Идет загрузка документа (13 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О совершенствовании контроля качества и безопасности пищевых продуктов

КМ Украины
Постановление КМ от 09.11.1996 № 1371
Утратил силу

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 9 листопада 1996 р. N 1371

Київ

Про вдосконалення контролю якості і безпеки харчових продуктів

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановами Кабінету Міністрів України 
від 11 січня 1997 року N 8,
від 11 січня 1997 року N 11,
 від 17 серпня 2002 року N 1178

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 26 грудня 2011 року N 1408)

(У тексті постанови слова "Державний комітет у справах захисту прав споживачів", "Державний комітет по стандартизації, метрології та сертифікації" в усіх відмінках замінено словами "Державний комітет стандартизації, метрології та сертифікації" у відповідному відмінку згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 року N 1178)

З метою захисту прав споживачів та запобігання реалізації продукції, небезпечної для життя та здоров'я громадян, і відповідно до Законів України "Про захист прав споживачів", "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про зовнішньоекономічну діяльність" та Декрету Кабінету Міністрів України від 10 травня 1993 р. N 46 "Про стандартизацію і сертифікацію" Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Державному комітетові стандартизації, метрології та сертифікації:

посилити контроль за якістю і безпекою харчових продуктів, що виробляються в Україні, та імпортованих харчових продуктів (далі - товар) щодо їх відповідності вимогам та стандартам, які діють в Україні;

забезпечити поетапне розширення переліку харчової продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації.

2. Товар, який реалізується в роздрібній торгівлі, повинен мати на етикетках (упаковці) інформацію в доступній для сприйняття формі, викладену відповідно до чинного законодавства про мови, і містити відомості про:

загальну назву харчового продукту;

масу (об'єм);

склад, включаючи перелік використаних у процесі виготовлення інших продуктів харчування, харчових добавок, барвників тощо;

калорійність;

дату виготовлення;

термін придатності до споживання та умови зберігання;

найменування та адресу виробника.

Державному митному комітету, Державному комітету стандартизації, метрології та сертифікації, Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі забезпечити контроль за дотриманням вимог цього пункту.

(На часткову зміну пункту 2 встановлено, що на лицьовій стороні етикетки горілки та лікеро-горілчаних виробів, які реалізуються в роздрібній торгівлі, повинна міститися інформація в доступній для споживача формі згідно з чинним законодавством про мови щодо:

загальної та власної назви виробу;

найменування виробника і товарного знака;

географічної назви місця виготовлення виробу, якщо найменування виробника не відображає місця розташування підприємства;

міцності;

місткості;

вмісту цукру (якщо це регламентується нормативними документами);

нормативної документації (ГОСТ, ОСТ, ТУ тощо).

На лицьовій або зворотній стороні етикетки повинні бути зазначені дата виготовлення горілки або лікеро-горілчаних виробів, код підприємства та номер ліцензії на виробництво.)

(згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 11.01.97 р. N 8)

(На часткову зміну пункту 2 встановлено, що на етикетках тютюнових виробів, які реалізуються в роздрібній торгівлі, повинна міститися інформація в доступній для споживача формі згідно з чинним законодавством про мови:

на кожній одиниці продукції (сигареті, цигарці) - про власну назву;

на кожній коробці, пачці чи сувенірній коробці - про:

найменування підприємства-виробника, його місцезнаходження та товарний знак;

найменування загальне та власне;

наявність фільтруючого мундштука;

кількість одиниць у пачці;

попередження про шкідливість для здоров'я;

нормативну документацію (для продукції вітчизняного виробництва);

код підприємства-виробника і номер ліцензії на виробництво;

на боксі чи упаковці сувенірних коробок - про найменування виробу та їх кількість;

на кожній транспортній упаковці - про:

найменування підприємства-виробника, його адресу;

кількість сигарет у транспортній упаковці;

дату виготовлення;

код підприємства-виробника і номер ліцензії на виробництво;

нормативну документацію (для продукції вітчизняного виробництва).

Товарний знак на тютюнових виробах, які виробляються в Україні за ліцензійними договорами, виконується мовою та у вигляді зареєстрованого оригіналу.)

 (згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 11.01.97 р. N 11)

3. Підтвердження відповідності товару, що виробляється в Україні або ввозиться на митну територію України, обов'язковим вимогам діючих в Україні стандартів та інших нормативних документів здійснюється шляхом його сертифікації або визнання виданих за кордоном документів, що підтверджують відповідність товару діючим в Україні вимогам безпеки для життя і здоров'я громадян (далі - іноземний сертифікат).

Правила сертифікації товару та визнання іноземних сертифікатів установлюються Державним комітетом стандартизації, метрології та сертифікації.

4. Реалізація товару, що виготовлений в Україні та підлягає обов'язковій сертифікації, здійснюється лише за наявності сертифіката. Пропуск на митну територію товару, що підлягає обов'язковій сертифікації, здійснюється митними органами за умови подання відповідному митному органові сертифіката або документа про визнання іноземного сертифіката, виданого відповідним органом України.

5. Не підлягає реалізації товар, що виготовлений в Україні, а також пропуску через митний кордон товар, термін придатності до споживання якого виробником не зазначено.

Не підлягає пропуску на митну територію України товар без сертифіката або документа про визнання іноземного сертифіката, якщо він підлягає обов'язковій сертифікації. Такий товар залишається під митним контролем та передається на зберігання у порядку, передбаченому законодавством.

6. Заборонити з 1 січня 1997 року пропуск на митну територію України та реалізацію в роздрібній торгівлі товару, щодо якого не виконуються вимоги пункту 2 цієї постанови.

7. Доручити Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Міністерству охорони здоров'я, Міністерству сільського господарства і продовольства, Державному митному комітету, Державному комітету стандартизації, метрології та сертифікації в місячний термін внести проект рішення Кабінету Міністрів України про вдосконалення контролю відповідності харчових продуктів фітосанітарним нормам.

 

 

Прем'єр-міністр України

П. ЛАЗАРЕНКО

Опрос