Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об итогах работы народного хозяйства Украины в 1997 году

КМ Украины
Постановление КМ от 17.03.1998 № 297

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 17 березня 1998 р. N 297

Київ

Про підсумки роботи народного господарства України у 1997 році

Кабінет Міністрів України відзначає, що протягом 1997 року здійснювалися перетворення, спрямовані на реалізацію курсу радикальних економічних реформ, поліпшення умов підприємницької діяльності, ефективне використання фінансових ресурсів. Проведено списання та реструктуризацію податкової заборгованості за минулі роки, підприємствам надано право відкривати більше одного рахунку в установах банків, підприємства-експортери звільнені від обов'язкового продажу валютної виручки, збільшено норми амортизації основних фондів.

Головною позитивною ознакою минулого року була тенденція до стабілізації обсягів валового внутрішнього продукту та промислового виробництва. Якщо з 1990 року по 1996 рік темпи спаду обсягів виробництва валового внутрішнього продукту в середньому за рік становили 13 відсотків, то в 1997 році - 3,2 відсотка, а його номінальна величина досягла 92,5 млрд. гривень. Порівняно з першим півріччям у цілому за 1997 рік спад обсягів виробництва валового внутрішнього продукту зменшився в 2,4 раза.

Значне ослаблення інфляційних процесів відкрило шлях до поступової ремонетизації економіки: забезпеченість грошовою масою виробництва валового внутрішнього продукту збільшилася з 10 до 12 відсотків. Курс гривні залишався в межах затвердженого валютного коридору.

Загальний обсяг грошової маси протягом року збільшився на третину, в тому числі в національній валюті - на 42,2 відсотка. Питома вага легалізованої грошової маси в іноземній валюті за цей час зменшилася з 18,3 до 13,3 відсотка.

Опрос