Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка изъятия, утилизации, уничтожения и обезвреживания непригодных или запрещенных для использования пестицидов и агрохимикатов и тары от них

КМ Украины
Постановление КМ от 27.03.1996 № 354
редакция действует с 30.07.2012

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 27 березня 1996 р. N 354

Київ

Про затвердження Порядку вилучення, утилізації, знищення та знешкодження непридатних або заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів та тари від них

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Кабінету Міністрів України
 від 7 травня 2008 року N 433
,
 від 10 серпня 2011 року N 853
,
 від 18 липня 2012 року N 657

Відповідно до статті 15 Закону України "Про пестициди і агрохімікати" Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Порядок вилучення, утилізації, знищення та знешкодження непридатних або заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів та тари від них (додається).

2. Встановити, що вилучення, утилізація, знищення та знешкодження непридатних або заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів та тари від них здійснюється підприємствами-виробниками, іншими підприємствами, які мають ліцензію Міністерства екології та природних ресурсів на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами, позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 07.05.2008 р. N 433,
 від 10.08.2011 р. N 853
,
 від 18.07.2012 р. N 657)

 

 

Прем'єр-міністр України

Є. МАРЧУК

Міністр
Кабінету Міністрів України

 
В. ПУСТОВОЙТЕНКО

 

Інд. 22 

 

 

 
 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету
Міністрів України
від 27 березня 1996 р. N 354

ПОРЯДОК
 вилучення, утилізації, знищення та знешкодження непридатних або заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів та тари від них

1. Вилученню, утилізації, знищенню та знешкодженню підлягають непридатні або заборонені до використання пестициди і агрохімікати та тара від них, які визнані такими на основі результатів дослідження контрольно-токсикологічних установ та закладів, що належать до сфери управління МОЗ, та відповідних лабораторій Держветфітослужби.

(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 07.05.2008 р. N 433,
 від 10.08.2011 р. N 853)

2. Визначення асортименту, обсягів пестицидів і агрохімікатів, які підлягають утилізації, знищенню та знешкодженню, провадиться на основі результатів інвентаризації згідно із законодавством та обов'язкової лабораторної перевірки якості пестицидів і агрохімікатів із закінченим гарантійним терміном зберігання, а також із зміненим товарним виглядом та фізичними властивостями.

Вилученню, утилізації, знищенню та знешкодженню без проведення контролю якості підлягають пестициди і агрохімікати у формі паст, порошків, які злежалися, висохли і не можуть бути використані за призначенням, та емульсійні і водорозчинні концентрати з нерозчинними осадами.

3. Утилізація, знищення та знешкодження непридатних або заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів та тари від них здійснюються підприємствами, на яких вони виготовлені, а також іншими підприємствами, що мають ліцензію Мінприроди на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами, позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, на договірних умовах.

(абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
 
постановами Кабінету Міністрів України від 07.05.2008 р. N 433,
 від 18.07.2012 р. N 657)

Зазначені підприємства узгоджують за наявності позитивного висновку науково-технічної експертизи технологію утилізації, знищення та знешкодження непридатних або заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів та тари від них з Агентством держмайна, МОЗ, МНС, Національною академією наук і затверджують її в Мінприроди.

(абзац другий пункту 3 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 07.05.2008 р. N 433
,
 із змінами, внесеними згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 10.08.2011 р. N 853)

Металева та поліетиленова тара від пестицидів без знезараження, зовні чиста та щільно закрита, повертається підприємству-виробнику для повторного її використання, паперова та дерев'яна - знищується відповідно до санітарних правил, затверджених МОЗ.

До робіт з утилізації, знищення та знешкодження, зокрема оброблення, непридатних або заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів та тари від них допускаються особи, які мають професійну підготовку, підтверджену свідоцтвом (сертифікатом) на право проведення робіт з небезпечними речовинами, та не мають медичних протипоказань.

(пункт 3 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 07.05.2008 р. N 433)

4. Цей Порядок визначає умови вилучення, утилізації, знищення та знешкодження непридатних або заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів та тари від них і є обов'язковим для виконання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності і громадянами, діяльність яких пов'язана з виробництвом, зберіганням, постачанням і використанням пестицидів та агрохімікатів.
 
 
 

Опрос