Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О порядке решения вопросов переселения на другое место проживания, предоставления жилья, материальной помощи и трудоустройства лиц, взятых под государственную защиту

КМ Украины
Постановление КМ от 26.06.1995 № 457
редакция действует с 26.07.2016

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 26 червня 1995 р. N 457

Київ

Про порядок вирішення питань переселення в інше місце проживання, надання житла, матеріальної допомоги та працевлаштування осіб, взятих під державний захист

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Кабінету Міністрів України
 від 13 липня 2016 року N 437

На виконання Законів України "Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів" та "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві" Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Переселення в інше місце проживання осіб, взятих під державний захист згідно з чинним законодавством, здійснюється за їх клопотанням або згодою у разі, коли їх безпека не може бути забезпечена іншими заходами.

2. У разі переселення в інше місце проживання особі, взятій під державний захист згідно з чинним законодавством, житло надається поза чергою за поданням відповідного органу, що прийняв рішення про застосування заходів безпеки.

3. У разі тимчасового переселення в інше місце проживання особи, взятої під державний захист згідно з чинним законодавством, житло, що вона займала до переселення, бронюється в установленому порядку на весь час здійснення заходів безпеки.

Оплата заброньованого житла здійснюється за рахунок органу, що прийняв рішення про застосування заходів безпеки.

4. Особі, взятій під державний захист згідно з чинним законодавством, орган, що прийняв рішення про застосування заходів безпеки, виплачує матеріальну допомогу, передбачену статтею 12 Закону України "Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів" і статтею 13 Закону України "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві".

5. Особам, взятим під державний захист відповідно до Закону України "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві", орган, що прийняв рішення про застосування заходів безпеки, виплачує компенсацію за час вимушеного прогулу в зв'язку з переселенням в інше місце проживання (у розмірі, визначеному договором про умови застосування заходів безпеки, але не більш як середня заробітна плата за попереднім місцем роботи) та різницю у заробітній платі, якщо заробіток за новим місцем роботи менший ніж за попереднім.

Час вимушеного прогулу цих осіб включається до трудового стажу.

6. У зв'язку з переведенням, прийняттям або направленням на роботу в іншу місцевість працівники, до яких застосовуються заходи безпеки, мають право на відшкодування витрат і одержання інших компенсацій відповідно до статті 120 Кодексу законів про працю України.

7. Подання органу, що прийняв рішення про застосування заходів безпеки, є підставою для розірвання з особою, взятою під державний захист згідно з чинним законодавством, трудового договору або для збереження за нею (за домовленістю сторін) місця роботи на час вимушеного прогулу в зв'язку із здійсненням заходів безпеки.

8. За бажанням особи, взятої під державний захист згідно з чинним законодавством і яка має намір придбати чи збудувати житло (квартиру, будинок) у зв'язку з переселенням в інше місце проживання, за поданням органу, що прийняв рішення про застосування заходів безпеки, їй надається земельна ділянка для будівництва та відповідний кредит згідно з чинним законодавством.

9. Особи, взяті під державний захист згідно з чинним законодавством і переселені в інше місце проживання у зв'язку з забезпеченням їх безпеки, працевлаштовуються органом, що прийняв рішення про застосування заходів безпеки, або за його дорученням, органом, що здійснює заходи безпеки. При цьому вони забезпечуються роботою у разі можливості за фахом та відповідно до кваліфікації.

10. Заходи безпеки щодо особи, взятої під державний захист згідно з чинним законодавством, здійснюються спеціальними підрозділами відповідно органів Національної поліції, служби безпеки або охорони державного кордону. Міністерству фінансів, Міністерству внутрішніх справ, Службі безпеки і Державному комітетові у справах охорони державного кордону в місячний термін розробити та затвердити порядок фінансування зазначених заходів.

(абзац перший пункту 10 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 р. N 437)

За наявності письмової згоди особи, яка бере участь у кримінальному судочинстві та взята під державний захист згідно з чинним законодавством, заходи безпеки можуть здійснюватися також за її рахунок.

11. Орган, що забезпечує безпеку осіб, взятих під державний захист згідно з чинним законодавством, може накладати тимчасову (на час здійснення заходів безпеки) або постійну заборону на видачу територіальними органами та підрозділами ДМС, довідковими службами АТС та іншими державними органами, офіційними інформаційно-довідковими службами відомостей про місце проживання цих осіб та інших відомостей про них, а в окремих випадках такі відомості можуть вилучатися в установленому порядку.

(абзац перший пункту 11 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 р. N 437)

Відомості про заходи безпеки та осіб, взятих під державний захист згідно з чинним законодавством, є інформацією з обмеженим доступом.

12. Уряду Автономної Республіки Крим, облвиконкомам, Київському та Севастопольському міськвиконкомам передбачити заходи для забезпечення виконання цієї постанови.

 

Прем'єр-міністр України 

Є. МАРЧУК 

Міністр
Кабінету Міністрів України
 

 
В. ПУСТОВОЙТЕНКО
 

Інд. 39

Опрос