Идет загрузка документа (18 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка освобождения от обложения акцизным сбором оборотов по реализации легковых, грузо-пассажирских автомобилей, мотоциклов, производимых украинскими предприятиями всех форм собственности

КМ Украины
Постановление КМ от 16.02.1998 № 155
Утратил силу

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 16 лютого 1998 р. N 155

Київ

Про затвердження Порядку звільнення від обкладення акцизним збором оборотів з реалізації легкових, вантажно-пасажирських автомобілів, мотоциклів, що виробляються українськими підприємствами усіх форм власності

Із змінами і доповненнями, внесеними 
постановами Кабінету Міністрів України  
від 18 травня 1998 року N 686
,
 від 27 грудня 2001 року N 1758
,
 від 11 жовтня 2002 року N 1493

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 6 квітня 2016 року N 283)

(У назві і тексті постанови слова "і шин пневматичних гумових для легкових автомобілів" виключено згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року N 1758)

Відповідно до статей 4 і 6 Закону України "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі транспортні засоби та шини до них" Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

Затвердити Порядок звільнення від обкладення акцизним збором оборотів з реалізації легкових, вантажно-пасажирських автомобілів, мотоциклів, що виробляються українськими підприємствами усіх форм власності (додається).

 

 

Прем'єр-міністр України

В. ПУСТОВОЙТЕНКО

Інд. 30

 

 

 

 

 
 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 лютого 1998 р. N 155

 

 

 

Порядок
звільнення від обкладення акцизним збором оборотів з реалізації легкових, вантажно-пасажирських автомобілів, мотоциклів, що виробляються українськими підприємствами
усіх форм власності

(У назві і тексті Порядку слова "і шин пневматичних гумових для легкових автомобілів" виключено згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року N 1758)

1. Цей Порядок визначає механізм звільнення від обкладення акцизним збором оборотів з реалізації легкових, вантажно-пасажирських автомобілів, мотоциклів, що виробляються українськими підприємствами всіх форм власності.

2. Від обкладення акцизним збором звільняються:

обороти з реалізації легкових та вантажно-пасажирських автомобілів, мотоциклів, що виробляються українськими підприємствами усіх форм власності з імпортних та вироблених в Україні комплектуючих, за умови виробництва не менше 1000 штук автомобілів, 1000 штук мотоциклів на рік. Для підприємств, які розпочинають виробництво не з початку року, зазначена пільга поширюється за умови виробництва автомобілів і мотоциклів із розрахунку 1000 штук на рік пропорційно періоду першого року виробництва.

абзац третій пункту 2 виключено

 (згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 27.12.2001 р. N 1758)

Рік, в якому здійснюється виробництво транспортних засобів, є календарним роком з 1 січня по 31 грудня включно, а для підприємств, які розпочинають таке виробництво, з місяця початку їх виготовлення по 31 грудня включно.

(абзац четвертий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. N 1758)

3. До легкових, вантажно-пасажирських автомобілів і мотоциклів, що виробляються українськими підприємствами усіх форм власності, обороти з реалізації яких звільняються від обкладення акцизним збором, належать легкові, вантажно-пасажирські автомобілі і мотоцикли, які повністю виготовлені або зібрані з імпортних та вироблених в Україні машинокомплектів.

Зібраними з імпортних та вироблених в Україні машинокомплектів вважаються автомобілі і мотоцикли, для яких машинокомплекти надходять до складального цеху у стані, коли на кузові автомобіля чи рамі мотоцикла не встановлено такі деталі:

(абзац другий пункту 3 в редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 11.10.2002 р. N 1493)

У разі коли на кузові автомобіля чи рамі мотоцикла, що надходять до складального цеху, встановлено одну з наведених деталей, зазначені транспортні засоби не вважаються зібраними із машинокомплектів. Зазначені деталі в бухгалтерському обліку оформлюються відповідно до діючих положень щодо організації бухгалтерського обліку і звітності.

Для підприємства з виробництва автомобілів і запасних частин до них з інвестицією (в тому числі іноземною) виключно у грошовій формі, що становить суму, еквівалентну не менше 150 мільйонів доларів США за офіційним валютним курсом Національного банку України на день внесення інвестиції до статутного фонду підприємства, яка зареєстрована у встановленому законодавством порядку, склад машинокомплекту визначається згідно з статтею 1 Закону України "Про стимулювання виробництва автомобілів в Україні".

(пункт 3 доповнено абзацом четвертим  згідно із 
постановою Кабінету Міністрів України  від 18.05.98 р. N 686) 

4. Підприємство, що займається виробництвом та реалізацією легкових, вантажно-пасажирських автомобілів, мотоциклів і обороти з реалізації яких відповідно до пункту 2 цього Порядку можуть бути звільнені від обкладення акцизним збором у наступному (поточному році), проводить розрахунок потужностей виробництва на наступний рік. За умови фактичної наявності власних та орендованих потужностей для виробництва не менше 1000 штук автомобілів, 1000 штук мотоциклів, підприємство до 30 листопада року, попереднього до того, в якому планується виробництво зазначеної кількості продукції, а у разі, коли виробництво зазначеної продукції починається не з початку року, то за місяць до початку випуску підприємство подає до органу державної податкової адміністрації, в якій воно перебуває на обліку як платник податків, розрахунок такої потужності та письмове зобов'язання щодо випуску та реалізації в наступному (поточному) році цієї кількості продукції, що передбачає пільговий режим оподаткування. Розрахунок потужностей, зобов'язання підписуються керівником і бухгалтером та скріплюються печаткою підприємства.

(пункт 4 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. N 1758)

5. Підприємства-виробники автомобілів, мотоциклів, які з початку пільгового періоду користуються зазначеною пільгою, щомісячно подають податковим органам за місцем реєстрації розрахунок акцизного збору з умовно обчисленими сумами акцизного збору, виходячи із оборотів з реалізації автомобілів, мотоциклів за формою та у строки, передбачені чинним законодавством щодо акцизного збору.

(пункт 5 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. N 1758)

6. Якщо в одному із звітних місяців поточного року виникли обставини, які не дають змоги виконати зобов'язання з виробництва протягом поточного року 1000 штук автомобілів, 1000 штук мотоциклів, а також для підприємств, що розпочинають виробництво не з початку року із розрахунку 1000 штук на рік пропорційно періоду виробництва, підприємство, починаючи із відповідного звітного періоду, включає до вартості продукції і сплачує акцизний збір до бюджету на загальних підставах. Умовно нараховані і несплачені суми акцизного збору за попередні звітні періоди вважаються недоїмкою і вносяться до бюджету з нарахуванням пені відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України "Про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів".

(пункт 6 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. N 1758)

7. Якщо протягом календарного року вироблено менше 1000 штук автомобілів, менше 1000 штук мотоциклів, підприємство за підсумками року, але не пізніше 15 січня року наступного за звітним, подає уточнений розрахунок за період випуску про фактичні обсяги реалізації автомобілів, мотоциклів. Умовно нараховані і не сплачені суми акцизного збору за попередні звітні періоди вважаються недоїмкою і вносяться до бюджету з нарахуванням пені відповідно до чинного законодавства.

(пункт 7 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. N 1758)

8. У разі невиконання умов пільгового оподаткування акцизний збір і відповідні суми податку на додану вартість підлягають сплаті до бюджету незалежно від фінансово-господарського стану підприємства.

_____________ 
 
 

Опрос