Идет загрузка документа (27 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о порядке выплаты компенсационных сумм военнослужащим, лицам рядового и начальствующего состава, полицейским, ставшим лицами с инвалидностью, членам семей военнослужащих, лиц рядового и начальствующего состава, полицейских, погибших во время исполнения обязанностей военной службы, службы в органах внутренних дел, Национальной полиции в составе национального контингента или национального персонала, а также в других отдельных случаях

КМ Украины
Постановление КМ, Положение от 05.05.1994 № 290
редакция действует с 24.11.2020

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 5 травня 1994 р. N 290

Київ

Про затвердження Положення про порядок виплати компенсаційних сум військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським, які стали особами з інвалідністю, членам сімей військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських, які загинули під час виконання обов'язків військової служби, служби в органах внутрішніх справ, Національній поліції у складі національного контингенту чи національного персоналу, а також в інших окремих випадках

(назва із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 05.09.2012 р. N 823
,
у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 25.02.2015 р. N 71
,
із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 18.11.2020 р. N 1144)

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановами Кабінету Міністрів України
 від 5 вересня 2012 року N 823
,
від 25 лютого 2015 року N 71
,
від 18 листопада 2020 року N 1144

(Компенсаційні суми,  встановлені цією постановою, поширено на військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, які беруть  участь в операціях багатонаціональних Сил з виконання угоди на  території Боснії та Герцеговини згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 1996 року N 362)

(Дія цієї постанови поширюється на військовослужбовців контингенту, що направляється до Держави Кувейт, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 2003 року N 357)

(Дія цієї постанови поширюється на військовослужбовців контингенту, що направляється до Республіки Ірак, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2003 року N 869) 

(Дія цієї постанови поширюється на військовослужбовців миротворчого персоналу України в Республіці Ірак згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2006 року N 401)

 

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Положення про порядок виплати компенсаційних сум військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським, які стали особами з інвалідністю, членам сімей військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських, які загинули під час виконання обов'язків військової служби, служби в органах внутрішніх справ, Національній поліції у складі національного контингенту чи національного персоналу, а також в інших окремих випадках (додається).

(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 05.09.2012 р. N 823
,
у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 25.02.2015 р. N 71
,
із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 18.11.2020 р. N 1144)

2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1993 р. N 1089 "Про затвердження Положення про порядок виплати компенсаційних сум, що надійшли від Секретаріату ООН, військовослужбовцям, які стали інвалідами, а також членам сімей військовослужбовців, які загинули під час виконання обов'язків військової служби у складі Миротворчих Сил ООН.

 

 

Виконуючий обов'язки
Прем'єр-міністра України

 
Ю. ЗВЯГІЛЬСЬКИЙ

Міністр
Кабінету Міністрів України

 
І. ДОЦЕНКО

Інд. 29

 

 

 

 

 
 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 травня 1994 р. N 290

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок виплати компенсаційних сум військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу
, поліцейським, які стали особами з інвалідністю, членам сімей військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських, які загинули під час виконання обов'язків військової служби, служби в органах внутрішніх справ, Національній поліції у складі національного контингенту чи національного персоналу, а також в інших окремих випадках

(назва Положення із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2012 р. N 823
,
у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 25.02.2015 р. N 71
,
із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 18.11.2020 р. N 1144)

(У тексті Положення слово "військовослужбовець" у всіх відмінках і формах числа замінено словами "військовослужбовець, особа рядового і начальницького складу" у відповідному відмінку і числі, а слова "військової служби у складі Миротворчих Сил ООН" - словами "військової служби чи служби в органах внутрішніх справ у складі національного контингенту чи національного персоналу" згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2015 року N 71)

(У тексті Положення після слів "особа рядового і начальницького складу" в усіх відмінках і формах числа доповнено словом "поліцейський" у відповідному відмінку і формі числа; слово "інвалід" в усіх відмінках і формах числа замінено словами "особа з інвалідністю" у відповідному відмінку і формі числа; слова "чи служби в органах внутрішніх справ" замінено словами ", служби в органах внутрішніх справ, Національній поліції" згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2020 року N 1144)

1. Це Положення визначає порядок виплати в Україні компенсаційних сум військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським, які стали особами з інвалідністю, членам сімей військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських, які загинули під час виконання обов'язків військової служби, служби в органах внутрішніх справ, Національній поліції у складі національного контингенту чи національного персоналу, а також в інших окремих випадках, які визначаються Організацією Об'єднаних Націй відповідно до резолюцій Генеральної Асамблеї ООН.

(абзац перший пункту 1 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2012 р. N 823
,
у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 25.02.2015 р. N 71)

Виплата зазначених компенсаційних сум провадиться у конвертованій валюті (доларах США) або в національній валюті України за офіційним курсом Національного банку на день виплати (за бажанням одержувачів).

2. Виплата компенсаційних сум провадиться Пенсійним фондом за рахунок коштів державного бюджету, що перераховуються в кожному конкретному випадку Пенсійному фонду Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ та Національною поліцією на підставі списків осіб, які мають право на одержання компенсаційних сум, наданих зазначеними центральними органами виконавчої влади.

(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 05.09.2012 р. N 823,
від 18.11.2020 р. N 1144)

3. Міністерство оборони та Міністерство внутрішніх справ через Постійне представництво України при ООН звертається до Секретаріату ООН з проханням відшкодувати як проведені витрати на виплату компенсаційних сум.

(абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2012 р. N 823)

Розрахунок цих витрат у конвертованій валюті (доларах США) провадиться Пенсійним фондом.

(абзац другий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2012 р. N 823)

4. Коло осіб, які мають право на одержання компенсаційних сум за загиблих (померлих) військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських, визначається відповідно до статей 30 і 31 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". При цьому батьки і дружина (чоловік) мають право на одержання зазначених компенсаційних сум незалежно від віку та працездатності.

(пункт 4 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 05.09.2012 р. N 823)

5. Компенсаційні суми виплачуються в разі:

встановлення інвалідності в межах трьох років з дня поранення, контузії, травми або каліцтва, одержаних під час виконання обов'язків військової служби, служби в органах внутрішніх справ, Національній поліції у складі національного контингенту чи національного персоналу;

(абзац другий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 25.02.2015 р. N 71)

загибелі військовослужбовця, особи рядового і начальницького складу, поліцейського в період виконання обов'язків військової служби, служби в органах внутрішніх справ, Національній поліції у складі національного контингенту чи національного персоналу або його смерті протягом трьох років внаслідок одержаних в період цієї служби поранення, контузії, травми або каліцтва;

(абзац третій пункту 5 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 25.02.2015 р. N 71)

надходження від Секретаріату ООН коштів для забезпечення виплати компенсаційних сум в інших окремих випадках, які визначаються Організацією Об'єднаних Націй відповідно до резолюцій Генеральної Асамблеї ООН.

(пункт 5 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 05.09.2012 р. N 823)

6. Компенсаційні суми виплачуються одноразово у таких розмірах:

у разі встановлення I групи інвалідності - 43 тис., II групи - 37 тис. і III групи - 27 тис. доларів США, але не менше розміру сум, передбачених для забезпечення компенсаційних виплат відповідними резолюціями ООН;

(абзац другий пункту 6 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 25.02.2015 р. N 71)

у разі загибелі або смерті військовослужбовця, особи рядового і начальницького складу, поліцейського - 70 тис. доларів США, але не менше розміру сум, передбачених для забезпечення компенсаційних виплат відповідними резолюціями ООН;

(абзац третій пункту 6 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 25.02.2015 р. N 71)

в інших окремих випадках - у розмірах фактично отриманих коштів від Секретаріату ООН для забезпечення виплати компенсаційних сум.

(пункт 6 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 05.09.2012 р. N 823)

7. У разі встановлення особам з інвалідністю II і III груп протягом одного року з дня поранення, контузії, травми або каліцтва більш високої групи інвалідності або смерті особи з інвалідністю виплачується в установленому порядку різниця в розмірах компенсаційних сум, зазначених у пункті 6.

8. Пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських, які стали особами з інвалідністю, а також членів сімей військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських, які загинули під час виконання обов'язків військової служби, служби в органах внутрішніх справ, Національній поліції у складі національного контингенту чи національного персоналу, і надання їм пільг здійснюється в порядку, визначеному Законами України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" і "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". При цьому будь-яка виплата страхових сум за державним обов'язковим особистим страхуванням, допомог та компенсацій у зв'язку з втратою працездатності, відшкодувань у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я не провадиться.

(пункт 8 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 05.09.2012 р. N 823,
від 25.02.2015 р. N 71)

 
_____________ 
 

Опрос