Идет загрузка документа (19 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о порядке выплаты компенсационных сумм военнослужащим, лицам рядового и начальствующего состава, ставшим инвалидами, членам семей военнослужащих, лиц рядового и начальствующего состава, погибших при исполнении обязанностей военной службы или службы в органах внутренних дел в составе национального контингента или национального персонала, а также в иных отдельных случаях

КМ Украины
Постановление КМ, Положение от 05.05.1994 № 290
редакция действует с 05.03.2015

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 5 травня 1994 р. N 290

Київ

Про затвердження Положення про порядок виплати компенсаційних сум військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, які стали інвалідами, членам сімей військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які загинули під час виконання обов'язків військової служби чи служби в органах внутрішніх справ у складі національного контингенту чи національного персоналу, а також в інших окремих випадках

(назва із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 05.09.2012 р. N 823
,
у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 25.02.2015 р. N 71)

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановами Кабінету Міністрів України
 від 5 вересня 2012 року N 823
,
від 25 лютого 2015 року N 71

(Компенсаційні суми,  встановлені цією постановою, поширено на військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, які беруть  участь в операціях багатонаціональних Сил з виконання угоди на  території Боснії та Герцеговини згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 1996 року N 362)

(Дія цієї постанови поширюється на військовослужбовців контингенту, що направляється до Держави Кувейт, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 2003 року N 357)

(Дія цієї постанови поширюється на військовослужбовців контингенту, що направляється до Республіки Ірак, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2003 року N 869) 

(Дія цієї постанови поширюється на військовослужбовців миротворчого персоналу України в Республіці Ірак згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2006 року N 401)

 

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Положення про порядок виплати компенсаційних сум військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, які стали інвалідами, членам сімей військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які загинули під час виконання обов'язків військової служби чи служби в органах внутрішніх справ у складі національного контингенту чи національного персоналу, а також в інших окремих випадках (додається).

(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 05.09.2012 р. N 823
,
у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 25.02.2015 р. N 71)

2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1993 р. N 1089 "Про затвердження Положення про порядок виплати компенсаційних сум, що надійшли від Секретаріату ООН, військовослужбовцям, які стали інвалідами, а також членам сімей військовослужбовців, які загинули під час виконання обов'язків військової служби у складі Миротворчих Сил ООН.

 

 

Виконуючий обов'язки
Прем'єр-міністра України

 
Ю. ЗВЯГІЛЬСЬКИЙ

Міністр
Кабінету Міністрів України

 
І. ДОЦЕНКО

Інд. 29

 

 

 

 

 
 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 травня 1994 р. N 290

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок виплати компенсаційних сум військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, які стали інвалідами, членам сімей військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які загинули під час виконання обов'язків військової служби чи служби в органах внутрішніх справ у складі національного контингенту чи національного персоналу, а також в інших окремих випадках

(назва Положення із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2012 р. N 823
,
у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 25.02.2015 р. N 71)

(У тексті Положення слово "військовослужбовець" у всіх відмінках і формах числа замінено словами "військовослужбовець, особа рядового і начальницького складу" у відповідному відмінку і числі, а слова "військової служби у складі Миротворчих Сил ООН" - словами "військової служби чи служби в органах внутрішніх справ у складі національного контингенту чи національного персоналу" згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2015 року N 71)

1. Це Положення визначає порядок виплати в Україні компенсаційних сум військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, які стали інвалідами, членам сімей військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які загинули під час виконання обов'язків військової служби чи служби в органах внутрішніх справ у складі національного контингенту чи національного персоналу, а також в інших окремих випадках, які визначаються Організацією Об'єднаних Націй відповідно до резолюцій Генеральної Асамблеї ООН.

(абзац перший пункту 1 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2012 р. N 823
,
у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 25.02.2015 р. N 71)

Виплата зазначених компенсаційних сум провадиться у конвертованій валюті (доларах США) або в національній валюті України за офіційним курсом Національного банку на день виплати (за бажанням одержувачів).

2. Виплата компенсаційних сум провадиться Пенсійним фондом за рахунок коштів державного бюджету, що перераховуються в кожному конкретному випадку Пенсійному фонду Міністерством оборони та Міністерством внутрішніх справ на підставі списків осіб, які мають право на одержання компенсаційних сум, наданих зазначеними міністерствами.

(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 05.09.2012 р. N 823)

3. Міністерство оборони та Міністерство внутрішніх справ через Постійне представництво України при ООН звертається до Секретаріату ООН з проханням відшкодувати як проведені витрати на виплату компенсаційних сум.

(абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2012 р. N 823)

Розрахунок цих витрат у конвертованій валюті (доларах США) провадиться Пенсійним фондом.

(абзац другий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2012 р. N 823)

4. Коло осіб, які мають право на одержання компенсаційних сум за загиблих (померлих) військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, визначається відповідно до статей 30 і 31 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". При цьому батьки і дружина (чоловік) мають право на одержання зазначених компенсаційних сум незалежно від віку та працездатності.

(пункт 4 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 05.09.2012 р. N 823)

5. Компенсаційні суми виплачуються в разі:

встановлення інвалідності в межах трьох років з дня поранення, контузії, травми або каліцтва, одержаних під час виконання обов'язків військової служби чи служби в органах внутрішніх справ у складі національного контингенту чи національного персоналу;

(абзац другий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 25.02.2015 р. N 71)

загибелі військовослужбовця, особи рядового і начальницького складу в період виконання обов'язків військової служби чи служби в органах внутрішніх справ у складі національного контингенту чи національного персоналу або його смерті протягом трьох років внаслідок одержаних в період цієї служби поранення, контузії, травми або каліцтва;

(абзац третій пункту 5 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 25.02.2015 р. N 71)

надходження від Секретаріату ООН коштів для забезпечення виплати компенсаційних сум в інших окремих випадках, які визначаються Організацією Об'єднаних Націй відповідно до резолюцій Генеральної Асамблеї ООН.

(пункт 5 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 05.09.2012 р. N 823)

6. Компенсаційні суми виплачуються одноразово у таких розмірах:

у разі встановлення I групи інвалідності - 43 тис., II групи - 37 тис. і III групи - 27 тис. доларів США, але не менше розміру сум, передбачених для забезпечення компенсаційних виплат відповідними резолюціями ООН;

(абзац другий пункту 6 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 25.02.2015 р. N 71)

у разі загибелі або смерті військовослужбовця, особи рядового і начальницького складу - 70 тис. доларів США, але не менше розміру сум, передбачених для забезпечення компенсаційних виплат відповідними резолюціями ООН;

(абзац третій пункту 6 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 25.02.2015 р. N 71)

в інших окремих випадках - у розмірах фактично отриманих коштів від Секретаріату ООН для забезпечення виплати компенсаційних сум.

(пункт 6 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 05.09.2012 р. N 823)

7. У разі встановлення інвалідам II і III груп протягом одного року з дня поранення, контузії, травми або каліцтва більш високої групи інвалідності або смерті інваліда виплачується в установленому порядку різниця в розмірах компенсаційних сум, зазначених у пункті 6.

8. Пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які стали інвалідами, а також членів сімей військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які загинули під час виконання обов'язків військової служби чи служби в органах внутрішніх справ у складі національного контингенту чи національного персоналу, і надання їм пільг здійснюється в порядку, визначеному Законами України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" і "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". При цьому будь-яка виплата страхових сум за державним обов'язковим особистим страхуванням, допомог та компенсацій у зв'язку з втратою працездатності, відшкодувань у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я не провадиться.

(пункт 8 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 05.09.2012 р. N 823,
від 25.02.2015 р. N 71)

 
_____________ 
 

Опрос