Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по упорядочению предпринимательской деятельности, связанной с ломом и отходами черных и цветных металлов

КМ Украины
Постановление КМ от 14.11.1997 № 1262
редакция действует с 18.10.1999

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 14 листопада 1997 р. N 1262

Київ

Про заходи щодо впорядкування підприємницької діяльності, пов'язаної з брухтом та відходами чорних і кольорових металів

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановами Кабінету Міністрів України 
від 10 липня 1998 року N 1049
,
 від 18 жовтня 1999 року N 1919

З метою забезпечення вітчизняного виробника сировиною, захисту майнових інтересів держави у процесі впровадження підприємницької діяльності, пов'язаної з брухтом та відходами чорних і кольорових металів, Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Міністерству промислової політики та Ліцензійній палаті в установленому порядку внести в місячний термін до інструкцій, що регламентують порядок видачі ліцензій та умови і правила провадження підприємницької діяльності, пов'язаної із збиранням, заготівлею, переробкою, купівлею і продажем брухту та відходів кольорових та чорних металів, зміни щодо посилення вимог до умов видачі ліцензій та Правил провадження підприємницької діяльності, передбачивши, зокрема, обов'язкову наявність сучасних технічних і технологічних засобів, відповідний рівень кваліфікації персоналу, а також забезпечення належного рівня екологічного контролю.

2. Суб'єктам підприємницької діяльності в місячний термін після набрання чинності змінами до інструкцій, зазначених у пункті 1 цієї постанови, привести свою діяльність у відповідність з вимогами, що випливають із цих змін.

3. Міністерству промислової політики, Ліцензійній палаті, Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Державній митній службі, Міністерству фінансів, Державній податковій адміністрації разом з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями після закінчення встановленого пунктом 2 цієї постанови терміну здійснити протягом трьох місяців комплексну перевірку дотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог зазначених інструкцій, зовнішньоекономічного, валютного, податкового і митного законодавства.

У разі виявлення під час перевірок порушень з боку суб'єктів підприємницької діяльності застосувати до них передбачені законодавством санкції, зокрема анульовувати видані їм ліцензії та зупиняти зовнішньоекономічну діяльність.

4. Пункт 4 втратив чинність

(згідно з постановою Кабінету
Міністрів України від 18.10.99 р. N 1919)

5. Державній митній службі, Міністерству економіки, Міністерству промислової політики в місячний термін внести Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо збільшення ставок митних зборів за митне оформлення брухту та відходів чорних і кольорових металів, що експортуються.

6. Державному Комітетові по стандартизації, метрології та сертифікації, Міністерству промислової політики, Державній митній службі у місячний термін розробити порядок, що передбачає обов'язкову перевірку територіальними органами Державного комітету по стандартизації, метрології та сертифікації кожної експортної партії брухту та відходів чорних і кольорових металів на відповідність показників брухту тим, що внесені в митну декларацію, наведені у товарно-супровідній документації і специфікації до експортного контракту, та вимогам чинних в Україні нормативних документів із стандартизації.

7. Міністерству охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки, Міністерству промислової політики в місячний термін опрацювати питання збільшення розмірів зборів за виконання робіт, пов'язаних з наданням послуг під час екологічного контролю партій брухту та відходів чорних і кольорових металів, що експортуються, та подати Кабінетові Міністрів України відповідні пропозиції.

8. Міністерству оборони, Міністерству транспорту, Державному комітетові з експортного контролю, Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Міністерству економіки, Міністерству промислової політики з урахуванням Концепції економічної та господарської діяльності Збройних Сил України в сучасних умовах, схваленої Указом Президента України від 19 квітня 1997 р. N 353, у місячний термін подати проект рішення Кабінету Міністрів України про створення Міжвідомчої експертної комісії для проведення експертизи проектів утилізації виведених з експлуатації та списаних з військових частин кораблів та інших плавзасобів, а також рухомого складу залізничного транспорту під час реалізації їх за кордон у нерозібраному стані у разі неможливості утилізації їх вітчизняними підприємствами.

9. Міністерству економіки, Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Міністерству промислової політики в місячний термін внести Кабінетові Міністрів України узгоджені пропозиції про доцільність відновлення виконання на державному рійні балансу утворення та використання брухту та відходів чорних і кольорових металів.

10. Міністерству економіки, Міністерству промислової політики, Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі у місячний термін розглянути питання реалізації брухту та відходів чорних і кольорових металів на експорт через товарні біржі та подати відповідні пропозиції Кабінетові Міністрів України.

11. Міністерству економіки, Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Міністерству промислової політики, Міністерству юстиції в місячний термін розглянути питання встановлення режиму квотування та ліцензування експорту брухту та відходів чорних і кольорових металів та подати Кабінетові Міністрів України узгоджені пропозиції.

12. Міністерству фінансів, Міністерству економіки, Міністерству промислової політики, Міністерству юстиції в місячний термін підготувати та внести Кабінетові Міністрів України проект змін до Закону України "Про податок на додану вартість" у частині скасування відшкодування цього податку в разі експорту брухту та відходів чорних і кольорових металів.

13. Державному комітетові статистики, Міністерству економіки, Державній митній службі, Міністерству промислової політики в місячний термін розробити порядок звітності щодо операцій з брухтом та відходами чорних і кольорових металів всіма суб'єктами підприємницької діяльності, що займаються збиранням, заготівлею, переробкою, купівлею і продажем брухту та відходів кольорових та чорних металів.

14. Пункт 14 втратив чинність

(згідно з постановою Кабінету
Міністрів України від 10.07.98 р. N 1049) 

15. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.

 

 

Прем'єр-міністр України

В. ПУСТОВОЙТЕНКО

 
 
 

Опрос