Идет загрузка документа (12 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка разработки и утверждения норм, правил и стандартов по ядерной и радиационной безопасности

КМ Украины
Постановление КМ от 08.02.1997 № 163
редакция действует с 24.02.2016

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 8 лютого 1997 р. N 163

Київ

Про затвердження Порядку розроблення та затвердження норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановами Кабінету Міністрів України
 від 9 серпня 2001 року N 1006
,
від 27 січня 2016 року N 89

Відповідно до статей 8, 18, 24 Закону України "Про використання ядерної енергії і радіаційну безпеку" Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

Затвердити Порядок розроблення та затвердження норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки, що додається.

 

 

Перший
віце-прем'єр-міністр України

 
В. ДУРДИНЕЦЬ

 

Інд. 33 

 

 

 
 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету
Міністрів України
від 8 лютого 1997 р. N 163

 

 

 

ПОРЯДОК
розроблення та затвердження норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки

1. Цей Порядок визначає загальні засади розроблення та затвердження норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки (далі - нормативні документи).

2. Нормативні документи розробляються органом державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки в межах його повноважень, визначених законодавством.

(пункт 2 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 27.01.2016 р. N 89)

3. Пункт 3 виключено

(згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 27.01.2016 р. N 89)

4. Порядок планування розроблення нормативних документів, порядок проведення робіт і проходження документації під час розроблення та затвердження норм і правил з ядерної та радіаційної безпеки, а також їх систематизації встановлюється органом державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки в межах його повноважень.

(абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2016 р. N 89)

Розроблення та затвердження державних стандартів з ядерної та радіаційної безпеки здійснюється в порядку, встановленому державною системою стандартизації.

5. Проекти нормативних документів розробляються органом державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки і підприємствами, установами та організаціями, що спеціалізуються за відповідними видами діяльності у сфері використання ядерної енергії, мають достатній науково-технічний потенціал і досвід проведення таких робіт (далі - організації-виконавці), а проекти стандартів з ядерної та радіаційної безпеки - також технічними комітетами із стандартизації під керівництвом і за безпосередньою участю органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки.

(абзац перший пункту 5 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2016 р. N 89)

Для участі у розробленні нормативних документів можуть залучатися організації-співвиконавці, про що зазначається в технічному завданні на їх розроблення, затверджуваному органом державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки.

(абзац другий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2016 р. N 89)

6. Нормативні документи розробляються відповідно до законодавства з урахуванням досвіду експлуатації, висновків з аналізу безпеки діючих ядерних установок, досвіду провадження діяльності у сфері використання ядерної енергії в Україні та інших країнах, рекомендацій міжнародних організацій та інформації про науково-технічні досягнення у сфері використання ядерної енергії.

(пункт 6 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 27.01.2016 р. N 89)

7. На підставі затвердженого органом державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки технічного завдання організація-виконавець організовує обговорення проекту нормативного документа шляхом надсилання його на відгук заінтересованим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам та організаціям, що здійснюють діяльність у сфері використання ядерної енергії та радіаційної безпеки, а також проведення відповідної експертизи згідно із законодавством.

(пункт 7 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 27.01.2016 р. N 89)

8. Необхідність узгодження з центральними органами виконавчої влади нормативних документів з питань провадження видів діяльності, на які поширюється дія державного регулювання у сфері використання ядерної енергії, визначає орган державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки.

(пункт 8 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 09.08.2001 р. N 1006,
від 27.01.2016 р. N 89)

9. Побудова, виклад та оформлення нормативних документів здійснюються відповідно до законодавства з урахуванням вимог ЄС, міжнародних організацій у галузі використання ядерної енергії.

(пункт 9 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 27.01.2016 р. N 89)

10. Норми і правила з ядерної та радіаційної безпеки затверджуються наказом органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки.

(абзац перший пункту 10 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 27.01.2016 р. N 89)

Підставою для затвердження може бути рішення колегії або науково-технічної ради органу державного регулювання, якщо це обумовлено технічним завданням на розроблення документа.

11. Норми і правила з ядерної та радіаційної безпеки, положення яких зачіпають права, свободи і законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, після затвердження підлягають реєстрації в установленому порядку.

12. Інформацію про затвердження та введення в дію норм і правил з ядерної та радіаційної безпеки в місячний термін після реєстрації організація-виконавець надсилає заінтересованим підприємствам, установам та організаціям.

Інформація про затвердження державних стандартів з ядерної та радіаційної безпеки розповсюджується в порядку, встановленому державною системою стандартизації.

13. Пункт 13 виключено

(згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 27.01.2016 р. N 89)

14. Галузеві нормативні документи розробляються та затверджуються згідно з порядком, установленим у галузі, який повинен передбачати надсилання на відгук та погодження цих документів органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки.

(пункт 14 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 27.01.2016 р. N 89)

____________ 
 

Опрос