Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О проведении индексации основных фондов и определении размеров амортизационных отчислений на полное их восстановление в 1995 году

КМ Украины
Постановление КМ от 17.01.1995 № 34
редакция действует с 16.05.1996

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА 

від 17 січня 1995 р. N 34

Київ

Про проведення індексації основних фондів та визначення розмірів амортизаційних відрахувань на повне їх відновлення у 1995 році

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановою Кабінету Міністрів України 
від 21 липня 1995 року N 542

Додатково див. постанову Кабінету Міністрів України
від 16 травня 1996 року N 523 

З метою активізації інвестиційних процесів, збільшення питомої ваги власних джерел фінансування капітальних вкладень та послаблення впливу індексації основних фондів на зростання цін Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Провести в 1995 році індексацію основних фондів (крім житла) до 20 лютого за станом на 1 січня 1995 р. за індексами, визначеними Міністерством статистики на 1 жовтня 1994 року.

2. Установити, що госпрозрахункові підприємства та організації усіх форм власності амортизацію (знос) основних фондів нараховують виходячи з нової їх вартості за діючими нормами амортизаційних відрахувань на повне відновлення основних фондів із застосуванням у 1995 році коефіцієнта до нарахованої амортизації: у I кварталі - 0,25, II кварталі - 0,5, III кварталі - 0,75, IV кварталі - 1,0.

(На часткову зміну пункту 2 - дозволити акціонерним товариствам "Укргазпром", "Укрнафта", державному виробничому підприємству "Чорноморнафтогаз" та підприємствам, що входять до сфери управління Державного комітету по геології і використанню надр, нараховувати амортизацію основних фондів з третього кварталу 1995 року виходячи з нової їх вартості за діючими нормами амортизаційних відрахувань на повне відновлення основних фондів із застосуванням коефіцієнта 1,0 до нарахованої амортизації за умови збереження діючого рівня відпускних цін на нафту і газ.)

(згідно з постановою Кабінету Міністрів України  від 21.07.95 р. N 542) 

3. Дозволити міністерствам і відомствам, Уряду Автономної Республіки Крим, виконкомам місцевих Рад народних депутатів додатково зменшувати в 1995 році підприємствам і організаціям, що перебувають у загальнодержавній власності, власності Автономної Республіки Крим або комунальній власності, розмір амортизаційних відрахувань згідно з темпами зниження обсягів виробництва, якщо внаслідок індексації основних фондів ціни на їх продукцію за рахунок амортизаційних відрахувань зростуть більше ніж на 30 відсотків.

Рішення про зменшення розміру амортизаційних відрахувань підприємствам і організаціям, що перебувають у загальнодержавній власності, погоджуються з Міністерством економіки і Міністерством фінансів.

Установити, що виконкоми районних, районних у містах, міських (міст без районного поділу) Рад народних депутатів за висновками їх фінансових органів можуть у 1995 році додатково зменшувати розмір амортизаційних відрахувань підприємствам і організаціям недержавних форм власності (у разі їх звернення).

4. Рекомендувати підприємствам і організаціям, що перебувають у державній власності, провести інвентаризацію наявних основних фондів для виявлення тих, які тривалий час не використовуються у виробництві, з метою їх реалізації (ліквідації) в установленому порядку або консервації. Рішення про консервацію фондів приймають спеціально створені міністерствами і відомствами, Урядом Автономної Республіки Крим, виконкомами місцевих Рад народних депутатів інвентаризаційні комісії.

5. Установити, що контроль за правильністю нарахування амортизаційних відрахувань здійснюється державними податковими інспекціями та інспекціями з контролю за цінами.

6. Установити, що з 1 січня 1995 р. оцінка вартості об'єктів приватизації здійснюється з урахуванням результатів індексації балансової вартості основних фондів.

7. Установити номінальну вартість приватизаційного майнового сертифіката у розмірі 50 млн. крб. для розрахунків за об'єкти приватизації, вартість яких визначена з урахуванням індексації балансової вартості основних фондів за станом на 1 січня 1995 року.

8. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 1994 р. N 682 "Про призупинення дії пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 3 серпня 1993 р. N 598".

 

 

Прем'єр-міністр України

В. МАСОЛ

Міністр
Кабінету Міністрів України

 
В. ПУСТОВОЙТЕНКО

 

Опрос