Идет загрузка документа (13 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка обеспечения органов, осуществляющих государственный контроль за применением пестицидов и агрохимикатов, стандартными образцами пестицидов и агрохимикатов, методиками определения их остаточных количеств

КМ Украины
Постановление КМ от 19.02.1996 № 228
редакция действует с 24.12.2019

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 19 лютого 1996 р. N 228

Київ

Про затвердження Порядку забезпечення органів, що здійснюють державний контроль за застосуванням пестицидів і агрохімікатів, стандартними зразками пестицидів і агрохімікатів, методиками визначення їх залишкових кількостей

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Кабінету Міністрів України
 від 6 вересня 1999 року N 1630
,
від 7 грудня 2000 року N 1794
,
 від 16 червня 2004 року N 769
,
 від 10 серпня 2011 року N 853
,
від 6 листопада 2019 року N 916
,
від 4 грудня 2019 року N 1065

Відповідно до статті 7 Закону України "Про пестициди і агрохімікати" Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Порядок забезпечення органів, що здійснюють державний контроль за застосуванням пестицидів і агрохімікатів, стандартними зразками пестицидів і агрохімікатів, методиками визначення їх залишкових кількостей (додається).

2. Міністерству охорони здоров'я забезпечувати органи, що здійснюють державний контроль за застосуванням пестицидів і агрохімікатів, інформацією про гранично допустимі рівні пестицидів і агрохімікатів у сільськогосподарській продукції, харчових продуктах, грунті, воді та повітрі.

 

 

Прем'єр міністр України

Є. МАРЧУК

Міністр
Кабінету Міністрів України

 
В. ПУСТОВОЙТЕНКО

 

Інд. 22 

 

 

 
 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 лютого 1996 р. N 228

 

 

 

ПОРЯДОК
 забезпечення органів, що здійснюють державний контроль за застосуванням пестицидів і агрохімікатів, стандартними зразками пестицидів і агрохімікатів, методиками визначення їх залишкових кількостей

(У тексті Порядку слово "Мінекоресурсів" замінено словом "Мінприроди" згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16 червня 2004 року N 769)

(У тексті Порядку слова "Головна державна інспекція захисту рослин Мінагрополітики" в усіх відмінках замінено словами "Держветфітослужба" у відповідному відмінку згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 2011 року N 853)

(У тексті Порядку слово "Мінагрополітики" замінено словом "Мінекономіки" згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 6 листопада 2019 року N 916)

(У тексті Порядку слово "Мінприроди" замінено словом "Мінекоенерго", а слово "Держветфітослужба" в усіх відмінках - словом "Держпродспоживслужба" у відповідному відмінку згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 року N 1065)

1. Цей Порядок визначає умови забезпечення органів, що здійснюють державний контроль за застосуванням пестицидів і агрохімікатів, стандартними зразками пестицидів і агрохімікатів, методиками визначення їх залишкових кількостей у сільськогосподарській продукції, кормах, харчових продуктах, грунті, воді та повітрі.

У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:

стандартний зразок пестициду і агрохімікату - міра у вигляді розчину пестициду, агрохімікату в органічному розчиннику чи воді з установленими внаслідок метрологічної атестації значеннями однієї або більше величин, що характеризують властивості й хімічний склад цього розчину;

діюча речовина пестициду і агрохімікату - біологічно активна складова частина пестициду та агрохімікату, яка забезпечує ефективність дії проти цільових об'єктів;

препаративна форма пестициду і агрохімікату - препарат, який потрапляє споживачам через ринок і є комбінацією інгредієнтів, створеною для того, щоб зробити препарат ефективнішим і безпечнішим;

методика вимірювання залишкових кількостей пестициду і агрохімікату - сукупність процедур і правил, дотримання яких забезпечує одержання результатів вимірювання якісного і кількісного складу проби з потрібною точністю.

2. Підприємства, установи та організації незалежно від форм власності, діяльність яких пов'язана із завезенням в Україну пестицидів і агрохімікатів до укладання договорів (контрактів) про постачання пестицидів, надсилають до Держпродспоживслужби, агрохімікатів - до Державного технологічного центру охорони родючості ґрунтів Мінекономіки звернення в якому зазначають назву препарату та діючої речовини, країну та фірму-виробника і кількість районів його використання. До звернення додається проект договору (контракту), в якому обумовлюється завезення разом із першою партією пестициду і агрохімікату зразка його діючої речовини та препаративної форми. Кількість зразка пестициду і агрохімікату визначається з розрахунку 10 мг діючої речовини і 50 мг препаративної форми на один район передбачуваного застосування.

(абзац перший пункту 2 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2000 р. N 1794)

Протягом 15 днів після отримання першої партії пестициду чи агрохімікату стандартний зразок пестициду безоплатно надсилається до Держпродспоживслужби, а стандартний зразок агрохімікату - до Державного технологічного центру охорони родючості ґрунтів Мінекономіки.

(абзац другий пункту 2 в редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 07.12.2000 р. N 1794)

Держпродспоживслужба у міру надходження стандартних зразків пестицидів та Державний технологічний центр охорони родючості ґрунтів Мінекономіки у міру надходження стандартних зразків агрохімікатів безоплатно надсилають їх до Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії Національної академії наук та іншим уповноваженим науковим установам, які виготовляють з них державні стандартні зразки пестицидів та агрохімікатів для забезпечення ними лабораторій, підпорядкованих органам, що здійснюють державний контроль за застосуванням пестицидів та агрохімікатів. Підпорядковані Мінекономіки, МОЗ, Мінекоенерго органи, що здійснюють державний контроль за застосуванням пестицидів та агрохімікатів, отримують державні стандартні зразки пестицидів та агрохімікатів безоплатно.

(абзац третій пункту 2 в редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 07.12.2000 р. N 1794)

3. Вимоги до стандартних зразків пестицидів і агрохімікатів, умови їх транспортування, зберігання, розфасування, методи контролю за їх якістю, зразок сертифіката розробляє Мінекоенерго. Метрологічна експертиза, атестація, затвердження і реєстрація стандартного зразка пестициду і агрохімікату провадиться в установленому порядку.

(пункт 3 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 06.09.99 р. N 1630,
 від 07.12.2000 р. N 1794)

4. Мінекоенерго погоджує з головним державним санітарним лікарем України та затверджує методики визначення залишкових кількостей пестицидів і агрохімікатів, а також забезпечує ними органи, що здійснюють державний контроль за застосуванням пестицидів і агрохімікатів.

(пункт 4 із змінами, внесеними згідно з постановами
Кабінету Міністрів України від 06.09.99 р. N 1630,
 від 07.12.2000 р. N 1794)

____________

 

Опрос