Идет загрузка документа (13 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Порядке пересечения государственной границы Украины аварийно-спасательными и аварийно-восстановительными формированиями для локализации и ликвидации чрезвычайных ситуаций, обусловленных стихийным бедствием, авариями и катастрофами

КМ Украины
Постановление КМ от 21.08.1997 № 912
редакция действует с 11.06.2013

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 21 серпня 1997 р. N 912

Київ

Про Порядок перетинання державного кордону України аварійно-рятувальними та аварійно-відновними формуваннями для локалізації та ліквідації надзвичайних ситуацій, зумовлених стихійним лихом, аваріями і катастрофами

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Кабінету Міністрів України
 від 4 вересня 2003 року N 1402
,
від 2 червня 2010 року N 396
,
 від 29 травня 2013 року N 380

Відповідно до статті 9 Закону України "Про державний кордон України" і статті 5 Закону України "Про прикордонний контроль" Кабінет Міністрів України постановляє:

(вступна частина у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 02.06.2010 р. N 396)

1. Затвердити Порядок перетинання державного кордону України аварійно-рятувальними та аварійно-відновними формуваннями для локалізації та ліквідації надзвичайних ситуацій, зумовлених стихійним лихом, аваріями і катастрофами (додається).

2. Покласти на Державну службу з надзвичайних ситуацій координацію діяльності міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності з питань подання допомоги іноземним державам у ліквідації наслідків стихійного лиха, аварій і катастроф та отримання такої допомоги Україною.

(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 29.05.2013 р. N 380)

3. Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи за погодженням з Адміністрацією Державної прикордонної служби і Державною митною службою затвердити у місячний термін перелік формувань, які у разі потреби можуть направлятися до іноземних держав для подання їм допомоги у ліквідації наслідків стихійного лиха, аварій і катастроф.

(пункт 3 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 04.09.2003 р. N 1402)

 

 

Прем'єр-міністр України

В. ПУСТОВОЙТЕНКО

 

 

 

 

 
 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 серпня 1997 р. N 912

 

 

 

ПОРЯДОК
перетинання державного кордону України аварійно-рятувальними та аварійно-відновними формуваннями для локалізації та ліквідації надзвичайних ситуацій, зумовлених стихійним лихом, аваріями і катастрофами

(У тексті Порядку слово "МНС" замінено словом "ДСНС" згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29 травня 2013 року N 380)

1. Перетинання державного кордону України аварійно-рятувальними та аварійно-відновними формуваннями (далі - формування) для локалізації та ліквідації надзвичайних ситуацій, зумовлених стихійним лихом, аваріями і катастрофами здійснюється у пунктах пропуску через державний кордон. У виняткових випадках за узгодженням з компетентними органами суміжної держави перетинання державного кордону може бути здійснено поза пунктами пропуску.

2. Після отримання повідомлення про стихійне лихо (аварію, катастрофу) ДСНС:

з дозволу Кабінету Міністрів України та за погодженням з МЗС негайно приймає рішення про направлення до іноземної держави (приймання в Україні), яка звернулася за допомогою (запропонувала допомогу), необхідних формувань, визначає їх склад, термін та порядок відправлення. У разі залучення військових підрозділів збройних сил до складу цих формувань їх направлення до іноземних держав (приймання в Україні) провадиться після схвалення Верховною Радою України відповідного рішення;

сповіщає Адміністрацію Держприкордонслужби про кількість осіб, які входять до складу формувань, час, дату та місце перетинання державного кордону і завчасно надає митній установі, яка здійснюватиме митне оформлення майна формувань, перелік майна, що тимчасово вивозитиметься за межі митної території України (або тимчасово ввозитиметься на цю територію).

(абзац третій пункту 2 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 04.09.2003 р. N 1402)

3. МЗС після прийняття рішення про направлення (приймання в Україні) формувань до тієї (з тієї) чи іншої іноземної держави інформує про їх від'їзд (в'їзд) відповідні дипломатичні представництва або консульські установи України (іноземних держав в Україні), у разі потреби подає допомогу в отриманні в'їзних віз членам формувань, які прибувають до України, а також координує роботу представництв організацій України, що перебувають у цій державі, із сприяння посадовим особам ДСНС у діяльності, пов'язаній з локалізацією та ліквідацією наслідків стихійного лиха, аварій і катастроф.

4. Оформлення формальностей, пов'язаних з перетинанням формуваннями державного кордону здійснюється у позачерговому порядку.

5. Адміністрація Держприкордонслужби на підставі письмового повідомлення ДСНС про направлення (приймання) формувань за кордон (з-за кордону) забезпечує їх пропуск через державний кордон.

(абзац перший пункту 5 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 04.09.2003 р. N 1402)

Рішення про пропуск поза пунктами пропуску через державний кордон осіб та транспортних засобів, що використовуються такими особами, приймається начальником органу охорони державного кордону, у зоні відповідальності якого перебуває ділянка державного кордону, де буде здійснено такий пропуск, за погодженням з керівником митного органу.

(пункт 5 доповнено новим абзацом другим згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2010 р. N 396)

На осіб та транспортні засоби, що використовуються такими особами, під час їх переміщення поза пунктами пропуску через державний кордон поширюється режим, який встановлюється у пункті пропуску через державний кордон для відповідного виду сполучення. Начальник органу охорони державного кордону визначає на час, необхідний для здійснення прикордонного контролю, місця або зони контролю на місцевості або у транспортному засобі, в яких діє відповідний режим, та запроваджує в разі потреби додаткові режимні правила, передбачені законодавством для пунктів пропуску через державний кордон.

(пункт 5 доповнено новим абзацом третім згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2010 р. N 396,
у зв'язку з цим абзаци другий і третій вважати
 відповідно абзацами четвертим і п'ятим)

Пропуск через державний кордон осіб, які входять до складу формувань, здійснюється за паспортними документами на підставі списків, підписаних уповноваженими ДСНС особами.

Пропуск через державний кордон військовослужбовців строкової служби здійснюється з пред'явленням документів, що посвідчують їх особу, за списками, які додаються до паспортних документів керівників формувань, підписуються командирами військових частин і скріплюються гербовими печатками.

6. Держмитслужба забезпечує митне оформлення речей осіб, що входять до складу формувань.

Митне оформлення майна формувань здійснюється за оформленим відповідно до встановлених вимог переліком, засвідченим ДСНС, під гарантію відправника (одержувача) про декларування вантажу (транспортних засобів) на термін, протягом якого не стягуватимуться митні збори за перебування товарів та інших предметів під митним контролем.

7. Відправлення (приймання) формувань з аеропортів (аеродромів), де відсутні пункти пропуску, здійснюється представниками Державної прикордонної служби та митних органів. Перевезення цих представників до зазначених аеропортів (аеродромів) і в зворотному напрямку забезпечується ДСНС.

(пункт 7 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 04.09.2003 р. N 1402)

____________ 

 

Опрос