україні виробництво протишокових костюмів, аварійно-рятувальних інструментів та уніфікованого медичного оснащення автотранспортних засобів і забезпечити ними стаціонарні пости ДАІ, залізничні переїзди, які охороняються, тощо.

Водночас передбачається здійснити підготовку і видання інформаційних та довідкових матеріалів і пам'яток з вміщенням у них відомостей стосовно розташування та порядку роботи медичних закладів, персонал яких виїжджатиме на місця ДТП і надаватиме першу медичну допомогу.

Основні заходи щодо реалізації цього напряму подано в додатку N 5 до цієї Програми.

Забезпечення розроблення, виробництва, проведення науково-дослідних випробувань і впровадження технічних засобів та апаратури автоматизованих систем гнучкого керування дорожнім рухом, контролю швидкісних режимів та екологічного стану довкілля

Основною метою напряму є проведення науково-дослідних, дослідно-конструкторських та проектних розробок і впровадження технічних засобів та автоматизованих систем керування дорожнім рухом для запобігання виникненню місць концентрації ДТП і затримки руху автотранспорту на перехрестях.

При цьому передбачається здійснення розробок і налагодження виробництва всього комплексу високоякісних та економічних технічних засобів і засобів автоматизованих систем керування дорожнім рухом, контролю за швидкісними режимами руху транспортних засобів та екологічного стану довкілля.

Впровадження зазначених засобів та апаратури і раціональних методів їх застосування здійснюватиметься виключно на підставі аналізу характеристик та умов дорожнього руху на вулично-дорожній мережі, розроблення відповідних заходів та проведення попередніх випробовувань у кожному регіоні.

Особлива увага приділятиметься виробництву і впровадженню конкурентоспроможних засобів забезпечення безпеки дорожнього руху та контролю за екологічним станом довкілля з використанням сучасної електронно-обчислювальної техніки.

Для своєчасного отримання повідомлень про ДТП передбачається обладнати засобами радіозв'язку центральні пункти керування дорожнім рухом, регульовані перехрестя і транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами.

Основні заходи щодо реалізації цього напряму подано в додатку N 6 до цієї Програми.

Інформаційне, науково-технічне і нормативно-правове забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів

Однією з важливих умов реалізації Програми є проведення науково-дослідних робіт з метою формування інформаційної науково-технічної та нормативно-правової бази, що стосується безпеки дорожнього руху і дотримання екологічних вимог експлуатації транспортних засобів.

При цьому передбачається внесення змін та доповнень до законодавства, яке регулює порядок видачі суб'єктам підприємницької діяльності спеціальних дозволів (ліцензій) на проведення робіт з технічного обслуговування та ремонту рухомого складу автомобільного транспорту вітчизняного виробництва за екологічними параметрами, розроблення норм споживання палива транспортними засобами, порядку перевезення небезпечних, великовагових та великогабаритних вантажів автомобільним транспортом тощо.

Передбачається закінчити розроблення всього пакета нормативно-правових актів стосовно удосконалення організації дорожнього руху та облаштування вулично-дорожньої мережі.

Водночас здійснюватимуться роботи, пов'язані із створенням банку даних про водіїв, транспортні засоби, дороги і вулиці та інформаційно-аналітичних систем оброблення відомостей про перевезення спеціальних вантажів.

Основні заходи щодо реалізації цього напряму подано в додатку N 7 до цієї Програми.

Фінансове забезпечення Програми

Фінансування заходів Програми передбачається здійснювати за рахунок коштів державного бюджету, республіканського бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, власних коштів підприємств, позабюджетних та інших фондів.

При цьому загальний обсяг асигнувань за рахунок коштів державного бюджету для виконання заходів Програми на 1998 - 2001 роки становитиме 101315 тис. гривень, в тому числі на 1999 рік - 39890 тис. гривень.

Витрати, пов'язані з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг, здійснюватимуться за рахунок відповідних дорожніх фондів.

Механізм реалізації Програми, організація управління та контролю за ходом її реалізації

Програма розрахована на 1998 - 2001 роки і має бути реалізована шляхом проведення заходів і робіт, передбачених головними напрямами.

Координацію діяльності, пов'язаної з реалізацією Програми, здійснює Державна комісія з безпеки дорожнього руху.

Для організації роботи з реалізації Програми у заінтересованих міністерствах та інших центральних органах виконавчої влади створюються робочі групи.

Реалізація заходів Програми на регіональних та галузевих рівнях здійснюватиметься на підставі угод центральних і місцевих органів виконавчої влади з підприємствами, установами та організаціями України.

Контроль за виконанням заходів Програми здійснює Міністерство внутрішніх справ.

Оцінка ефективності і соціально-економічних результатів реалізації Програми

Внаслідок реалізації Програми очікується ліквідація на дорогах причин виникнення місць концентрації ДТП та зменшення на 15 - 20 відсотків кількості загиблих у ДТП, удосконалення умов руху і регулювання на дорогах, створення мережі оперативного зв'язку в системі МВС та підвищення якості надання допомоги потерпілим у ДТП.

 

 

 

 

 

Додаток N 1
до Програми забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів

Головні напрями Програми забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів

 

Зміст заходу

Термін виконання, роки

Обсяг фінансування за рахунок державного бюджету, тис. гривень (у цінах на 1 червня 1997 р.)

Виконавці

Примітка

1.

Створення органів управління у сфері безпеки дорожнього руху

1998

 

місцеві державні адміністрації

обсяг фінансування визначається виконавцем

1998 - 2001

2000

МОЗ

1999

600

- " -

2.

Удосконалення профілактичної та освітньої діяльності у сфері безпеки дорожнього руху

1998 - 2001

1500

МВС

 

1999

500

- " -

 

1998 - 2001

72460

Міносвіти
місцеві державні адміністрації

додаткові обсяги фінансування з позабюджетних джерел визначаються співвиконавцем

1999

29985

- " -

- " -

1998 - 2001

50

Мінагропром

 

1999

20

- " -

 

1998 - 2001

 

Мінпраці
Міносвіти
МОЗ

обсяги фінансування з позабюджетних джерел визначаються виконавцями

1999

 

- " -

- " -

3.

Удосконалення конструкції транспортних засобів, засобів технологічного зв'язку і приладів контролю за рівнем викидів забруднюючих речовин у довкілля, поліпшення стану доріг, вулиць і залізничних переїздів

1998 - 2001

1200

Держбуд
місцеві державні адміністрації

додатковий обсяг фінансування визначається співвиконавцем

1999

290

- " -

1998 - 2001

650

Мінтранс

- " -

1999

210

- " -

 

1998 - 2001

990

Мінпромполітики
Мінекобезпеки

 

1999

520

- " -

 

4.

Медичне забезпечення безпеки дорожнього руху шляхом удосконалення надання першої медичної допомоги та створення системи збереження життя і здоров'я потерпілих внаслідок ДТП

1998 - 2001

8050

МОЗ
місцеві державні адміністрації

додаткові обсяги фінансування визначаються співвиконавцем

1999

2950

- " -

- " -

1998 - 2001

 

МОЗ
Мінпраці

обсяги фінансування з позабюджетних джерел визначаються виконавцями

5.

Забезпечення розроблення, проведення науково-дослідних випробувань, виробництва і впровадження технічних засобів та апаратури автоматизованих систем гнучкого керування дорожнім рухом та контролю швидкісних режимів

1998 - 2001

8000

МВС

 

1999

2500

- " -

 

1998 - 2001

 

МВС
місцеві державні адміністрації

обсяг фінансування визначається співвиконавцем згідно із статтею 6 Закону України "Про дорожній рух"

1999

 

- " -

6.

Інформаційне, науково-технічне і нормативно-правове забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів

1998 - 2001

4080

МВС

- " -

1999

1410

- " -

1999 - 2001

400

Держбуд

1999

230

- " -

1999 - 2001

300

МОЗ

1999

85

- " -

1999 - 2001

150

Мінпромполітики

1999

55

- " -

1999 - 2001

1485

Мінтранс

1999

535

- " -

 

Усього

1998 - 2001

101315

 

 

1999

39890

 

 

 

 

 

Додаток N 2
до Програми забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів

Створення органів управління у сфері безпеки дорожнього руху

 

Зміст заходу

Термін виконання, роки

Обсяг фінансування за рахунок державного бюджету, тис. гривень (у цінах на 1 червня 1997 р.)

Виконавці

Примітка

1.

Створення служб безпеки дорожнього руху в апаратах Ради міністрів Автономної Республіки Крим (3 одиниці), обласних державних адміністрацій (по 3 одиниці), Київської міської державної адміністрації (4 одиниці) і Севастопольської міської державної адміністрації (2 одиниці), районних державних адміністрацій (по 2 одиниці)

1998 - 2001

 

місцеві державні адміністрації

обсяг фінансування визначається виконавцем згідно із статтею 6 Закону України "Про дорожній рух"

2.

Створення Українського медичного центру безпеки дорожнього руху та його філій у 25 областях, містах Києві та Севастополі

1998 - 2001

2000

МОЗ

 

1999

600

- " -

 

 

Усього

1998 - 2001

2000

 

 

1999

600

 

 

 

 

 

Додаток N 3
до Програми забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів

Удосконалення профілактичної та освітньої діяльності у сфері безпеки дорожнього руху

 

Зміст заходу

Термін виконання, роки

Обсяг фінансування за рахунок державного бюджету, тис. гривень (у цінах на 1 червня 1997 р.)

Виконавці

Примітка

1.

Формування суспільної думки щодо проблем безпеки дорожнього руху, у тому числі:

 

 

 

 

проведення соціологічних досліджень серед населення;

1998 - 2001

30

МВС

 

1999

10

- " -

 

створення на Українському радіо спеціального каналу "Авторадіо" та організація навчально-розважальних програм;

1998 - 2001

210

- " -

 

1999

70

- " -

 

висвітлення питань безпеки дорожнього руху (не менше ніж 70 годин на рік) по телебаченню (документальні та ігрові передачі, спеціалізована реклама, навчання поведінки на дорозі та надання першої медичної допомоги потерпілим у ДТП, організація прямих репортажів з місць скоєння ДТП з тяжкими наслідками, залів суду);

1998 - 2001

90

- " -

 

1999

30

- " -

 

створення та демонстрація серії відеофільмів з питань безпеки дорожнього руху;

1998 - 2001

150

МВС

 

1999

50

- " -

 

проведення радіопередач з питань безпеки дорожнього руху (не менше ніж 80 годин на рік);

1998 - 2001

30

- " -

 

1999

10

- " -

 

забезпечення видання тематичної літератури, друкованої продукції з безпеки дорожнього руху (інформаційні листівки, пам'ятки, буклети);

1998 - 2001

420

- " -

 

1999

140

- " -

 

проведення (щорічно) оглядів роботи та зльотів загонів юних інспекторів руху;

1998 - 2001

450

- " -

 

1999

150

- " -

 

проведення "третього тижня" безпеки дорожнього руху та загальнодержавних рейдів, місячників, операцій, автопробігів тощо

1998 - 2001

120

- " -

 

1999

40

- " -

 

2.

Удосконалення системи навчання дітей безпечної поведінки на дорогах і вулицях шляхом підготовки та видання підручників, навчальних і методичних посібників, дидактичних та відеоматеріалів

1998 - 2001

13000

Міносвіти

 

1999

5900

- " -

 

3.

Розроблення та видання науково-методичних рекомендацій з питань безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів

1998 - 2001

460

- " -

 

1999

85

- " -

 

4.

Перепідготовка педагогічних працівників для забезпечення у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих закладах освіти вивчення питань безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів

1998 - 2001

3000

Міносвіти

 

1999

1000

- " -

 

5.

Нормативно-методичне оснащення навчальних закладів Мінагропрому та проведення на їх базі навчальних зборів керівників і спеціалістів сільського господарства з безпеки дорожнього руху

1998 - 2001

50

Мінагропром

 

1999

20

- " -

 

6.

Створення "модельного центру" навчання водіїв, інших категорій населення (на зразок таких центрів у розвинутих країнах Європейського співтовариства) з подальшим поширенням досвіду роботи в них

1998 - 2001

6000

Міносвіти

 

1999

3000

- " -

 

7.

Створення у загальноосвітніх школах та професійно-технічних училищах відповідних умов (обладнання класів) для навчання учнів Правил дорожнього руху

1998 - 2001

20000

Міносвіти
місцеві державні адміністрації

додатковий обсяг фінансування визначається співвиконавцем

1999

10000

- " -

- " -

8.

Зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів, які здійснюють підготовку водіїв транспортних засобів, з метою проведення навчально-виховного процесу на якісно новому рівні

1998 - 2001

30000

Міносвіти
місцеві державні адміністрації

додатковий обсяг фінансування визначається співвиконавцем

1999

10000

- " -

- " -

9.

Розроблення конструкторської документації, програмного забезпечення та дослідних зразків:

 

 

 

 

системи комп'ютерних програмно-апаратних тренажерів із психофізіологічним контуром для навчання водіння та поглибленої перевірки знань Правил дорожнього руху в умовах максимального наближення до реальних;

1998 - 2001

 

Мінпраці
Міносвіти
МОЗ

обсяги фінансування з позабюджетних джерел визначаються виконавцями

типових програмних засобів та системи комп'ютерних навчальних і тестових програм для підвищення рівня загальної кваліфікації і медичних знань водіїв та інших учасників дорожнього руху

1998 - 2001

 

- " -

- " -

 

Усього

1998 - 2001

74010

 

 

1999

30505

 

 

 

 

 

Додаток N 4
до Програми забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів

Удосконалення конструкції транспортних засобів, засобів технологічного зв'язку і приладів контролю за рівнем викидів забруднюючих речовин у довкілля, поліпшення стану доріг, вулиць і залізничних переїздів

 

Зміст заходу

Термін виконання, роки

Обсяг фінансування за рахунок державного бюджету, тис. гривень (у цінах на 1 червня 1997 р.)

Виконавці

Примітка

1.

Розроблення конструкторської документації, виготовлення дослідних зразків та проведення технологічних випробовувань:

 

 

 

 

допоміжних гальмових систем трамвайних вагонів для забезпечення зупинки під час аварійних ситуацій;

1999 - 2001

450

Держбуд

 

1999

100

- " -

 

автоматизованих систем блокування руху трамвайних вагонів під час перевищення допустимої швидкості руху;

1999 - 2001

350

- " -

 

1999

90

- " -

 

машин і механізмів для нанесення ліній дорожньої розмітки та приладів контролю за експлуатаційним станом доріг;

1999 - 2001

650

Мінтранс

 

1999

210

- " -

 

детектора визначення рівня забруднення довкілля (еко-тест);

1999 - 2001

300

Мінпромполітики
Мінекобезпеки

 

1999

140

- " -

 

автоматичного газоаналізатора виміру СО, СН та частоти обертань колінчастого вала у карбюраторних двигунах;

1999 - 2000

130

- " -

 

1999

80

- " -

 

димоміра для дизельних двигунів;

1999 - 2000

130

- " -

 

1999

80

- " -

 

екологічного поста з документальною фіксацією результатів виміру;

1999 - 2000

200

- " -

 

1999

120

- " -

 

прилада-індикатора виявлення наявності алкоголю у водіїв;

1999 - 2000

90

Мінпромполітики
МОЗ

 

1999

50

- " -

 

засобів контролю та інструктивного документа щодо їх застосування під час транспортування вибухонебезпечних та токсичних речовин автомобільним транспортом

1999 - 2000

140

Мінпромполітики
Мінекобезпеки

 

1999

50

- " -

 

2.

Розроблення експериментальних схем розвитку магістральної вулично-дорожньої мережі та організації руху транспорту і пішоходів у містах, у тому числі з населенням:

 

 

 

 

понад 1 млн. чоловік (м. Одеса)

1999 - 2000

200

Держбуд

 

1999

50

- " -

 

до 500 тис. чоловік (м. Чернігів)

1999 - 2000

150

- " -

 

1999

30

- " -

 

до 100 тис. чоловік (м. Бровари)

1999 - 2000

50

- " -

 

1999

20

- " -

 

3.

Розроблення схем розвитку вулично-дорожньої мережі та організації руху транспорту і пішоходів для міст з населенням від 100 тис. чоловік і більше

1999 - 2001

 

Держбуд
місцеві державні адміністрації

обсяг фінансування визначається співвиконавцем згідно із статтею 6 Закону України "Про дорожній рух"

4.

Проведення на дорогах загального користування в місцях концентрації ДТП і на аварійно-небезпечних ділянках необхідних дорожніх робіт, у тому числі:

 

 

 

 

нанесення шорсткого покриття на 53 тис. км доріг;

1998 - 2001

 

Мінтранс

обсяг фінансування визначається виконавцем під час формування витрат, пов'язаних з будівництвом, ремонтом та утриманням автомобільних доріг загального користування

оснащення ділянок доріг технічними засобами організації дорожнього руху (дорожні знаки, розмітка, огородження);

1998 - 2001

 

- " -

- " -

розроблення проектів удосконалення організації дорожнього руху на 30 тис. км доріг державного значення;

1998 - 2001

 

- " -

- " -

облаштування та ремонт 750 км тротуарів і велодоріжок уздовж доріг загального користування в населених пунктах;

1998 - 2001

 

- " -

- " -

поновлення функціонування технологічного зв'язку та електроосвітлення на дорогах державного значення;

1998 - 2001

 

Мінтранс

обсяг фінансування визначається виконавцем під час формування витрат, пов'язаних з будівництвом, ремонтом та утриманням автомобільних доріг загального користування

оснащення місць проведення дорожніх робіт комплектами огородження (2 тис. комплектів)

1998 - 2001

 

- " -

- " -

 

Усього

1998 - 2001

2840

 

 

1999

1020

 

 

 

 

 

Додаток N 5
до Програми забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів

Медичне забезпечення безпеки дорожнього руху та удосконалення системи збереження життя і здоров'я потерпілих у ДТП

 

Зміст заходу

Термін виконання, роки

Обсяг фінансування за рахунок державного бюджету, тис. гривень (у цінах на 1 червня 1997 р.)

Виконавці

Примітка

1.

Створення єдиної системи медико-психофізіологічної експертизи придатності водіїв до безпечного здійснення транспортної діяльності, в тому числі:

 

 

 

 

розроблення Положення про медичний огляд;

1999

50

МОЗ

 

запровадження спеціалізації медиків;

1998 - 2001

550

- " -

 

1999

90

- " -

 

створення та оснащення районних медичних закладів, де проходять медичний огляд водії;

1998 - 2001

2300

МОЗ
місцеві державні адміністрації

додаткові обсяги фінансування визначаються співвиконавцем

1999

450

- " -

- " -

матеріально-технічне забезпечення структури медичного забезпечення безпеки дорожнього руху

1998 - 2001

 

- " -

обсяги фінансування визначаються співвиконавцем

2.

Розроблення Положення про діяльність медичних закладів, розташованих поблизу доріг;

1998 - 2001

70

МОЗ

 

1999

70

- " -

 

3.

Створення єдиної системи медичного навчання та перепідготовки водіїв і працівників ДАІ, в тому числі:

 

 

 

 

розроблення нормативного документа та комплексу методичного забезпечення розроблення, виготовлення наочних навчальних посібників, приладів, тренажерів та іншого оснащення для забезпечення навчального процесу

1999

180

МОЗ

 

1998 - 2001

1700

МОЗ
місцеві державні адміністрації

додаткові обсяги фінансування визначаються співвиконавцем

1999

300

- " -

- " -

4.

Розроблення змін та доповнень до інформаційно-довідкових матеріалів про медичні заклади, розташовані поблизу доріг, та забезпечення видання відповідних пам'яток про зазначені заклади

1998 - 2001

200

МОЗ

додаткові обсяги фінансування з позабюджетних джерел визначаються виконавцями

1999

100

- " -

5.

Забезпечення централізованого медичного оснащення для транспортних засобів, стаціонарних та пересувних постів ДАІ, залізничних переїздів, що охороняються, та дорожньо-експлуатаційних служб, а також розроблення та виробництво аварійно-рятувальних інструментів і протишокових костюмів

1998 - 2001

3000

МОЗ
МВС

- " -

1999

1710

- " -

- " -

6.

Розроблення, виготовлення дослідного зразка та випробування комп'ютерного психофізіологічного комплексу для здійснення профвідбору і передрейсової перевірки водіїв різних категорій

1998 - 2001

 

МОЗ
Мінпраці

- " -

7.

Розроблення мікромініатюрних пристроїв для моніторингу і контролю за психофізіологічним станом водіїв

1998 - 2001

 

- " -

- " -

 

Усього

1998 - 2001

8050

 

 

1999

2950

 

 

 

 

 

Додаток N 6
до Програми забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів

Забезпечення розроблення, виробництва, проведення науково-дослідних випробувань і впровадження технічних засобів та апаратури автоматизованих систем гнучкого керування дорожнім рухом та контролю швидкісних режимів

 

Зміст заходу

Термін виконання, роки

Обсяг фінансування за рахунок державного бюджету, тис. гривень (у цінах на 1 червня 1997 р.)

Виконавці

Примітка

1.

Розроблення конструкторської документації та програмного забезпечення, виготовлення дослідних зразків і проведення технологічних випробувань всього комплексу автоматизованих систем, у тому числі:

 

 

 

 

дорожніх контролерів на сучасній елементній базі з меншими витратами коштів на їх застосування;

1999

300

МВС

 

обладнання пунктів керування дорожніми контролерами на сучасній елементній базі, детекторів транспорту для них та інших допоміжних технічних засобів автоматизованих систем з розширеними програмними і функціональними можливостями

1998 - 2001

700

- " -

 

1999

400

- " -

 

2.

Виготовлення і монтаж лабораторного обладнання для проведення випробувань технічних засобів та апаратури автоматизованих систем керування дорожнім рухом

1999

200

- " -

 

3.

Розроблення інструкції про склад і порядок проектування технології організації дорожнього руху із застосуванням апаратури його координованого регулювання

1998 - 2001

50

- " -

 

1999

40

- " -

 

4.

Проведення досліджень характеристик та умов дорожнього руху вулично-дорожньої мережі (обстеження 4,5 тис. регульованих перехресть) для визначення і наукового обгрунтування причин та умов виникнення місць концентрації ДТП, затримок руху автотранспорту та перевищення допустимого рівня викидів забруднюючих речовин у довкілля

1999 - 2001

800

МВС

 

1999

200

- " -

 

5.

Розроблення раціональних форм і методів створення технології організації дорожнього руху із застосуванням гнучкого скоординованого регулювання, в тому числі заходів оперативного реагування на затримки транспорту під час ДТП, на порушення швидкісних режимів руху транспортних засобів

1999 - 2001

2200

МВС

 

1999

500

- " -

 

6.

Проведення науково-дослідних випробувань технічних засобів та апаратури автоматизованих систем гнучкого керування дорожнім рухом (не менше ніж на 300 регульованих перехрестях) з подальшим поширенням досвіду ліквідації причин та умов появи місць концентрації ДТП

1999 - 2001

3000

МВС

 

1999

810

- " -

 

7.

Впровадження всього комплексу технічних засобів та апаратури автоматизованих систем на 3,5 тис. регульованих перехресть, у тому числі в:
Автономній Республіці Крим - на 80 перехрестях; областях: Вінницькій - 75, Волинській - 45, Дніпропетровській - 350, Донецькій - 455, Житомирській - 95, Закарпатській - 25, Запорізькій - 250, Івано-Франківській - 40, Київській - 80, Кіровоградській - 25, Луганській - 175, Львівській - 100, Миколаївській - 60, Одеській - 50, Полтавській - 150, Рівненській - 40, Сумській - 30, Тернопільській - 30, Харківській - 100, Херсонській - 80, Хмельницькій - 60, Черкаській - 150, Чернігівській - 45, Чернівецькій - 50, у містах: Києві - 410, Одесі - 150, Севастополі - 45, Харкові - на 250 перехрестях

1998 - 2001

 

МВС
місцеві державні адміністрації

обсяг фінансування визначається співвиконавцем згідно із статтею 6 Закону України "Про дорожній рух"

8.

Супроводження і контроль якості впровадження технічних засобів та апаратури автоматизованих систем керування дорожнім рухом

1998 - 2001

750

МВС

 

1999

50

- " -

 

 

Усього

1998 - 2001

8000

 

 

1999

2500

 

 

 

 

 

Додаток N 7
до Програми забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів

Інформаційне, науково-технічне і нормативно-правове забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів

 

Зміст заходу

Термін виконання, роки

Обсяг фінансування за рахунок державного бюджету, тис. гривень (у цінах на 1 червня 1997 1997 р.)

Виконавці

Примітка

1.

Розроблення:

 

 

 

 

1)

положень про:

 

 

 

 

застосування системи комп'ютерних програмно-апаратних тренажерів із психофізіологічним контуром;

1998 - 2001

 

Мінпраці
Міносвіти
МОЗ

обсяги фінансування з позабюджетних джерел визначаються виконавцями

застосування типових програмних засобів та системи комп'ютерних навчальних і тестових систем для підвищення загальної кваліфікації медичної компетенції водіїв та інших учасників дорожнього руху;

1999 - 2001

 

Мінпраці
Міносвіти

- " -

пункти інструментального контролю технічного стану дорожніх транспортних засобів та принципи їх розміщення і функціонування;

1999 - 2000

215

Мінтранс

 

1999

70

- " -

 

порядок розроблення і введення в дію постійних та тимчасових базових норм витрат палива на автомобільному транспорті;

1999 - 2000

300

- " -

 

1999

100

- " -

 

економічне стимулювання зниження шкідливого впливу автотранспорту на довкілля шляхом використання неетильованого бензину, природного газу, нейтралізаторів

1999 - 2000

55

Мінтранс
Мінекобезпеки

 

1999

15

- " -

 

2)

правил:

 

 

 

 

перевезень великовагових та великогабаритних вантажів автомобільним транспортом;

1999 - 2000

165

Мінтранс

 

1999

55

- " -

 

перевезень небезпечних вантажів автомобільним транспортом;

1999 - 2000

195

Мінтранс
МОЗ
Мінекобезпеки

 

1999

65

- " -

 

ведення державного статистичного обліку надання медичної допомоги потерпілим під час ДТП;

1999 - 2000

30

МОЗ

 

1999

10

- " -

 

3)

загальних вимог з безпеки руху до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом;

1999

35

Мінтранс

 

4)

змін до законодавства, яке регулює порядок ліцензування суб'єктів підприємницької діяльності, щодо виконання робіт з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;

1999 - 2000

140

- " -

 

1999

35

- " -

 

5)

медикопсихофізіологічних вимог до водіїв;

1999 - 2000

240

МОЗ
Мінтранс
Мінпраці

 

1999

65

- " -

 

6)

інструкції схеми розвитку магістральних вулично-дорожніх мереж та організації руху транспорту і пішоходів для міст з населенням 100 тис. чоловік і більше

1999

50

Держбуд

 

7)

державних стандартів України:

 

 

 

 

інформаційна технологія. Комплекс стандартів автоматизованих систем. Засоби технічні периферійні автоматизованих систем керування дорожнім рухом. Типи та загальні технічні вимоги;

1999 - 2000

40

МВС

 

1999

20

- " -

 

автоматизовані системи керування дорожнім рухом. Умовні позначення на схемах та планах;

1999 - 2000

30

МВС

 

1999

10

- " -

 

світлофори дорожні. Загальні технічні вимоги. Правила застосування;

1999 - 2000

40

- " -

 

1999

10

- " -

 

автоматизовані системи керування дорожнім рухом. Загальні вимоги;

1999 - 2000

40

- " -

 

1999

10

- " -

 

розмітка дорожня. Технічні вимоги. Методи контролю. Правила застосування;

1999 - 2000

50

- " -

 

1999

10

- " -

 

знаки дорожні. Загальні технічні умови. Методи контролю. Правила застосування;

1999 - 2000

50

- " -

 

1999

10

- " -

 

дорожній транспорт. Поїзди автомобільні. Вимоги безпеки дорожнього руху;

1999 - 2000

30

- " -

 

1999

20

- " -

 

дорожній транспорт. Причепи до легкових автомобілів. Загальні технічні умови щодо безпеки дорожнього руху;

1999 - 2000

30

- " -

 

1999

20

- " -

 

трамвайні вагони. Експлуатаційні вимоги безпеки до технічного стану. Методи перевірки;

1999 - 2000

60

Держбуд

 

1999

50

- " -

 

Засоби міського електротранспорту. Типи. Терміни та визначення;

1999 - 2000

30

- " -

 

1999

20

- " -

 

Засоби міського електротранспорту. Загальні вимоги до безпеки конструкції;

1999 - 2000

30

Держбуд

 

1999

20

- " -

 

гальмові системи та гальмівні властивості тролейбусів. Технічні вимоги. Методи випробувань;

1999 - 2000

60

- " -

 

1999

50

- " -

 

гальмові системи та гальмівні властивості трамвайних вагонів. Технічні вимоги. Методи випробувань;

1999 - 2000

60

- " -

 

1999

10

- " -

 

керованість тролейбусів. Технічні вимоги. Методи випробувань;

1999 - 2000

50

- " -

 

1999

10

- " -

 

засоби міського електротранспорту. Кабіна водія. Технічні вимоги. Методи випробувань;

1999 - 2000

30

- " -

 

1999

10

- " -

 

трамвайні вагони. Зовнішні світлові прилади. Технічні вимоги. Методи випробувань;

1999 - 2000

30

- " -

 

1999

10

- " -

 

транспортна медична аптечка. Загальні вимоги;

1999 - 2000

30

МОЗ

 

1999

10

- " -

 

огородження дорожнє металеве бар'єрного типу. Технічні умови. Правила застосування;

1999 - 2000

30

Мінтранс

 

1999

10

- " -

 

огородження дорожнє перильного типу. Технічні умови. Правила застосування;

1999 - 2000

30

- " -

 

1999

15

- " -

 

огородження дорожнє парапетного типу. Технічні умови. Правила застосування;

1999 - 2000

30

- " -

 

1999

15

- " -

 

пристрої дорожні спрямовувальні. Технічні умови. Правила застосування;

1999 - 2000

40

- " -

 

1999

15

- " -

 

фарба дорожня розмічувальна. Технічні вимоги. Правила застосування;

1999 - 2000

30

- " -

 

шорсткість покриттів автомобільних доріг. Параметри. Методи вимірювання;

1999 - 2000

30

Мінтранс

 

1999

10

- " -

 

атмосфера. Норми і методи вимірювань вмісту оксиду вуглецю та вуглеводів у відпрацьованих газах автомобілів з двигунами, що працюють на бензині та газовому паливі;

1999 - 2000

60

- " -

 

1999

30

- " -

 

атмосфера. Норми і методи вимірювань димності відпрацьованих газів автомобілів з дизелями та газодизелями;

1999 - 2000

60

- " -

 

1999

30

- " -

 

охорона природи. Забруднення атмосфери відпрацьованими газами автотранспортних засобів. Терміни і визначення;

1999 - 2000

30

Мінпромполітики
Мінекобезпеки

 

1999

10

- " -

 

охорона природи. Загальні вимоги до методів вимірювання токсичних компонентів у відпрацьованих газах автотранспортних засобів;

1999 - 2000

30

- " -

 

1999

10

- " -

 

атмосфера. Екологічна дорожня обстановка. Норми і методи вимірювань вмісту оксиду вуглецю, вуглеводів та задимлення у повітрі;

1999 - 2000

30

- " -

 

1999

15

- " -

 

засоби інструментального виміру концентрації токсичних речовин у відпрацьованих газах автомобілів. Основні технічні вимоги;

1999 - 2000

30

- " -

 

1999

10

- " -

 

димоміри автоматичні для автомобілів з дизелями. Основні технічні вимоги;

1999 - 2000

30

- " -

 

1999

10

- " -

 

1999

 

 

 

8)

галузевого стандарту "Автомобільні дороги. Вимоги безпеки руху до автобусного маршруту";

1999 - 2000

30

Мінтранс

 

1999

10

- " -

 

1999

 

 

 

9)

технічних завдань:

 

 

 

 

засоби технічні периферійні автоматизованих систем дорожнього руху;

1999

25

МВС

 

засоби технічні центрального пункту автоматизованих систем керування дорожнім рухом;

1999

25

- " -

 

10)

галузевих нормативних документів:

 

 

 

 

порядок узгодження автобусних маршрутів;

1999

10

Мінтранс

 

проведення лінійного аналізу аварійності на дорогах, визначення місць концентрації ДТП, розроблення та впровадження заходів поліпшення безпеки руху на дорогах, зняття з обліку місць концентрації ДТП

1999 - 2000

30

- " -

 

1999

15

- " -

 

2.

Створення банку даних про водіїв, транспортні засоби, вулиці і дороги та інформаційно-аналітичну систему "Спеціальний вантаж", у тому числі:

 

 

 

 

розроблення програмного забезпечення;

1998 - 2000

2230

МВС
місцеві державні адміністрації

додатковий обсяг фінансування визначається співвиконавцем згідно із статтею 6 Закону України "Про дорожній рух"

1999

1050

- " -

оснащення підрозділів ДАІ необхідною електронно-обчислювальною технікою та засобами передавання інформації;

1999 - 2001

760

- " -

- " -

проведення пусконалагоджувальних робіт

1999 - 2001

730

МВС

додатковий обсяг фінансування визначається співвиконавцем згідно із статтею 6 Закону України "Про дорожній рух"

1999

200

місцеві державні адміністрації

 

Усього

1998 - 2001

6415

 

 

1999

2315

_____________ 

Опрос